Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • BloodPandus

    csendes tag

    válasz zolikaDB #241 üzenetére

    Úgy nézem, fel tudlak venni, a személyes tapasztalatok viszont kellenek majd. :R

    A másik fele az emberi tényező.
    A kollégám most ment át másik céghez, és a kis Hurco-n még az ő beállása volt fenn.
    Gondoltam, ráórázok a satukra, úgyis oda akartam vinni az egyik piciny melót.

    A 125-ös satuban volt 5 század!!!, a másik satu hozzá képest arrébb volt egy tizeddel és volt benne 3 század!!!!
    Ha ott lett volna, helyben megölöm, utána tarkónlövöm, hogy nyoma is maradjon. :((
    Nem viccelek. És jön oda a múlt héten, hogy nem tud századon belül marni egy 300 hosszú darabon, két satuban sem, biztosan szar a gép...

    Nem beszélve arról a sok szarról, amit a gépben hagyott, pl.:
    A tárban van szerszám, de csak elvileg, mert gyakorlatilag nincs benne semmi.
    A simító szerszámok hozzávetőlegesen beírkálva +-1 tizeddel. A 3D tasternek a hosszkorrekciója másfél!! tizeddel hibádzik (századra szoktunk dolgozni)

    Van külön szerszámlista papíron, hogy melyik szerszámot szoktuk használni melyik helyen (pl. 16-os keményfémmmaró nagyoló a 13-as helyen van mindig. A szerszámtár a Hurconál random elérésű, tehát oda teszi el, ahol hely van, de a táblázatban 13-as).

    Majdnbem bezúztam miatta egy hosszú (nagyon hosszú) 25-ös simítómarót, mert őnagysága arra a helyre rámolta, ahol a 20-as rövid szokott lenni.
    Beváltottam, várva a rövid szerszámot, erre bekaszál a hosszú cucc, majdnem ledarálva saját magát a satuban.

    Tehát, rendnek kell lenni, mert mindennek megvan a helye. Egyéb esetekben killerkedés, nincs bocsánat.

    Mikor kezdünk?
    2 év múlva megyek haza, addigra meglesz az induló géppark, és belevágok.
    Ez sem vicc.

Új hozzászólás Aktív témák