Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • attiss66

    senior tag

    válasz Mikisys #27328 üzenetére

    Ezt pedig shalafi írta a dobozvastagításról/még a belsőmerevítéseket nem is említette, pedig az még plusz javit/:

    "Kevesebb rezonancia a lapokban. 16-os faforgácslaphoz képest biztosan sokkal jobb, mindkét verzió, de nem valószínű, hogy akusztikai méréssel észrevehető különbség lenne közöttük. A homok nélkülinél a doboz jósági tényezője magasabb lehet, valamivel."

  • bkercso

    nagyúr

    válasz Mikisys #27335 üzenetére

    Jajj ne! Ez nekem nagyon vad, hogy a dobozfalat passzív membránnak használnák. Ezen szerintem pont olyan százalákok nyerhetők, amik torzításban számíthatnak, de hangerőben nem... :F

    Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

  • attiss66

    senior tag

    válasz Mikisys #27335 üzenetére

    "Sok sikert!"

    köszi :)

    Na akkor elmondok egy történetet egy fejhallgatóról. Vettem a német használtboltban 1000 Ft-ért egy fejhallgatót. Univerzum/kiderült, hogy eredetileg egy Veritas a fejes, csak az Univerzum cég trükkölt ezzel, hogy saját nevet adott a megrendelt cuccnak/ 400 ohm-os Hi-fi a 70 -es évekből. Nem szólt egyik hangszóró se, szálszakadás, ráforrasztottam, le volt száradva a szivacs róla. Kivágtam a gépi lombfűrésszel 4 mm vastag rétegelt lemezből a szivacs helyére a körformát, felcsiszoltam a műanyagot és hozzáragasztottam. Utána egy nagyobb átmérőjű 4mm es rétegelt lemezt megint kivágtam arra tettem gyűrűforma kivágott szivacsot, azt ráfeszitettem 0.5 mm vastag valódi bőrrel és ráragasztottam a már merevítő rétegelt lemezhez. Ezt meghallgattam így, egész szólt , kb, mint új korában gondolom. De engem zavart, hogy hallom a műanyagház hozzáadódott rezonanciáját. Na akkor beburkoltam az egész műanyagházat 1 mm vastag hasított bőrrel, ráragasztottam bőrragasztóval. Jobb let a hangja valamivel, de nem volt még az igazi. Azt találtam ki, hogy lekenem az egész bőrt csónaklakkal, mert az véleményem szerint jól csillapítja a falrezgéseket. Rákentem a rétegeket, a a hasított bőr csak úgy itta befele a csónaklakkot, teljesen telítettem csónaklakkal a bőrt és még azon felül is kentem rá, hogy vastag fényes felülete let. Vártam vele 3 napot, hogy megszáradjon rendesen a lakk. Na és amilyen hangja lett! 20 db-t csillapodott a hangja, tehát 20 db zaj volt rajta, 20 db-el kellett hangosítani, hogy ugyanazt a hangerőt halljam, mint előtte. A lényeges változás, részletesebb, tisztább, megfogottabb lett a hangja. Addig, ha hallgattam rajta egy Beethoven hegedűversenyt, vagy egy Paganini hegedűversenyt/csakis Hilary Hahn előadásában :)/ meghallgattam, szép oké. De ezzel a tuninggal, nem akaródzott levenni a fejemről. :) A Stradivári hangja olyan élethűen ontotta magából a hangot, hogy abba hiba nincs. :) A figyelmem nem terelődik el a zavaró dobozrezonancia hallgatásától és csakis az előadott műre figyelek.

    Na ezzel csak azt akartam érzékeltetni, hogy a hangfal, vagy fejhallgató dobozfal rezonanciáját nem akarom hallgatni, az csak zaj, hiába a tervezők ahogy mondod, ezt belekalkulálták a hangba. :) Nem jól tették. :)

    "Megmondom előre, hogy a 3cm-es tölgyfa plusz-burkolattól döglött hangja lesz a hangsugárzóidnak."

    Szerintem meg a kiszűrt zajoktól sokkal hallgathatóbb lesz, úgy, mint ahogy a tuningolt Veritas-nál.

    bkercso: "Sokkal, de nem mérhető módon." :DDD ez jó

    [ Szerkesztve ]

  • shalafi66

    veterán

    válasz Mikisys #27364 üzenetére

    Igazuk is van, miért ők tanulják meg helyetted az elméletet. :) Én sem szoktam fórumokon műszaki akusztika oktatásba kezdeni, nem erre való a formátum. Amire viszont használható, azt gyakorlom, megoldásközpontúan segítek, különböző lehetőségeket ajánlok fel, aztán valaki vagy megtalálja a sajátját, vagy nem. :) De fórumos továbbképzések tartásáról már régen leszoktam, még a magyarázatokról is. Aki van olyan okos, hogy meg tud kritizálni engem, biztos képes más dolgokra is használni a gondolatait. :)

    MKT-ről nem volt szó.

    (#27362) attiss66
    A negyven literből semmit nem lenne szabad elvenni. A két hangszórónak körülbelül 65-70 liter lenne az a minimális térfogat, amiben már értelmes mélytartományt lehetne csinálni velük. A negyven picike. Ilyen kis térfogat, zárt dobozos működéssel lehetne jó.

    [ Szerkesztve ]

    12" 180/280W 8Ω PA hangszóró 98dB@1W https://hangszoro.net/FSL1220 Vifa DX25TG magashangszóró készletről https://hangszoro.net/DX25

  • attiss66

    senior tag

    válasz Mikisys #27433 üzenetére

    "Már többen is szóvá tették, ne foglalkozz ilyen dolgokkal, ha építeni szeretnél, akkor kezd az alapismereteid megszerzésénél, majd apránként némi szakmai dolgot is hozzávehetsz, ha már az alapokat érted.
    Ajánlom figyelmedbe a HFM(alias HIFI-Magazin) számait, de különösen a 15.-és a 16.-számukban pont a "Hogyan építsünk rossz hangsugárzót" címmel tanulságos olvasmány."

    Még nem akarok építeni, hanem a valdusokat átalakítani és ahhoz keresgélem, hogy miként legyen az. Van ami már megvan, voltaképpen kezd összeállni a kép.

    A jó hangfalépítés tudomány. Értem én, hogy az építéshez alapismerettel kell kezdeni, ez teljesen logikus. A Klinger-t olvasgattam, de az már túlhaladott és más magyar nyelvű tankönyv jellegű könyv nincs forgalomban. A HFM Hi-fi magazint elolvasom, ha megtalálom a net-en. :)

    Mint már írtam, a jó hangfalépítés egy tudomány, mint a hegedűkészítés pl.és így tisztában vagyok vele, hogy mennyire az elején járok a hangfalépítés tudománynak.
    kb olyan képet festek itt a kérdéseimmel, mint amikor odajön hozzám valaki és mutat egy kínai vagy egy szegedi hegedűt és azt kérdezi, hogy tudnék e jó hangot csinálni bele. :DDD
    Na egy kínai hegedű se nem jó fából készül, a tető és hátanyagok nincsenek egymáshoz hangolva, a gerenda nem jó anyagból van és nem jól van méretezve, nem jó szögben van beragasztva, és gondolom nem is megfelelő erővel van befeszítve, de eleve felesleges is lenne, mert semmi más nem stimmel. saroktőkék durván vannak befaragva, vagy még rosszabb, ha nincs is benne saroktőke. A forma még jó is lehet, mert általában nagy mesterhegedűket másolnak, pl Stradivari, Guarneri, Guadagnini stb. Aztán ott van a lakk, ami jobb lenne ha nem is lenne rajta, mert vastag és kemény. Nagy vonalakban, hogy miért nem szólnak jól. Szóval úgy ahogy van az egész hegedű egy nagy tákolmány.
    De nem értenek hozzá, és reménykednek, hogy hátha az ő kínai hegedűjük más, mint a többi kínai hegedű. :)

    Na így ugrálok én itt alaptudás nélkül, na de ezért is kérdezek sokat. :D

    És persze, ha van valami magyar nyelvű hangfalépítéssel kapcsolatos könyv vagy folyóiratajánlás azt szívesen fogadom. :)

    Viszont a valdus átalakítása külső segítséggel történik, shalafi segítségével. pl van olyan, hogy egy hegedűkészítőhöz odamegy egy laikus, hogy hegedűt szeretne készíteni a mester segítségével. Ha van kézügyessége, akár az első hegedűjének is lehet jó hangja, mert a mester felügyeli a munkáját és a fontosabb részeknél, a "finomításoknál" besegít.
    Így próbálok én a valdusokból jó hangú hangfalakat összehozni. :)

    üdv

    [ Szerkesztve ]

  • xxlongikaxx

    aktív tag

    válasz Mikisys #27455 üzenetére

    Ezt mar eleg sokszor leirtuk de hajthatatlan. Ha kibontogatja a hangszorokat akkor ez egy befejezetlen projekt lesz.

  • attiss66

    senior tag

    válasz Mikisys #27455 üzenetére

    "Olvasva, hogy mennyi mindent cserélnél és új a hangváltó, valamint erőteljes dobozalakítás is van ehhez...jobban járnál egy teljesen új... hangfal megépítésével..."

    a legújabb verzió szerint nincs itt olyan sok csere. A centerben persze minden ki lenne cserélve, de azt kell is, mert sokszor 3dB-el hangosabbra kell venni az egész rendszerhez, van ahol 4-5 dB-el. Nem mintha nem tudnék hangosítani a házimozierősítővel :) , itt a minőségére utalok. Abban a két mélyközép és a magas lenne cserélve, vagyis minden :)
    A többi hangfalban csak a magasak lennének cserélve, na és minden hangfalban a hangváltóátalakítás.
    A doboz burkolva 3 cm-es tölgydeszkával, előlap 3 cm-el kivastagítva nyírfarétegeltlemezzel.

    "...semmi értelmét nem látom ekkora befektetésnek mind munkában..."

    meg kell mondjam, ez nekem kikapcsolódás, ez a munka, ezzel a valdusfamunkákkal :)

    Közben bejött még egy gikszer. A kifűrészelt tölgyfadeszkákhoz vettem egy fanedvességmérőt, 12-15 %-nak kéne lenni. A mérés 30 %-ot mutatott. Hopplá :) Ennek még száradni kell , egy asztalos szerint fél évet, másik szerint egy -vagy két évet. Sajna én a másodikkal értek egyet, 1 vagy 2 év száradás így 4 cm -es deszkában/egyes írások és javaslatok szerint a tölgy deszka centiméterenként 1 év a száradás, tehát 4 cm, 4 év, persze ez is a nyers fára értendő, az enyém meg már rönkben száradt 1.5 évet/ és nem is biztos, hogy a nyersnél is kötelező a cm-enként egy év száradás, ez véleményem szerint egy tuttibiztos száradásra van kalkulálva/, szellős helyen.

    Na nem baj, mert már lebeszéltem egy fateleppel 5 cm-es vastagban van nekik 2 éve száradva. 105 ezer köbmétere/van ahol 300 ezer+áfa/, tehát jó az ár/. Ami nekem kell 0.2 m3, 21 ezer forint. Viszem magammal biztonság kedvéért a fanedvességmérőt, ketté vágatok egyet és a fa közepén mérek fanedvességet. Ha 15%-os, vagy az alatti, akkor oké.
    A most száradót pedig meghagyom a teljesen új hangfalprojekthez, mert ez amúgyis egy nagyon szép fa, szép tetszetős mintái vannak, mintha fodrai lennének, mint a jávornak, nem tudom milyen tölgy lehet ez/rengeteg fajtája van amúgy a tölgynek
    ,
    "Ázsiában 148 faj,
    Amerikában 142 faj,
    Európában 20–24 faj, ebből Magyarországon hét. "/

    "Továbbra is: sok sikert!"

    köszi :)

    üdv

  • shalafi66

    veterán

    válasz Mikisys #27648 üzenetére

    "az nem befolyásolja nagy mértékben a szoba középső részén hallottakat."

    :) Ó dehogy is nem. :)
    De inkább egy henger alakú valamivel járna jobban. A mélytartomány hibáit sosem lehet eléggé csillapítani egy lakószobában. És erre a függönyök, pokrócok, szőnyagak nem hatnak, csak a nagy méretű tárgyak.

    (#27647) bkercso
    Olyan szempontból is, hogy nincs meg a leírásban az összefüggés, hogy mit-hogyan mutat meg ezzel, és egy 1kHz fölött működő hangszórót használ forrásnak, szóval elég szűk sávban ad értékelhető eredményt. Valami kihámozható belőle, de nem igazán értékes információforrás így.

    [ Szerkesztve ]

    12" 180/280W 8Ω PA hangszóró 98dB@1W https://hangszoro.net/FSL1220 Vifa DX25TG magashangszóró készletről https://hangszoro.net/DX25

  • attiss66

    senior tag

    válasz Mikisys #27648 üzenetére

    Miért akarsz Vasarely képeket a falra, amikor azok nem csillapítanak úgy, mint a vasarely mintás szövettel beborított szivacsok?! :DDD hihi, na persze ki foglalkozna akkor a csillapítással, amikor az ára töredékéből a legprofibb Revel hangfalakkal, erősítőkkel felszerelt házimozit lehetne építeni és persze a legprofibb csillapításokkal. :)

    A szobaakusztikához nemigen tudok még érdemben hozzászólni, mert nem látom át, hogy mi hogyan történik ottan. :)

  • xxlongikaxx

    aktív tag

    válasz Mikisys #27787 üzenetére

    Valoban az uveg es kozet gyapot lenne a legjobb megoldas, de en mindenkinek a helyeben meggondolnam hogy barmelyiket is becipeljem a nappalimba. En sima parna tomo "szovetet hasznalok" de akik jobbat akarnak azok vesznek gyapjut.

  • shalafi66

    veterán

    válasz Mikisys #27787 üzenetére

    :) Nem mindegyik üveggyapot szúr.

    (#27792) olajecset
    "Én még az életben nem hallottam"
    Akkor vagy a hangsugárzód jó, vagy a plafonod. :)

    (#27788) xxlongikaxx
    Jobbnak a gyapjú sem jobb, de megeszi a moly. :)

    (#27789) magery
    Biztos vagy benne, hogy a dobozfal okozza? Mert a méretek alapján más is lehet.

    A hangszóróelrendezés nem annyira szép, és a mélyközép porvédőjét cserélték. Ennek is vannak következményei. :)

    12" 180/280W 8Ω PA hangszóró 98dB@1W https://hangszoro.net/FSL1220 Vifa DX25TG magashangszóró készletről https://hangszoro.net/DX25

  • Coller225

    tag

    válasz Mikisys #27810 üzenetére

    Köszönöm az infókat :)

    Tehát akkor ha jól értem, érdemes velük foglalkozni, de arra semmiképpen nem lehetnek alkalmasak, amire eredetileg gondoltam.(?)
    Ezeket csak nyitott dobozba lehet betenni?
    A képek alapján meg lehet mondani, hogy havítható állapotban vannak-e? Ha igen, akkor ez kb mekkora költség?

  • Coller225

    tag

    válasz Mikisys #27812 üzenetére

    Eredetileg, amíg még azt hittem, hogy ezek "mezei" 30cm körüli mély hangszórók, és akkor valamilyen mélyláda lett volna a terv.
    Most, hogy kezd kiderülni, hogy mire is valók ezek, inkább szeretném felmérni, hogy mik a lehetőségek.

    Valami olyasmire gondolnék elsősorban, amibe nem tudnak beleköltözni a macskáink :D
    Tehát valami zárt, vagy reflex dobozt preferálnék, amiben védve vannak a hangszórók.

  • shalafi66

    veterán

    válasz Mikisys #27821 üzenetére

    Az adatlapja sehol nem található meg. Csak a fizikai méreteket lehet megnézni, és egy idealizált rezonanciafrekvenciát-érzékenységet közölnek, ami vagy megvolt, vagy nem. Ezeknek a membránoknak elég nagy a gyártási szórása, és egyetlen papírszélű 40 centis hangszóró sem rezonál ilyen együttmozgó tömeggel 22Hz-en.

    Felújítani biztos lehet-lehetett, csak nem mindegy, milyenre. A BEAG HX-512, vagy Csigéné Erzsike (RIP) membránjaival meg tudták csinálni akkoriban, de se a hölgy nincs már életben, se a membránjai nem léteznek már. Nincs hozzá való alkatrész ma.

    A mágneskörök bontása semmilyen esetben nem jár minőségromlással, ha fizikai sérülés nem történik. Én természetesen tudom, hogy melyik mágnessel, mit lehet csinálni, egy 30-40 év alatt elgyengült öntött mágnessel készült mágneskört, ha most telítésbe viszel, biztos, hogy magasabb légrésindukciót fogsz kapni, mint mágnesezés előtt. És ez valóban mérhető. Amit nem tudunk, hogy eredetileg épp az adott mágnes milyenre sikerült. :) Nyilván, ha régen nem volt egyforma a két darab, akkor most sem lesz az, viszont be lehet állítani azonos légrésindukcióra, a kettő közül gyengébbnek a szintjére.
    Úgy egy hónappal ezelőtt csináltam ilyet egy ismerős AlNiCo mágnesköreivel.

    Elég biztos törvényszerűségekről van szó, nem értem, hogy mit kellene hinni, vagy elhinni ezekhez. :) Arról viszont, hogy javítás után milyen volt régen, nálatok a hangszóró, tényleg nincs semmilyen mérés. :)

    Hasonló korúak közül, az RFT L3701 jobb alapanyag lenne. :)

    [ Szerkesztve ]

    12" 180/280W 8Ω PA hangszóró 98dB@1W https://hangszoro.net/FSL1220 Vifa DX25TG magashangszóró készletről https://hangszoro.net/DX25

  • shalafi66

    veterán

    válasz Mikisys #27825 üzenetére

    Senki nem tudja gyári állapotúra megcsinálni. :)

    :) Ha van kedved, légyszíves mutasd meg azt a gyári adatlapot. :)

    (#27824) attiss66
    A zárt rész teljes jóságára gondolsz?

    [ Szerkesztve ]

    12" 180/280W 8Ω PA hangszóró 98dB@1W https://hangszoro.net/FSL1220 Vifa DX25TG magashangszóró készletről https://hangszoro.net/DX25

  • shalafi66

    veterán

    válasz Mikisys #27836 üzenetére

    :) Ezt én is láttam, de ez nem adatlap, az egyiket valaki random leírta egy fórumba, a másiknál meg semmi konkrétum, csak annyi, amit én is írtam, idézem magam:
    "Az adatlapja sehol nem található meg. Csak a fizikai méreteket lehet megnézni, és egy idealizált rezonanciafrekvenciát-érzékenységet közölnek, ami vagy megvolt, vagy nem. Ezeknek a membránoknak elég nagy a gyártási szórása, és egyetlen papírszélű 40 centis hangszóró sem rezonál ilyen együttmozgó tömeggel 22Hz-en."

    Ilyen egy adatlap. [link]

    Szóval nem, nem találtál adatlapot, és még most sem tudjuk, hogy milyen a hangszóró. Jónak, biztosan nem jó, maximum hangos. Bizonyos frekvenciákon. :)

    Amikor az ARO 942 gyártásban volt, a Teslánál azt sem tudták, hogy mi az a T-S paraméter. :)

    12" 180/280W 8Ω PA hangszóró 98dB@1W https://hangszoro.net/FSL1220 Vifa DX25TG magashangszóró készletről https://hangszoro.net/DX25

  • shalafi66

    veterán

    válasz Mikisys #27849 üzenetére

    Neked szerettem volna mondani, hogy még a mágnesköröknél járok. Valamelyik nap rakok rá kosarat.

    12" 180/280W 8Ω PA hangszóró 98dB@1W https://hangszoro.net/FSL1220 Vifa DX25TG magashangszóró készletről https://hangszoro.net/DX25

  • shalafi66

    veterán

    válasz Mikisys #27857 üzenetére

    Legutóbb ilyen volt, amiket csináltam 22 centiben.

    12" 180/280W 8Ω PA hangszóró 98dB@1W https://hangszoro.net/FSL1220 Vifa DX25TG magashangszóró készletről https://hangszoro.net/DX25

  • Wolfskin

    őstag

    válasz Mikisys #27863 üzenetére

    ez szomorú, de sejthető. nem tudom, létezik-e hifi célra alkalmas aktív szűrőváltó megfizethető kategóriában?
    de akkor hogyan lehetne vágni a jelet, hogy biamlifikálva lehessen meghajtani? mit ajánlanál?
    a mélyhez szerintem jó lesz ez, ott nincs észrevehető minőségi romlás (gondolom. bár azt nem teszteltem).

    ''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

  • Ear001

    addikt

    válasz Mikisys #27863 üzenetére

    Hanem? Mondjuk a Linn, Naim, Accuphase aktív váltói nem hifi dobozokhoz valók?!

  • xxlongikaxx

    aktív tag

    válasz Mikisys #27926 üzenetére

    Szerintem lehet meromikrofont epiteni, ha valaki ert az elektronikahoz es epit egy elofokot es atalakitja a WM kapszulat akkor egy hazi epiteshez eleg jo az a mero mikrofon, felesleges tizezreket beletolni egy neromikrofonba amit az eleteben egyszer hasznal.

  • xxlongikaxx

    aktív tag

    válasz Mikisys #27931 üzenetére

    Talalhato a neten megfelelo elo erosito kapcsolas, amiben meg van erosites allitasra hasznalhato DIP kapcsolo is. Tapegysegnek pedig 2 db 9V os elemet hasznal ugyhogy nevezhetjuk zajtalannak. Bemenetnek pedig nem is a mikrofon bemenetet hasznaljuk hanem a line in -t ha meg jol emlekszem, radasul a mero szoftverek kepesek arra hogy a line in es a out ki/bemenetek osszekotesevel kikompenzaljak a hangkartya eltereseit. En is ilyet epitettem, es ezzel mertem, nem mondom azt hogy tokeletes de arra tokeletesen megfelel hogy a valtot a meresekkel megtervezzuk. Velemenyem szerint, bar en csak ugatom a szakmat, arra jo hogy megmerd az atvitelet a magasnak es a melynek, ha az erzekenyseg nem is a pontos erteket mutatja de pontosan megmutatja az elterest a ket hangszoro atvitele kozott, ezaltal megtudod epiteni a megfelelo valtot. (ha megfeleloen beallitottad a hangkartyat illetve eredeti WM kapszulat hasznalsz fantom tappal akkro eleg jo eredment lehet elerni) Az egesz rendszer kerul mondjuk 2000Ft ba es akkor mar a 9V os elemek arat is beleszamoltam. Mig egy mero mikrofon ara kb 30 ezer forint.

    En nem azt allitom hogy az utobbi a jobb megoldas, en csak azt mondom hogy ha valaki ert az elektronikahoz es eleteben epit mondjuk 2-3 hangfalat akkor lehet hogy ez is megfelelo lehet.

  • shalafi66

    veterán

    válasz Mikisys #27931 üzenetére

    Mérőmikrofon az ott kezdődik, hogy szimm. kimenetű, és ismert a frekvencia hangnyomás válasza. A WM kapszulák, ezt, úgy 500 és 4000Hz között teljesítik, alatta és fölötte, szávszéleken, megjósolhatatlan eltérések vannak, a gyártástechnológia miatt. Akár egy túl hosszú, nem megfelelő hőmérsékletű forrasztás is képes változásokat okozni, és hőfok- illetve levegő páratartalom-függőek is, a fontosabb tulajdonságai. De egyébként a tízezres nagyságrandbe eső mérőmikrofonok ugyanazeket a back elektret kapszulákat használják, és ugyanilyen problémáik vannak. Szóval csak egy öntött aluház miatt tényleg nem biztos, hogy megéri beruházni.

    (#27928) stultus78
    Némelyik Monacor/Visaton vagy egyéb kínai hangszóró, drágább és rosszabb, mint némelyik ScanSpeak/Vifa. Tehát érdemes átgondolni a dolgot. A magyar 17R, 17N hangszórók is ott vannak, mint a legolcsóbb jó lehetőség. Szóval át kellene nézni rendesen.
    De érdemben segíteni, akkor tudunk, ha kapunk válaszokat a korábban írt listám első pontjaira.

    A mérésekkel/hangváltótervezéssel pedig nem a mikrofon beszerzése/elkészítése az elsődleges baj, hanem a hiányzó háttérismeretek, amiket fórumon nem igazán lehet átadni, mert annyira széles körű információhalmazokről van szó. Ez több éves tanulási folyamat, mire valaki arra a szintre eljut, hogy jó hangváltókat tudjon készíteni.

    A korábban mutatott Monacor Straight változatot nem ajánlom. A három utas elrendezés csak bonyolítja a helyzetet, és hatványozottan bonyolítja a hangváltótervezés részét is.
    Ebből kiindulva két és fél utas hangsugárzót lehetne legkönnyebben készíteni, a következő hangszórókkal.
    Magasnak, Vifa BC25 vagy DX25. Mélyközépnek, ScanSpeak 18W/8424G00, vagy 17R634, 17R558.

    [ Szerkesztve ]

    12" 180/280W 8Ω PA hangszóró 98dB@1W https://hangszoro.net/FSL1220 Vifa DX25TG magashangszóró készletről https://hangszoro.net/DX25

  • Ribi

    nagyúr

    válasz Mikisys #27949 üzenetére

    Nem azt mondom, hogy egy nyílegyenes átvitelt hozok össze vele, de a két hangszóró átmeneténél meg tudom mérni, hogy legalább kb ugyanott legyenek, össze tudom hasonlítani a 2 oldalt.
    Ezekhez nem is kell, hogy ma ugyan olyan legyen mint másnap.
    Szóval amennyiből össze lehet hozni annál sokkal többet lehet vele kihozni a rendszerből, mintsem csak adatlap alapján veszek a hangszóróhoz tekercseket meg kondit és lesz ami lesz.

    Amúgy te elviszed bekalibráltatni a műszereid meg a mikit időnként?

    [ Szerkesztve ]

  • SlyChocolate

    senior tag

    válasz Mikisys #28150 üzenetére

    Köszi.
    Mért lenne kár ez a hangszóró?
    Bírja a párát, hideget-meleget, fröccsenő vizet a membránja.
    Az ára sem túl magas, és a mostanitól nem kell sokkal nagyobb doboz gyártanom.

  • shalafi66

    veterán

    válasz Mikisys #28232 üzenetére

    És akkor ez alapján döntsd el, hová teszed a korrekciót. :) Meg milyet.

    4db BG 20 Visaton

    [ Szerkesztve ]

    12" 180/280W 8Ω PA hangszóró 98dB@1W https://hangszoro.net/FSL1220 Vifa DX25TG magashangszóró készletről https://hangszoro.net/DX25

  • shalafi66

    veterán

    válasz Mikisys #28253 üzenetére

    Lehet, hogy nem ugyanazt látjuk, ezek egyáltalán nem futnak együtt, mindegyik mást csinál. nagyon széles sávban.

    Gitárhoz pici a terhelhetősége és halk. Illetve a zenészek szerint nem jó az ennyire szélessávú hangszóró a hangszerhez sem feltétlenül. Pl. az EVM12 lenne nagyjából a standard, átvitel 5kHz-ig, nagyon nagyon hangosan (érzékenység+terhelhetőség).

    (#28254) fero02
    A hangolás nem fix. A helyiséghez-elhelyezéshez érdemes beállítani.

    (#28252) kissge
    Ezt úgy kellene megközelíteni, hogy megnézed, mekkora térfogatod van. És ahhoz próbálsz egy jó hangolást találni.

    Az alaplapi is jó lehet, régebben kipróbáltam, és működött. Hozzávetőlegesen jó eredményeket mutat, az alacsony DF ellenére is.

    12" 180/280W 8Ω PA hangszóró 98dB@1W https://hangszoro.net/FSL1220 Vifa DX25TG magashangszóró készletről https://hangszoro.net/DX25

  • APONE

    tag

    válasz Mikisys #28315 üzenetére

    ok köszi az infot, meglátom melyik legyen :R :R :R vannak emberek akiknek semmi se jó ez is igaz.. :C

  • shalafi66

    veterán

    válasz Mikisys #28315 üzenetére

    "le fogja húzni, azért, mert.
    :)"

    És mindig itt kezdődnek az érdekes részek, mert nyilván nem gondolod, hogy ok nélkül történik. :) A DT-280 2kHz-nél még rezonál, 4-5kHz-től magasabb frekvenciákon lenne használható, ami itt eleve kizárja az alkalmazást, de ott is 10dB-es hibái vannak, a forgalmazó kozmetikázott mérésein is. :) Mi az a tulajdonsága, amiért ajánlottad volna?

    A DT-254 alsókategóriás HiFi. Az árából pont lehet venni XT25-öt, vagy helyette DX25-öt olcsóbban is, és ezek összehasonlíthatatlanul jobbak. Már a Monacor bizonytalan gyártási fegyelme, és a rengeteg hibásan összerakott, nem központos magashangszóró is jelzi, hogy nem ott lehet megtalálni a jó megoldást. :)

    Tőlük a DT-99 talán a legolcsóbb és a legjobb is. A többi egyértelműen nem ajánlott.

    (#28316) APONE
    Nem, ez nem így működik. Ezek objektív dolgok. Van ami jó, és van ami nem jó. A Monacor nem jó.

    (#28314) APONE
    Igen, a Beyma hangszórók többnyire hangosak, de kifinomult feladatokra alkalmatlanok. Ileltve, minél érzékenyebb egy hangszóró, annál rosszabb a mélytartománya. Gyártási eltérés és adatlapra nem hasoníltó hangszóró is akad náluk, mint minden tömeggyártónál. Szóval nem ennyire egyszerű ez az egész. :) Biztosan nem attól lesz jó, ha telepakolod vele a hangsugárzóidat. :) Jó attól lesz, ha a felhasználási célnak és igényeknek megfelelő hangszórókat választod, és korrekt módon tervezel dobozt, hangváltót hozzá.

    (#28313) Speeedfire
    Én ezt írtam: [link]

    [ Szerkesztve ]

    12" 180/280W 8Ω PA hangszóró 98dB@1W https://hangszoro.net/FSL1220 Vifa DX25TG magashangszóró készletről https://hangszoro.net/DX25

  • shalafi66

    veterán

    válasz Mikisys #28320 üzenetére

    Öööööö, az XT, ha csak az átvitelt nézed, jobb mint a DX, mechanikailag egyformán jól, vagy rosszul vannak összerakva. Amiben nem jobb, azt nem láthatod az adatlapokon. Egyébként legalább 50 darabot mértem eddig belőle. Kb. árának megfelelő, amit tud a hangszóró. Mindkettő. Mondjuk a párba válogatáshoz itt is legalább 10 darabot kellett egyszerre megvenni, és sokszor kell korrigálni a gyártás hibáit utólag. :) De ez még jónak számít a Monacor-Visaton dolgokhoz képest.

    (#28319) APONE
    (#28321) Mikisys
    Nincsenek a hangszóróval nagy problémák, azon kívül, hogy nem ér annyit, amennyibe kerül. :) És mivel kis mágneskörös, alacsonyabb frekvenciákon nem használható, magyarul a Beyma 20 centishez nem lesz jó. Illetve a terhelhetősége is picike a Vifákhoz képest.

    Az SB Acoustics kissé félmegoldás kategória többnyire. Láttam már ott jó hangszórót, de az nagyon sokba kerül. :)

    Alapvetően úgy tudnád jól megoldani ezt a helyzetet, ha lenne egy középhangszóród.

    (#28318) bkercso
    Mégis minek? Itt nem SPL mérésre van szükség. Főleg úgy, hogy azt sem tudja, hogy kell csinálni. Ha megmér egy ismeretlen HiFi-t, attól még semmilyen viszonyítási alapja nem lesz.

    [ Szerkesztve ]

    12" 180/280W 8Ω PA hangszóró 98dB@1W https://hangszoro.net/FSL1220 Vifa DX25TG magashangszóró készletről https://hangszoro.net/DX25

  • attiss66

    senior tag

    válasz Mikisys #28474 üzenetére

    Köszi a részletes elemzést.
    A rövidzár, ha összeérintem a hangszóró negatív és pozitív pólusát nem?

    Lyukmennyiségtől függ gondolom, hogy melyik hangot hallom. Próbálom kitalálni melyiket hallom először.
    Szerintem 1 lyuknál sziszeg. Többnél katt-katt, ezután jön a jó klik, aztán több, mint elégnél a hüpp-süpp és a túlsok lyuknál a bumm-bumm. Vagy nem találtam el a sorrendet? :)

    "Ha sok a lyuk, akkor huppog, ha kevés, akkor kevés a mélyhang, lásd még fentebb, szóval jó szórakozást hozzá. :)"

    Akkor inkább legyen kevesebb lyuk az optimálisnál, mint több/ mert mikor zárttá tettem a rendszert eleve számoltam a mélycsökkenéssel/, inkáb kevesebb mély, mint hangminőségrontás.

    Ha sok lyuk fúródna a dobozra az ép nem gond, mert vissza lehet mindent tiplizni és becsiszolni. :) Szval, ha valami nem tetszene lyukalgatással, zárttá tudom tenni újra a rendszert.

    A doboz Qtc-je fokozatosan csökkenne a furatszámok növelésével, vagy nem?

    Te mit csinálnál, kisérleteznél a furkálással, vagy zártan hagynád?! :)

    [ Szerkesztve ]

  • shalafi66

    veterán

    válasz Mikisys #28483 üzenetére

    Vannak jók PA-ban, de nem ezek. A JBL, EV, Klipsch többnyire csak hangos. :)

    Jó, mondjuk a QSC-nél kezdődik. :) Az is a DSP miatt. És van több ehhez hasonló megoldás. :)

    12" 180/280W 8Ω PA hangszóró 98dB@1W https://hangszoro.net/FSL1220 Vifa DX25TG magashangszóró készletről https://hangszoro.net/DX25

  • attiss66

    senior tag

    válasz Mikisys #28530 üzenetére

    Nekem olyan lett volna egy kósza terv, hogy építek egy centert, újat, pl scan-spek hangszórókkal/amit tudnék használni a valdus hangrendszerben/. Aztán később, ugyancsak scan-speak hangszórókból két frontot, ami a házimozi része lenne/de olyan frontok, amik stereo zene hallgatásához jók, vagy ez nem működik így, hogy zenéhez is tutti és filmhez is tutti?/. Aztán , ha a frontokat befejeztem, építgetem a háttereket azok is scan-speak. De a hangszóróknak nem kötelező scan-speaknak lenni/ pl lehetnének Revel hangszórók is, csak az a baj, hogy az nem Föld lakóknak lett kitalálva, itt az árára gondolok :D/de a nagyon jó minőség alapfeltétel. Másképp nem is kezdek bele ekkora munkába.

  • attiss66

    senior tag

    válasz Mikisys #28550 üzenetére

    Mindenesetre összepakolom ezt a valdus rendszert és majd kiderül, hogy milyen változás lesz hangzásban a reflexes verzióhoz képest. A bandpass sub-omnak is kifejezetten tetszik a hangja és jól is megy a rendszerhez/abban is impregnált papírhangszórók vannak.
    A reflexes valdusoknak a hangja nem volt rossz, de én jobban szeretem a zárt rendszert és mivel a 2075H-nak szerintem a Qts-e 0.4 körüli/0.4 alatt zártban, 0.4 felet reflexben jó/, így határeset és ezért lesz jó zártban is. A mélyei nem lesznek olyan erősek, de szebb lesz a hangja, a mélyet meg adja a sub.

    Felsőkategóriás hangfalnak is nekiállnék, de még olyan minimális az ezzel kapcsolatos tudásom, hogy az még nem igazán érdemes. :) Ezt, tudom a hegedűkészítésből/valamikor azt hitem, hogy a hegedűt rétegelt lemezből préselik gőzöléses eljárással, hát nem. :D/. Az első hegedűt, amikor készítettem, azt gondoltam, hogy lehet, hogy elsőre egy Stradivárit fogok készíteni. :D Nem is lett annak rossz hangja"ráéreztem" véletlenül, de ha most összehasonlítom a legújabb hegedűimmel, hát mondhatom van "némi "különbség. :) Amiket most készítek, ott már nagyon sok mester is kapaszkodhatna rendesen/és sok Stradivári is/, hogy így szóljon a hangszerük/de hiába, mert én tudom amit ők nem tudnak, de ők nem tudják, amit én tudok :)/ Az új hegedűim már szólnak úgy, mint a Stradivárik, sőt, hangzásversenyen meg is vernék őket. Szerénytelenség nélkül mondhatom, hogy nem hinném, hogy bármilyen hegedű hangja felvenné a versenyt a legújabb hegedűimmel. Sok helyen teszteltem, sokféle akusztikus helyen és minden játéknál újra és újra lenyűgöz a hangjuk, mintha nem ismerném igazán a hangjukat/mindig felfedezek valami újat bennük/. Pedig játszottam már sok neves hegedűkészítő hangszerén, a nagy régiek közül. pl Nemessányi Félix Samun, Andrea Guarneri-n/ Niccolo Amati tanítványa volt, Stradivári "iskolatársa"/. Mostani olasz és magyar élvonalbeli hegedűkészítők hegedűjén/neveket nem említek/ is játszottam már. Mondhatni, nem maradtam le sehol. :) Voltam egy hegedűkészítőnél nemrégiben, nagyon oda van a hegedűiért. Megnéztem minden fekvésben a G-húrt/az elmond mindent/ és felül be volt fulladva. Ő ezt nem hallja? :) Na nem nagyon volt befulladva, de annyi pont elég, hogy kizökkentsen a játék élvezetéből. Az a baj, hogy a mostani hegedűkészítők ragaszkodnak a régi bevált módszerekhez és nem keresik az új utakat. prof Pongrácz Pál fizikusból lett hegedűkészítő írásaiból sokat lehet tanulni, akinek "szeme van hozzá".

    Szóval a hangfalaknál is valami ilyesmi tervem lenne, bár az nehezebben megvalósítható a megfelelő tudással is, mert a hangszórókat ne tudnám legyártani, aztán a hangváltók alkatrészeit, kondik, ellenállások, tekercsek... A hegedűhöz "csak" fa kell, na a megfelelő fa, tudni kell mit mihez stb. 22 éve kísérletezek vele.

    Gondolom egy jó hangfal elkészítéséhez is sok előtanulmány és kísérletezés szükségeltetik. Nekem egy kis "frissítésnek " jó ez a kis hangfalazás. :) Aztán majd kiderül, hogy mit tudok belőle kihozni, ha egy új hangfalrendszerbe fognék. :)

  • attiss66

    senior tag

    válasz Mikisys #28554 üzenetére

    "Reflex dobozba jellemzően a Qts = 0,4 alatti hangszórók építhetőek, de mint mindig, itt is vannak kivételek." subvoice

    Tényleg, erre pont fordítva emlékeztem.

    Egy holland cég forgalmaz 2075 H hangszórókat, kérdeztem e-mail-ben tőlük/kiváncsiságból/, hogy mennyi a Qts-e a hangszórónak, azt írták válaszolnak hamarosan, ez volt vagy 2 hete. :D

    [ Szerkesztve ]

  • stultus78

    tag

    válasz Mikisys #28617 üzenetére

    20-20ig mér. Amúgy sincs itthon most süketszoba :N . Az öcsém vette nekem csak játszadozni.

    Van itthon pár "kiválló" :DD minőségű hangszóró majd azokat megnézegetem.

  • Ear001

    addikt

    válasz Mikisys #28624 üzenetére

    Három utas dobozt akart építeni, és ez ahhoz képest egy extra hangszóró. Miután diy projekt, nem olcsó, de messze nem egy ház ára.

  • Dißnäëß

    veterán

    válasz Mikisys #28659 üzenetére

    Látod, Te azt "hiszed" (tudod), hogy a mérés fontos.
    Amúgy én is...

    De ha van a másik oldalon ugyanennyi ember, aki szerint meg NEM kell mérni, MERT .... -> 50-50 és egyből "hitvita", hiszen objektíven mi alapján döntöd el LAIKUSKÉNT, kinek van igaza, amikor mérés nélkül is képes valaki hangfalat építeni (az most más, hogy bemákolja-e vagy sem, és hogy szól). :)

    Kb így gondoltam, tök egyetértek az általad mondottakkal, csak ha kinézel a saját dobozodból, van Rajtad kívül még n+1 ember, aki NEM azt gondolja erről, amit Te vagy én.

    POKE 16017,44 ..... SYS 2077

  • Dißnäëß

    veterán

    válasz Mikisys #28660 üzenetére

    Szerintem meg bőven jöhet ide "az a D" osztály. Miben jobb ? Hát ezt nem tudom.. azaz max annyira így távolról, mint Te. Nem mértem meg az összes Hypex D-t, illetve A, AB osztályúak hadseregét, ami alapján lehetne bármit is mondani arról többszáz mérés után, miben jobbak vagy rosszabbak (nevezzük inkább MÁS-nak) ezek a mai legkorszerűbb D-k a klasszikus előző osztályúaktól. Van, amiről tudjuk, hogy jobbak, kérdés, hogy a fülnek az jobb-e. Én annyit írtam, hogy nagyon feljöttek ahhoz képest, hogy az első kezdeti D osztályúak hogy szóltak és hogy pocskondiázta őket szinte kivétel nélkül mindenki a hangjuk miatt, ma pedig vannak darabok, amiket nagyon-nagyon drága motyókban is árulnak az abszolút top ligában. És a G, H, T nemhivatalos osztályokról még nem is beszéltünk, érdekes megoldások szintén, bár nekem bonyolultak is már kissé.

    Viszont lesz két Hypex-em a mélyeket hajtani, akkor tudni fogok nyilatkozni arról, hogy a teljes rendszert hajtva (pl. egy passzív váltón keresztül) mit mutat fülre, hiszen természetesen a teljes frekispektrumra képes, hiába én jómagam csak mélyre szánom az aktív setup-ban. Ezt lesz alkalmam összehasonlítani AB osztály csövessel és AB mosfettel is, egyidejűleg, minddel ugyanazt a háromutast hajtva passzívban, kvázi csak csereberélgetem a kábelt köztük. Ez talán érdekesebb teszt lesz, mint levegőbe beszélni. Tehát kérdésedre válaszolva, passz :) Erre véleményem szerint nem sok ember tudna válaszolni jelenleg ... talán aki a fél életét már végighallgatta és hallott Hypex alapú D modulokat is szólni, az UcD technológiával építetteket.

    Hangfal topic-ban azért van helye, mert aki aktívat épít, annak bármikor szóba jöhet a kérdés, hogy hova tegye, például ha egy nagy dobozba beépíted az erősítőt, amolyan "plate amplifier" módon, az a hangfal részévé válik, ergo "házi hangfal építés" topic-ban máris elfér.

    De ha csak karcoljuk 2-3 hsz-ben kicsit a hangfalépítéssel határos területet, pl. erősítők, nem gondolom, hogy az szétverné a topic-ot. :N

    POKE 16017,44 ..... SYS 2077

  • magery

    tag

    válasz Mikisys #28657 üzenetére

    Rosszul tudod. Az elektrolit kondenzátoron mindig a negatív pólus van megjelölve, a kupak pedig teljesen el van szigetelve.

    "Sose vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal."/Woody Allen/

  • AMDFan

    addikt

    válasz Mikisys #28659 üzenetére

    "Nem DSP-segítségével kell jó hangot kreálni, vannak jó hangszórók, dobozok, komplett hangsugárzók, azokkal és hozzávaló erősítő-elektronikákkal nagyszerű hangzást lehet bárhol produkálni."

    Ha nincs komoly akusztikai kezeléssel ellátva a szoba, és az elrendezés sem tökéletes, tulajdonképpen ha nincsen egy dedikált zenehallgató szobád, akkor akármilyen jó hangfalad lehet, a szoba durván bele fog rondítani a frekvenciamenetbe. És olyan szinten nem tudod a szobára hangolni a hangfalat, hogy mondjuk egy mély oktávon belül kiküszöbölj egy +12dB,-6dB,+8dB hangnyomásokat.

    Ezzel nem azt akarom mondani, hogy a DSP mindenre megoldás, mert nem. Első körben mindenképpen kell egy kiváló hangcucc, kell akusztikai kezelés, jól kell elhelyezni, és amikor minden megvan, akkor lehet korrigálni a maradék hibát digitálisan.

  • attiss66

    senior tag

    válasz Mikisys #28687 üzenetére

    Egyenlőre akkor a szobaakusztikára megyek rá, fülre kísérletezve.
    A kőzetgyapotot ezzel akarom helyettesíteni. 80kg/m3 heterogén szivacs, ebben a panelcsapdában.50x90x10 cm-ből 3 db, 60x100x5 cm-esből szintén 3 db.[link]

    ehhez a panelcsapdához.

    a sarokba 1 m magas 40 cm átmérőjű 80kg/m3 sűrűségű heterogén szivacsot akarok beszerezni.

    "Az a "piszok jó lenne egy felszerelés" - az milliós nagyságú kiadást jelent és tudni kellene kezelni is."

    Akkor azt a mérőműszert kihúzom a listáról, szobaakusztikához marad a fül. :)

  • attiss66

    senior tag

    válasz Mikisys #28699 üzenetére

    Köszi a weboldal ajánlásokat.

    "A sok duma helyett tessék szakirodalmat olvasni..."

    pedig dumálni szeretek ám :DDD

    BUÉK!

  • shalafi66

    veterán

    válasz Mikisys #28721 üzenetére

    :) Boldog Újévet kívánok. :) Igyekszem mindig jó, vagy jobb irányba muatatni. :) Legalábbis az aktuális tudásom alapján.

    Természetesen igazad van. :) Én csak arra céloztam, hogy ha nagyon nem lennének adottak a klasszikus mérési lehetőségek, jóval több idő alatt, de azért más megoldásokkal is lehetne helyettesíteni. :)

    (#28716) magery
    Igen, a jó dolgokra várni kell. :) Tőlem megcsinálhatná más is, nem ragaszkodom hozzá, de az a helyzet, hogy azt a munkát, amit én végzek, ebben az országban senki nem tudja ilyen módon és színvonalon kivitelezni. :) Így aztán vagy megvárja valaki, mire eljutok az övéhez, vagy megelégszik egy gyengébb megoldással. :)

    A hangszórójavítás sem egy összecsapható dolog, szerintem. Én azért hosszú órákat eltöltök egy munkával, például egy membrán cserével, és ez az árakon nem látszik meg.

    A barátunk kifejezés nem biztos, hogy helytálló, nem ismerjük egymást, én úgy tudom. :)

    És a lényeg, hogy mindez nincs semmilyen összefüggésben azzal, hogy néha butaságokat írsz. :)

    (#28719) magery
    :) Nem indoklás nélkül, az előző hozzászólásban ott voltak a tiédre vonatkozó információk is, és fórumos munkásságom alatt, legalább 30-50-szer már választ adtam ezekre a problémákra. :)
    Illetve, indokolni, és elmagyarázni nem neked kell, hanem annak, aki kérdezett. :) Szerintem. Mondjuk tényleg igaz, hogy jobb is, ha inkább erre koncentrálok. :)

    Az a helyzet, hogy amit most érzel, az egyfajta, az agyunkba beépített védelmi funkció. :) Szükséges a túléléshez. Megvédjük a saját gondolatainkat, rendszereinket. Szóval nem én vagyok irritáló, csak ember vagy, mint mindenki más, és ugyanúgy is működsz. :) Nincs ezzel egyébként semmi baj. De egy idő után átgondolva jobban látod majd a dolgokat.

    [ Szerkesztve ]

    12" 180/280W 8Ω PA hangszóró 98dB@1W https://hangszoro.net/FSL1220 Vifa DX25TG magashangszóró készletről https://hangszoro.net/DX25

  • shalafi66

    veterán

    válasz Mikisys #28782 üzenetére

    Ők inkább bevételnövelési témákban illetékesek. :) Ha az otthoni piacra dolgozó gyártókat-gyártatókat nézed. :)

    12" 180/280W 8Ω PA hangszóró 98dB@1W https://hangszoro.net/FSL1220 Vifa DX25TG magashangszóró készletről https://hangszoro.net/DX25

  • shalafi66

    veterán

    válasz Mikisys #28786 üzenetére

    :) Hát, régen volt, a JBL-nél. De akkor sem azzal foglalkoztak, hogy mitől szól jól, hanem azzal, hogy mitől szól hangosabban. :) Ma már nincs JBL. Harman Group van. Ez is, és a Beyma is, kommersz hangosítás, olyan nagy tanulnivaló nincs náluk. Esetleg van a JBL-nek egy közszükségleti iránya is, de az sem magas szintű. :) Csak amit olcsó távol-keleti gyártással költséghatékonyan össze lehet hozni.

    A QSC-t én is emlegettem pár hónapja, de ők is csak azért jók, mert mernek DSP alapú segítséget használni a rendszereikben. :) Nem azért szólnak jól, mert a hangszórókban akkora a műszaki zsenialitás. :)

    Persze ettől függetlenül igazad van, vannak olyan irányok, amikhez lehet segítséget, vagy ötleteket találni náluk. De elégé szénakazlas az információhalmaz. :) És nem is mindenkinek van szüksége rá.

    12" 180/280W 8Ω PA hangszóró 98dB@1W https://hangszoro.net/FSL1220 Vifa DX25TG magashangszóró készletről https://hangszoro.net/DX25

  • shalafi66

    veterán

    válasz Mikisys #28808 üzenetére

    Én méregettem azt a Beyma mélyet, de nem olyan volt, mint az adatlapon. :) A torzítása nem alacsony, középtartományban 1% fölött van. :) Kétutasnak, magasabb igények mellett alkalmatlan.

    A Visaton persze hogy szakadozott, szétesik több frekvencián is magas- és középtartományban. Ez sem egy kifinomult szélessávú hangszóró. De 20 centiben nincs sokkal jobb. Drágábban sem. Ami jobb pl, az nem is szélessávú, hanem egy középhangszóró, nem is 20, hanem 18 centis: [link]
    Persze szélessávúnak a 17C558AN is van ilyen jó. Harmadannyi pénzért.

    (#28809) Primary92
    Mert csökkenteni kell a kitérést, és növelni a hangnyomást. A két kamra következménye egy kisebb esés hangnyomásban, 150Hz körül.

    [ Szerkesztve ]

    12" 180/280W 8Ω PA hangszóró 98dB@1W https://hangszoro.net/FSL1220 Vifa DX25TG magashangszóró készletről https://hangszoro.net/DX25

Új hozzászólás Aktív témák