Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • D013

    aktív tag

    Sziasztok, gondoltam megosztom veletek ezt a kis élménybeszámolót ami egy Fuji laptophoz kötődik.
    Szóval 2009 őszén vettem egy Amilo Pi3560-ast, T6600-al, egy GT240-el, illetve 4 Gb ram társaságában. Nagyon elégedett voltam vele, így a haverom is vett, csak ő egy gyengébben szerelt modellt, T4400-al és 3Gb rammal, ugyanez a GPU. Olyan 1 évvel később én váltottam egy új laptopra, ő még használta sokáig az övét vagy 2013-2014-ig. Egy ideje már szerettem volna valami régi/olcsó gépet amit bedobhatok a táskába ha vidékre utazunk családhoz vagy ilyesmi, csak hogy régi játékokkal elpötyögjek, de a költést nem tudtam sajnos magamnak megmagyarázni, mert azért a legtöbb esetben a PC-m közelében vagyok. Ugorjunk 2019-be. Megkérdeztem haveromat mi lett az ő Fuji-jával, mondta hogy otthon porosodik a családnál, senki sem használja. Ideadta ingyen :) Rendeltem is bele egy T9550-et Aliról 5.5 USD-ért, meg vettem egy 120-as ssd-t olcsón. Amikor kézhezkaptam ledöbbentem hogy milyen jó állapotban van, a zsanérok tökéletesen feszülnek még, a gép pedig patika volt kb, sehol por belül. Néhány halott pixel azért van, illetve karc a fedlapon, továbbá besárgult a billentyűzet picit. Előtte utána olvastam, ilyen 2009-2010-es öreg blog és fórumposztokat találtam a CPU upgradreről, kiderült hogy nemcsak hogy megeszi a 800-as és 1066-os FSB-vel rendelkező PGA478 foglalatú processzorokat T9900-ig, de le is hűti őket. Azért választottam a 9550-et mert az még nem tűnt annyira durvának. Újrapasztázam az egészet, win 10 fel, sajnos csak 3Gb ram, ez orvosolva lesz hamarosan. Pörög a gép, furmarkon 10 perc után a proci 80 fokig ment, a GPU 76. Valós terhelésben meg WoW Classic, 3-as grafika beállításon vajsima 80-90 fps-ek, 4-esen 40-60. Ezenkívül a Dota Underlordsot teszteltem, az is szépen megy. 2 óra WoW alatt is 65 fokok voltak a maxok. Szóval örülök mint majom a farkának, egy 10 éves laptopot, 10k-ból elintéztem és amire nekem kell, arra pont tökéletes.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák