Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • krizmo_

    Topikgazda

    válasz #75501312 #5266 üzenetére

    Jövő héten nálunk sütőtökkrémleves lesz, mellé rizskoch házi meggylekvárral. :)

    Sütőtökkrémleves (saját) recept:

    - ~ 1 kg sütőtök
    - 1 fej hagyma (mindegy milyen)
    - 2 gerezd fokhagyma
    - Kis darabka gyömbér (kb 3cm-es)
    - 1 csipet szárított chili (ez elhagyható, ha valaki nem szereti csípősen)
    - 1 teáskanál curry, bors, szójaszósz
    - 1 evőkanál balzsamecet , barnacukor
    - Só ízlés szerint
    - Tökmag, tökmagolaj.

    Egy 3 literes lábosba odatesszük tökmagolajon (más olaj is jó) a felkockázott hagymát, ha elkezdett sülni hozzáadjuk a fokhagymát és a felaprított gyömbért, ha megpirultak mehet rá a felkockázott sütőtök, (Tipp: a tököt előtte sütőben meg lehet pirítani, ettől kap egy kis füstös/karamellest ízt) aztán a víz, és a többi említett hozzávaló. Ha sikerül szétnyomni a fakanállal a sütőtököt, akkor megfőtt ezután botmixerrel pürésíthetjük. A tetejére csorgathatunk egy kis tökmagolajat, és szórhatunk rá pirított tökmagot.

    Ez a recept édesburgonyával is elkészíthető, csak ez esetben tökmagolaj és a tökmag helyett egy kis parmezánnal vagy bármilyen kemény sajttal szórjuk meg a tetejét.

    Én nem fagyasztanám le, tessék szépen szezonális zöldségeket fogyasztani. :D
    A sütőtök egyébként szinte mindenre használható, amire az édesburgonya.
    Én nagyon szeretem simán megsütve is, olyan otthon illat van tőle az egész lakásban amikor sül, alaposan meg kell sütni, hogy karamellizálódjon, akkor lesz igazán finom, és egy kis mézet is lehet rá folyatni fogyasztás előtt.

Új hozzászólás Aktív témák