Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • VTom

    veterán

    válasz Lézerparaszt #287 üzenetére

    Én a testépítő topiktól menekülnék :) Teljesen mások a céljaik, mások az igényeik, és nagyon fel van higulva a "szakma" :)

    Én első körben azt mondanám, hogy a táplálkozásodat tedd rendbe (valószínűleg a -35kg alapján jó úton haalsz) és csak utána nyúlj creatin-hoz.

    Testépítés mellé javasolják a töltési és a szinten tartási fázisokat, mivel Te nem testépítő programot követsz, nem lesz rá szükséged, elég lesz a napi fix adag.

    Az izomtömeg növelése mellet a regenerációt segíti a kreatin, erre napi 5g bőven elég. Én CrossFit-ezek itthon, reggelente, és mivel mellette irányítot böjtölök, közvetlenül edzés után szoktam egy 5mg creatin + 5mg BCAA + 5mg L-Glutamin koktélt meginni, a regeneráció miatt, nekem ez nagyon bevált.

    A másik hatása, ha edzés előtt kb. fél órával szénhidráttal veszed be (pl. pezsgőtabletta formájában, vagy valamilyen szénsavas üdítőbe kevered) akkor energiát ad az edzésre.

    Neked mindenképpen az elsőt javasolnám, edzés után, regeneráció elősegítésére.

    Esetleg ha godolkodsz csoportos edzésen, ajánlom a Ludus Gym-et, Geriéknél egyénileg és csoportban is edzhetsz, megtanít az alapokra, helyes mozgásmintákra, megfizethető, és talán egy közösséghez tartozva a motiváció is könnyebb lesz.

    Egyébként gratulálok, jó úton haladsz, és kitartást, erőt kívánok a folytatáshoz!

    Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

Új hozzászólás Aktív témák