Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • cskamacska

    addikt

    Egyszer volt, hol nem van, úgy esett, hogy elromlott minden hangkeltő körülöttem. Eddig PC-s hangkeltésre SB Audigy 2 ZS hangkarit, Zalman RS6F 5.1-es fülest, és a gépre kötött mini hifi sztereó hangfalait használtam, és ez viszonylag nyerő kombínációnak bizonyult. No de a Zalman egyik napról a másikra kontakthibás lett(több helyen is :DDD, és persze kábel nem cserélhető), a hifi cumónak pedig elromlott az rca bemenete, no meg úgy egészében megbolondult.
    Mivel 35k-ból nem nagyon lehet egy kellő minőségű 5.1-es(há mi más, de sztereónál sem feltétlen jobb a helyzet) hangfalszettet összehozni és füles egyébként is kellene mindenképp, így úgy gondoltam, hogy egy, vagy két fülesre áldozom e pénzmagot.
    Ennek a helyzetnek megoldásában kérném a tanácsotokat.

    Megjegyezném, eddig sok tapasztalatom nem volt jobb fülesekkel, a Zalman volt az egyetlen amit birtokoltam. Amit máshol több-kevesebb ideig a fejemre vettem, annak vagy a hangjára, vagy a nevére nem emlékszem. :B

    Amire kellene: játék, zene, film kb egyenlő arányban, zenéim 200-256Kbs vbr körüli MP3-ak, lossless formátumok(ape, flac) és rendes audio cd-k, film főleg DVD, játékok legtöbbje már 5.1-es hangot támogató
    +ugyan nem voltam még komoly hallásvizsgálaton, de mintha érzékenyebb lennék a magas hangokra, máshol hallott zenében sokszor hiányoltam itthon a magas hangokat( ilyen téren sem az RS6F sem a olcsócska hangfalak nem szolgáltak ki :( )

    Netes infók alapján 3 kombinációt állítottam fel, élő hallgatgatás ugyan nem, de netes utánanézés az volt.
    1. 1 db Sennheiser HD 595
    Edigitalban most zakciósan(?) 34000 forint 2 év garanciával.
    Őszintén szólva elég nagyok az elvárásaim a fülessel szemben, kb olyan szintű mint ahogy valahol hallottam: "a zenék élővé válnak". Félek is, hogy túl nagyra tartom ezt a fülest, mert áresés után is drága. Ellenben az új felállástól elvárom a minőség(drasztikus?) javulását, így nagyon hajlok erre a megoldásra.
    2. 1db Sennheiser HD 555 + a fórumról Speedlink Medusa 5.1-es füles
    A Sennheiser HD 555 a 20000 forint körüli árkategóriában győztesnek véltem felfedezni vélemények alapján, gyengébb mint a nagytesó, de majd felébe kerül. 5.1-es fülesből a Medusa zakciósan 14k a fórumról, Zalmannal kiváló tapasztalataim vannak 5.1-es hangpozícionálás ügyében, de általános hangminőségben gyengécske, mély hangjai meg hát.. nincsenek :F Medusa külön bömbölővel bír, így végre valamilyen szinten van mély, általános hangminőségben állítólag jobb valamivel mint a Zalman, pozícionálás ugyan az, több a kütyü hozzá, de kétszer annyiba kerül..
    No ez akár ideális is lehetne, de félek hogy nem tapasztalok minőségi ugrást az előző felállástól, amit naívan várok. Medusa-tól külön félek, hogy nem lesz jobb a Zalman fulesénél csak drágább. Netes leírás alapján jobb, de :F
    3. 1 db Sennheiser HD 555 + 1db a fórumról zakciós Zalman RS6F + kb 7k magyar pénz
    Közepes kóla, kis sültkrumpli, olcsón. Zalman a jó játékbeli hang miatt, de már a játékok háttérzenéiben is gyengus, a HD 555 azért, mert félek ennél gyengébb fülest venni zenéhez.

    5.1 nem létszükség, főleg zenében várok előremenetelt, mint ahogy márkahű sem vagyok, csak mintha a legtöbb dicséretet/forint kategóriájában a két Sennheiser kapta volna.

    "Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

  • cskamacska

    addikt

    válasz cskamacska #2775 üzenetére

    Na emberek, ilyen sem volt még, ekkora lukra futást.. :))
    Elnézést kérek mindenkitől, persze ha vélemény, vagy tipp van, akkor szivesen fogadom privátban. :R

    "Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

Új hozzászólás Aktív témák