Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • borbelyfer

    csendes tag

    válasz oxox #41218 üzenetére

    zöldségből annyit eszel amennyit akarsz szerintem :D
    a gyümölcsökkel vigyázni mert elég magas cukor tartalmuk lehet. arra sem árt odafigyelni. növényi olajos magvaknak elég magas tud lenni a kalória/ szénhidrát tartalmuk.
    szerintem a reggeli péksütivel/ kiflivel nagy gond nincs főleg ha rozsos vagy más teljes kiörlésű búza vagy durumlisztből készül,hogy ha heti 4-5x fut az ember akkor azért kell energia bevitel mert amúgy nem fog tudni miből futni. szerintem vacsorára kevés egy actimel egy 50-65perces futás, de aztán lehet megcáfolnak a többiek.

  • Zoty4

    őstag

    válasz oxox #41218 üzenetére

    kaloriabazis.hu
    telora is van appjuk, avval sokkal könnyebb számolgatni.
    Én juli 28án kezdtem bele 103,9kg-ról , cukor, liszt elhagyás eleinte, és heti 2-3 sport (többnyire futás)
    most vagyok 91,3kg, heti 5-6 sport, ebből 3 futás.
    kcaloriával kapcsolatban: 1500kcal alatt legyél minden nap. és ha mozogsz durván elindul lefele.
    reggelire, kávé (minden nélkül) vagy zöldtea. Ebédre hús, salátával ,vacsira szintén mehet ez.
    krumplit, rízs felejtsd el, max barna rízst egyél.
    gyümölcsből én étkezések közötti "nassolásképp" 1-1 alma elfogyasztását javasolom

    joghurtnak javaslom: én speciel ezt ettem tegnap vacsira: 0,5literes natúr joghurt (lidl) + fél zacskó fagyasztott áfonya (lidl 500g/2) beleboritod, és így eszed. kurva finom, nincs hozzáadott cukor és egészséges. Lidl-ös fagyasztott áfonya elég jó minőség, persze ha van friss, az még jobb

    [ Szerkesztve ]

  • tomcica

    Topikgazda

    válasz oxox #41218 üzenetére

    Gyumolcs NEM mehet barmennyi,hiszen gyors cukor az edes bennuk szinte mind.Bogyosak mehetnek tobbsegben es a aavanyu gyumolcsok.(eper,malna,szeder,berkenye,piszke,ribizli,grepfruit)Zoldseg mehet barmennyi,tolto/telito anyagnak tokeletes.Olajos magvak NAGYON ovatosan,brutal kaloria es a test se tudja gyorsan emeszteni (ezt ki is lehet hasznalni pont ezert de esszel!).Peksutemeny/kenyer elhagyasa sokat segit.Ha kell rizspufival tudod a kenyeret helyettesiteni (mittomen pastetommal,sajttal,turoval stb).Eros edzesekre tolts be,oda osszpontosutsd a szenhidratban gazdagabb etkezeseket (nekem egy nappal elobb,de lesz akinek eleg az erosebb ebed ha 4-5kor fut).Ez ugye heti 2 alkalom,aznap az edzes utan is.menjen szenhidrat + feherje (na nem annyi szenhidrat mint elotte). tobbi nap ugy egyel,mint egy szerzestes.Ha kell a csalos nap akkor az eros edzes ele tedd (pizza stb).Napi kaloriad 300-500 minuszba mehet tobb NE,sot eros edzesnapon +300-500 legyen.Tehat a napi alap kaloriaigenyed + edzes altal elegetett es ebbol menjen le 300-500.Ez neked lehet most siman 2300+1000 de tessek kizamolni.Uditot most azonnal felejtsd el.Fagyi jovore.mehet,de te csinald smoothie szeruseget,gymulcsle lefagyasztva ennyi (mint a Calyppo fagyi,inkabb jegdarab).40-en felul ket ut van,vagy edzessel egeted el,vagy nagyon fegyelmezetten eszel.Versenysulyhoz pedig mindketto kell.Isten hozott a daraloban :) addig orulj amig melegvizzel tusolhatsz (kesobb az extra.zsiregeteshez meg ez se.lesz ;] )

    There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

Új hozzászólás Aktív témák