Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zolikaDB

    veterán

    válasz BloodPandus #240 üzenetére

    Ha te tudod, én is tudhatom :DDD De egy ilyen géppark nem 2 Ft!
    Dolgoztam esztergán (TOS, csúcstávolság 2000 mm, elforduló kör ágy felett, ami nem kivehető hidas, 375 mm, ill Emco, fúróval kombinált műszerészeszterga és az a régi magyar, E400-as, úgy, hogy az előtolást kapcsoló kar ki volt akadva :)) ), hagyományos vertikális marón (TOS egyetemes szerszámmaró), FNGJ vertikális marón (Heidenhain útmérővel), síkköszörűn (valami lengyel gané, egy hétvégényi meló után nem bírta ki, valahol folyt a víz, és berohadt köv hétre - de szét is szedtük a kollegákkal), harántgyalun (Strigon, gyalultam szögben is), és a vésőgépet is ismerem picit.
    Tanultam NCT90, Fanuc esztergát (bal-, és jobbsodrású, egyszerszámos és dobrevolveres), dolgoztam NCT100 (vagy hanyas) marón (tehát G kód megvan), Heidenhain 530, 426 (és ami előtte van) marón (3 illetve 3.5 D-s).
    És amit láttam/látok, hogy működik (bár kissé hiányos "ismereteim" vannak): lefejtőmaró, horizontmaró, tömbös/huzalos szikra, palástköszörű.
    Tudok hegeszteni elektródával és hegesztettem argonnal is, AWI-t kollegák mutatták.
    :DD Mikor kezdünk? :C

Új hozzászólás Aktív témák