Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Petiapó

    tag

    válasz Zefír #5604 üzenetére

    nem kötekedni akarok, de vmi nem azért hűl, mert "ráírányul" a fújás, hanem, mert cserélődik a felületéhez érő levegő. Ezáltal ha feltesszük, hogy a levegőben áll a vinyó, és te a legkisebb oldalára fújod a levegőt, akkor mindenhol áramlani fog a levegő, két oldalt, alul, és felül is, kivéve a hátsó, csatlakozó oldalánál,ami takarásban van ugye (de minimálisan azért itt kevereg). (ezt a hatást nézik mindig a szélcsatornákban is, csak ott látványos is :) )
    A többivel egyetértek teljes mértékig. Minél kevesebb dolgot, felületet használunk a rögzítéshez, annál jobb a hűtés. Tovább megyek: minél kevesebb ponton rögzítjük, minél jobb elnyelő anyaggal annál kisebb lesz a zaj. (szerintem egy fél füzetnagyságú doboz nem igazán számít sem kicsinek, sem elnyelő anyagnak, mivel fém)
    holnap én is kipróbálom ezt a lelógatós módszert kíváncsi vagyok mennyit ér, még nem próbáltam, nem is hallottam soha ilyen gépet működés közben, csak olvastam róla itt... :)

    ...az ember akkor a legveszélyesebb, ha kétség nélkül elhiszi, hogy igaza van...

Új hozzászólás Aktív témák