Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • A Zéé

    addikt

    válasz Gyarmati_ #81868 üzenetére

    Amúgy ez miért baj? Nem kötekedésből, komolyan kérdezem.
    Megcsinálod, beszintezed, betömöríted előre az ágyazatot. Aztán belemegy a Józsi meg a Fecó összedugdosni a csöveket, mászkál a gödörben, forgolódik, leejti a szerszámot. Nem jó a méret, visszaveszik a csövet, benn flexelnek a gödörben, nem tudják összecsúsztatni a 2x45 fokot, ezért ott kinlódnak egy ponton percekig. Ez egy teljesen általános kivitelezés közbeni állapot, és ennyi idő alatt kb. szét is lehet rúgni egy beszintezett ágyazót. Ez miért visz be kevesebb hibát, mint az, hogy ugyanúgy megcsinálja az alját, csak nem színtező mellett tömörít, hanem kb-ra, aztán a tokokhoz, idomokhoz, meg méterenként odadob egy-egy lapát ágyazót, majd színtező, vagy vízmérték, vagy zsinór vagy akármi mellett elkezdi beállítani a lejtést az után, hogy összerakta a csöveket?
    Alapvetően nekem mellékes dolog csak a közmű építés, teljes település gravitációs szennyvízét még sosem csináltam, csak nyomottan, annak kb. mindegy. Szennyvíztelepen az NA300-as savállót is hasonlóan szinteztük, mert máshogy nem tudod lerakni 2 méter mélyre a 6 méteres szálakat, mint spaniferrel, daruval. Most megint kaptam egy szennyvíztelepet, ott is lesznek azért keresztmetszetek, azt se igazán látom hogy tudnánk majd máshogy mozgatni.

    [ Szerkesztve ]

    Just a simple Lineman...

Új hozzászólás Aktív témák