Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ndruu

    MODERÁTOR

    válasz dim dim #1352 üzenetére

    Amíg bármilyen mozgó alkatrész van a gépben, addig hangja is lesz a rendszernek.

    - Cpu hűtő extra silentra cserélve (max 19 dba) - Milyen márkájú ez a hűtő pontosan? Én a gyári adatoknak nem hiszek, maximum az alapos teszteknek.
    - Tápegység extra silent (Corsair minőségi táp) - A Corsair-nek vannak halk szériás tápegységei, de a többi is halk, ha kis terhelésnek van kitéve.
    - Vga passzív hűtésű - Ez pipa.
    - Alaplapi chipset eleve passzív - Ez is pipa.
    - Winchester green széria, eleve halk + noise remover hdd dobozba téve - Sajnos nem ér semmit, ha érintkezik a házzal, máris átadja a rezgést. Egy két réteg szivacs segíthet rajta. Én az HDD rekeszt "kivágtam" a helyéről, így most egy 2,5 cm vastag szivacsrétegen fekszik, benne a két 320-as WD-vel. Az egész HDD rekeszt körbevettem ugyanezzel a szivaccsal, a levegő elöl megy be és hátul távozik. Egy Noctua ventilátor biztosítja a friss levegőt, cirka 1000-es fordulaton. Sajnos a szélzaj így is hallható, a porszűrőn áthaladó levegő kelti. Ez jelenleg a leghangosabb a gépemben.
    - A ház minőségi asus... - Ilyen házról még nem hallottam. Az Asus-nak tudtommal nincs minőségi háza. Amivel eddig találkoztam, mind a szokásos vékony lemezből készültek, ami bizony az alacsony frekvenciás zajoknak kitéve könnyen berezonál. Én bitumenlappal (kátránylap) egészítettem ki a Casetek házamat, ezzel sikerült szinte 100%-ig kiküszöbölnöm a rezonanciát.
    - Házhűtő ventilátor kikapcsolva - Ez nem mindig a legjobb megoldás, mert a kereszthuzat bizonyos esetekben sokat javíthat a belső hőmérsékleten. Ha van huzat, akkor a CPU hűtő ventilátora is alacsonyabb fordulaton foroghat. Viszont előjöhet az előlapnál a szélzaj, mint az én esetemben is.
    - Az egész PC az íróasztal alá beéve, a lehető legtávolabb tőlem - Az Asus házakra visszatérve, szerintem nem elég puha a ház lába, így a rezgést továbbadja az íróasztalnak.

    A rezgéscsillapításon kívül még az említett szivaccsal (3,5 cm vastag) is ki van bélelve a gépház belseje (felül, alul, elöl). Így most a géptől 2-2,5 méterre nyugodtan tudok aludni, egyáltalán nem zavar a gép hangja.

    Harrrr!!!!

  • Ndruu

    MODERÁTOR

    válasz dim dim #1355 üzenetére

    A notebook sem hangtalan, sőt... Az aprócska ventilátor miatt olyan hangokat tud generálni, hogy azt is perceken belül vágnád ki a francba.
    Persze hogy szubjektív, hiszen mindenkinek más a füle, más a hallása és más az ingerküszöbe is.
    Szóval ne higgy a gyári specifikációnak. Egyébként még nem árultad el, milyen CPU hűtőről van szó, valamint a ház pontos típusát sem.
    Megoldás lehet egy kis fogyasztású, teljesen passzív, ITX gép beszerzése, SSD-vel, ennek garantáltan csendben kell maradnia.

    [ Szerkesztve ]

    Harrrr!!!!

  • Ndruu

    MODERÁTOR

    válasz dim dim #1357 üzenetére

    Ezt mondtam korábban is, hogy ha rossz minőségű a ház, akkor a talpa átadja a rezgést az asztalnak is.
    A gépedben lévő alkatrészekről még mindig nem derült ki semmi, úgy meg aztán nehéz segíteni, vagy jobbat ajánlani.
    ITX-ről van egy fórumtéma, és rengeteg Logout írás.
    [link] [link] [link] [link] [link] [link]

    Valamint: mi lenne, ha nem a PC-házat, hanem magát ezt a PC-tartó rekeszt vonnám be piramis szivaccsal, vagy más hasonlóval belülről? - Működhet. Először próbáld ki, hogy ha kiveszed a gépet a helyéről és leteszed a szőnyegre vagy padlóra, akkor mennyivel lesz halkabb.

    Harrrr!!!!

  • Ndruu

    MODERÁTOR

    válasz dim dim #1359 üzenetére

    Megint nem nézted át, nem olvastad el amit írtam...
    LGA 775, LGA 1156-os foglalatú ITX lapok is vannak, ezek legtöbbje rendelkezik egy PCI-e 16x-os bővítőhellyel is. Elég erős gépet össze lehet belőle hozni. S775-ből egy E8200, E8400-at alapórajelen simán lehűt egy passzív Ninja vagy Mugen.
    Elmondanád milyen alkatrészekből áll össze a géped?

    Harrrr!!!!

Új hozzászólás Aktív témák