Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Hi!King

    őstag

    válasz venember83 #50812 üzenetére

    Ja, bocs, hogy nem reagáltam. Heti 100-130 km-t futottam felkészülésként arra a maratonra (ősszel votl, egyénlileg). Nincs konkrét edzéstervem, akkor volt heti 1 darab 30 km feletti könnyű tempójú futásom, 1 tempó futás a tervezett maraton tempójában, 20 km körüli, de volt egy 30-as 2 héttel előtte, 1 interval (altalában 1-2 km-esek maratonnál gyorsabban) vagy domb ismétlés, a legtöbb héten egy masodik könnyű hosszú, 20-30 km között, meg még kettő könnyű rövidebb (10-20 között). A rövidebb könnyűekbe repülőt, futóiskolát is tettem általaban. Heti 1 nap pihenő mindig volt, akkor túraztam vagy feleségemmel bicajoztam könnyű tempóban. Ezen felül heti 3 * 2 * 9 km a munkaba bicajozásom (többi nap HO). A leghosszabb hosszú könnyű futás egy alkalommal elérte a maratoni távot.

    Utana kicsit visszavettem, de télen hasonló mennyiséget futottam, azzal a különbséggel, hogy heti egyik rövidebb könnyű helyett sprint intervalt futok, főleg 100, 200, 400 méteres sprintekkel, ami azért kell, mert rövidebb távokon nincs meg a sebességem (soha nem futottam 400-at 1:20 alatt, de még 5k-n, 10k-n is lassú vagyok maratonhoz, félmaratonhoz képest). Tervben volt egy rendes versenyen maraton, nem virtuális vagy felmérő áprilisra, de jött a harmadik hullám, viszont márciusban sikerült a PB félmaratonon (1:27). Most annyit változtattam még, hogy heti egyszer terepre megyek, siman ösvényeken, vagy ha van rá időm, lehetőségem, Maprun (ez egy tájfutó app).

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák