Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kpityu2

    őstag

    válasz gyenge47 #7645 üzenetére

    Nem vagyok szakember, úgyhogy tévedhetek, de tudomásom szerint ténylegesen motiválni kétféleképpen lehet: jutalmazással és büntetéssel. Mindkettő a főnök privilégiuma. A többi csak süketelés.

    Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

  • Parson

    addikt

    válasz gyenge47 #7645 üzenetére

    Sajnos nem voltál elég figyelmes. Menedzser és gépész között van egy apró különbség. A menedzser adja a gépésznek a feladatot és nem forditva. Ezért fontos, hogy a menedzsernek legyen fogalma arról mit kér számon az alatta dolgozó mérnöktől. Aláirom, hogy nem kell 100%-ban tudnia mindent, hiszen mással is kell foglalkozni, plusz amúgy is felesleges lenne, de hát kezitcsókólom ( :) ), amilyen műszaki menedzsereket eddig láttam (kivétel egy-kettő), azok még az elvárható minimálissal sem voltak tisztában !!

    Akárhogyis, alapvetően ugyanarról beszélünk csak különböző nézőpontból közelitjük meg a végcélt. Azt, hogy egy vezető beosztásban lévő emberke értsen vmennyire ahhoz amivel foglalkozik. És nem baj, ha szerzett némi tapasztalatot azért, hogy másokat fölöslegesen ne ugráltasson. Szerintem

    (#7644) Kicsipampam -> Persze hogy el kell kezdeni vhol, sok példát látni arra is, hogy vkit nulla tapasztalattal beültetnek vezetőszékbe, és sokszor látni is a következményeit... Azt is kezdőnek tekinthetjük aki, nem iskolapadból, hanem némi szakmai tapasztalat után kerül menedzseri székbe... de talán érezzük a különbséget magyarázat nélkül is.

    [ Szerkesztve ]

    ───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

Új hozzászólás Aktív témák