Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kmisi99

    addikt

    válasz Mike88 #49006 üzenetére

    A fúrós dolog megoldótott, kölcsönbe kaptam egy rendes vezetékes fúrót az már átvitte, bár annak meg a tokmánya volt szar, a 3-4mm csigafúrót nem fogta meg rendesen belecsúszott a tokmányba de nagy nehezen meg kézi reszelővel sikerültek a furatok.

    Igen egy potméter a mikro gépen, és már kiderült, hogy nem kábel hibás mert azt kicseréltem, továbbra is ha bekapcsoltam fel-fel pörgött majd leállt, és ezt csinálja minden bekapcsolásnál, kb mintha akadna a tengely, de tökéletesen forgatható kézzel.

  • sketchifun

    senior tag

    válasz Mike88 #49014 üzenetére

    Most mit izgulsz ennyire?!

    Há ne nekem mond, nekem papírom van arról, hogy hozzányúlhatok. :DDD Faterral dumáld meg, hogy hülye gyökér állat, jó?

    A fáziskeresés azért volt szükséges, mert a hosszabbító, ami a vezeték feladatát ellátta, egy ezeréves valami. Na, van benne 3 szál kanóc, ebből 2 fekete meg egy sárga-zöld. :D Osztaviszontlátásra. :D

    Szori, amit az unokahúgom pasijának apjának a haverjának a munkatársa hajtott végre(értsd, kb olyan sztori hogy nem történt meg, de érdekes.)

    Adott egy iroda ház, elektromos felújítás. Áram alatt kell dolgozni, mert nem lehet kikapcsolni szakaszosan. Éppen ezt kell megoldani, hogy legalább a 4 szint külön kapcsolható legyen. 3 szinten elvannak, megoldják a munkát. Egy szinten dolgozhtnak a drága ampervadászok. Természetesen mindezek által áram alatt dolgozva.

    A 4. szinten, azaz a legfelső szinten kezdték el a munkát. Pilanat alatt szétkapták a kötési pontoknál a burkolatokat. Ezeréves kábel, fekete érpár, plusz utólag behúzott földelés. Ampervadászaink az első áramütést akkor szenvedték el, amikor kiderült a turpisság. Kapcsolható külön az épület. 2 fázis van behúzva, természetesen a 2. fázis utólag. 1 fázison volt egy 4 szintes irodaház. És mégegy fázison a klíma. Sajnos ezt ők akkor még nem tudták, éppen feltérképeztek. Nem készültek fel semmilyen erősáramra, pláne nem a 2 fázis közt fellépő 400V-ra... Emberünk fogta a vezetéket, hogy a fázist már kikötötte, ez csak a nulla lehet... Nem, nem az volt. Az áramütés hatására a keze hozzáért a másik, egyébként szabadon hagyott, és lebklankolt vezetékhez. Mentő, kórház. Neki arra a napra nem volt több feladata. Folytatták a feltárást. A teljes felső szintet áramtalnítoták, egész egyszerűen a lentről feljövő vezetéket elvágták. Külső kábelcsatornát használva lehúzták a vezetéket a földszintre a kapcsolószekrényhez. Ekkor nyitották ki azt először. Mert hát ha úgyse kapcsolhatják le, akkor minek.

    Na itt jött a meglepetés. Töménytelen mennyiségű vezetékek átláthatatlan módon össze-vissza kötve. Megjegyzem profi szakemberekről van szó, de nem jöttek rá a logikára. Itt úgy döntöttek, hogy na akkor ez itt van befejezve, szórakozzon más gányolásával áram alatt aki akar. Hát körülbelül csak a székekben nincs így áram, kitudja merre küldték rá a delejet az asztalra.

    És egész egyszerűen otthagyták az egészet, a 4. szintet áram nélkül. :D

    Azóta ezt az épületet lebontották. :D

    Gyerekek! Az a lényeg, hogy van pénz lóvéra! © Jakab Zoltán

  • imibogyo

    veterán

    válasz Mike88 #49028 üzenetére

    Mondjuk azért elég sokan vagyunk itt akik "végzettség nélkül" nyúlkálunk sok mindenhez. Én például már többször leírtam, hogy könyvtáros vagyok és azért alkottam már pár dolgot, villanyszerelést is, CNC marót is és még számítógépeket is. Persze az óvatosságra figyelmeztetést értem és még jogosnak is tartom, de ez a topik pont a barkácsolásról és a gányolásról szól és nem a "mester-munkákról". Ha pedig valaki úgy érzi, hogy az amit csinált neki "belefér", akkor az az ő saját dolga, maximum majd nem hívom villanyt szerelni. ;] :P Csak ezért nem látogatni egy egyébként általában nagyon jó hangulatú topikot szerintem butaság. :B

  • sketchifun

    senior tag

    válasz Mike88 #49028 üzenetére

    Értelek. Tehát akkor te így idehánytál valamit, majd le is zártad a vitát. :DDD Fenébe. :D

    El kell keserítselek. :D Ebben dolgozom, és láss csodát, még nem is vagyok ilyen barbár, ha dolgozok. Nem izzózok, meg nem is bohóckodok. Multiméter, vagy fáziskereső. :D De most otthon ki a francnak van azt kedve előszedni. :D

    Gyerekek! Az a lényeg, hogy van pénz lóvéra! © Jakab Zoltán

  • Buddhha

    tag

    válasz Mike88 #58567 üzenetére

    Wao!

    Köszönöm a kiegészítést! :)

    Az elsődleges szempont a világítás megoldása volt. A barátnőm büszke rám, hogy megcsináltam, én meg büszke vagyok rá, hogy meg tudtam csinálni... :D

    Balra az egésztől egy armatúrás, fehér fényű üzemel a mosogató felett, valószínűleg lecserélem majd az egészet egy olyanra.

    A konyhaszerkény tetején műkődő világításról van képed? Ezt nem annyira tudom elképzelni.

    Macilaci: A HILTI-szalag jó ötlet, de nem volt otthon. A kétoldalút magam is elvetettem..

    [ Szerkesztve ]

    ----O---- PSN: FrAnYo_Buddhha ----O---- Battlenet: Buddhha#2122 ----O---- Infrablútut van-e benne??? I'm hard as a rock, and wise as a mountain!

  • macilaci78

    nagyúr

    válasz Mike88 #58567 üzenetére

    Ez a gány topik. A ledes topik itt van. :K

    Nálam kompakt fénycső van pultvilágításnak, míg az új íróasztal bemart profilban kap ledet. Egyazon ledszalag két vezérlőre lesz kötve ON-OFF-ON kapcsolóval, így egyszerre csak az egyik vezérlő fogja táplálni, az előre beállított fényerő, program szerint.
    Ezen túlmenően a ledszalag több darabból fog állni és az egyik darabot külön lekapcsolhatóra csinálom, mert lesz a bútornak mozgó eleme és bizonyos állásban épp szembe világítana. Szerintem egy karos mikrokapcsolóval fogom megoldani az áramkör megszakítását.

    Tudomásom szerint fogyasztót csak konnektorba szabad bekötni, csak kevés fogyasztó lehet fix bekötésű. Nálam ezért van konnektor a szekrény tetejéhez is rakva, amit a szekrény melletti kapcsolóval vezérelek. Ebbe van dugva a hangulatvilágítás tápja és a 230 V-os ágat szakítom meg. Nem szeretem a fix bekötésű tápokat, terheletlenül hajlamos búgni, ciripelni, zavar az alvásban.

    Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

  • imibogyo

    veterán

    válasz Mike88 #58575 üzenetére

    Ezt kibeszéltük itt már vagy 100x. Én is veled értek egyet, nekem a barkácsolás az nem zárja ki a minőségi (de abszolút csináld magad) munkákat. Ami kizárja a "minőséget" az a gány az én szememben, amit viszont szintén örömmel nézek és űzök is. De számomra mind a kettő megfér itt a topikban. :DDD

  • macilaci78

    nagyúr

    válasz Mike88 #58579 üzenetére

    Kell ez is, legyen meg a lehetősége akár wz igényes, akár a gyári kész megoldásoknak is! :K

    Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

  • macilaci78

    nagyúr

    válasz Mike88 #58666 üzenetére

    Azért mondtam, hogy a lekfeles topikban kérdezzen, mert ott gyakorló villanyszerelők is segítenek, akiknek az ilyen feladatok a napi rutinjukhoz tartoznak. Én nem értek hozzá és szent meggyőződésem, hogy hálózati áram szerelésére hozzáértéssel nem rendelkező fórumozót biztatni felelőtlenség. :R Ettől persze a magyarázat hasznos és fontos, legalább a miértekkel tisztában leszünk.

    Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

  • cinemazealot

    addikt

    válasz Mike88 #61517 üzenetére

    Ez de gyönyörű! :C Én is tervezek valami jó dolgot az aprón 1100 Ft-ért vásárolt 17"-es LCD monitorral és 8000 Ft-ért vásárolt RPi2B-vel. :K De még nem kristályosodott ki, hogy pontosan mi lesz belőle.

    (#61516) szente
    Végül is a PC modding egyik komoly támogatója a shop. :D

    [ Szerkesztve ]

  • Mike88

    senior tag

    válasz Mike88 #70549 üzenetére

    Ketten építettük. Alap 80 cm mély, pontalapok, kb. 0.5x0.5 méteres, sűrűn bevasalva 10-es betonvassal. A falra felfúrt gerendával kezdtünk, az az egy biztos pont volt gyakorlatilag, mivel az erkélyajtó adta annak magasságát. Ettől lett gyak. elmérve minden. Mivel a terepviszony a kirakott partoldal miatt mint láthatjátok azt nem tette lehetővé, hogy ki legyen zsinórozva az oszloptalp helye, így nem volt egyszerű a történet. A két szélső gerenda helye el lett mérve a faltól (annak külső szélét tudtam csak kizsinórozni) és csak reménykedtem abban, hogy jó helyen van. Hogy annak fal felé fordított fele párhuzamos-e a fallal, na az ami szintén nem volt egyszerű, (egy ács biztos megoldotta volna, mm-re dolgoznak, de nekem ez feladat volt), így nem bebetonozható talpak kerültek le, hanem 4 ponton lefúrható talpak, ami beüthető metrikus fém dübellel lettek lecsavarva. 1 sarkát fúrtam le első körben mindegyiknek, bele lett állítva a gerenda (15x15-ös gerenda) és ráemeltük a vízszintes gerendát, majd ezzel állítottuk be a függőleges gerendát. Kijelöltem a lyukakat, leemeltük a gerendát, kivettük a függőleges gerendákat, lefúrtam a talpakat. Majd vissza a gerendák. Ezt követően a középső gerendát már gyak. alá építettük. Az volt a legegyszerűbb. 240-es szerkezetépítő csavarral lettek a gerendák összecsavarva, minden ponton 3 csavart kapott. Erre fektettünk 7.5x15-ös gerendákat keresztbe (kb. 42-45 cm-enként, ahogy adta, a kémény pofázott ebbe bele leginkább, ott 50cm a két gerenda közti távolság), ezek két-két csavarral lettek rögzítve, majd erre 22-es OSB került rá. A korlát szerkezetét 10x10-es gerendák adták és 11.6-os lécek vannak rácsavarozva. Minden le lett kenve vastaglazúrral még mielőtt beépítésre került volna az anyag, azaz ezáltal a takart részek is le vannak kenve, nem utólag, már beépítve kapott kezelést a fa. Mivel égen-földön nem volt gyalult fa, mindenhol csak szerkezetfát árultak, amivel még önmagában nem is lett volna probléma, de több hetes időpontot adtak mindenhol a gyalulásra (a legdurvább másfél hónap volt, Őt azért kinevettem), így úgy döntöttem egye-b.ssza, ki a sz-rt érdekel, hogy nem gyalult fa maga a szerkezet, hisz esélyes az is, hogy egyszer be lesz építve az alja, csak a korlátnál lényeges, hogy a fa gyalulva legyen, így vállaltam, hogy azt a 10 méter 10x10-est én magam lecsiszolom, hozzáteszem megvolt a történet kb. fél óra alatt, szóval nem is értem min aggodalmaskodtam. A lécet meg gyalulva vettem. Az egész kapott egy enyhe lejtést, nem észrevehető. Az OSB-re 2.5mm vastag PVC lett rárakva, ami vízzárást biztosít, ill. amennyiben ez idővel esztétikailag romlik annyira, hogy már gusztustalan, akkor majd kap valami teraszburkolatot, de magát a "vízzárást" a PVC majd azalatt továbbra is elbírja látni. Mint láthatjátok a fal festésén túl még a szegélyezés az visszavan, szegély majd 1-2 hét múlva érkezik, a PVC pénteken került le (ragasztva van). Aki ugyan tudta nélkül, de iszonyatosan sokat segített ebben, az az "Ács Budapest" youtube csatorna.

  • DJGABI

    addikt

    válasz Mike88 #70549 üzenetére

    ez a linkelt tök jó, én is elgondolkoznék a különálló garázsunkba/ra egy darab vásárlásán. de akksi biztos van benn? meg a mozgásérzékelő szenzort se nagyon látom

    << "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

Új hozzászólás Aktív témák