Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tibiajax

    nagyúr

    Viktória - A zürichi expressz

    Egyszer, még jó sok évvel ezelőtt feldobtam egy kérdést egy kisebb társaságban, miért van az h ennyire tudom élvezni a magyar filmeket - nyilván persze a jól sikerült magyar alkotásokat.. miért tud ennyire lebilincselni és magába szippantani, ahogy a pesti utcákat mutatja csak a vászon egy egyszerű pabadamm-zene alatt. Azt mondta az egyik srác - mosolyogva -, mert rólunk szól..

    Így voltam, vagyok a mai napig és leszek is azt hiszem én már csak ezzel. Nyilván ez a téma nem feltétlen rólam szól, de ha valami történik egy pesti utcán, vagy ismerős képeket látok egy szürreális képi világba csomagolva, milliárdszor erőteljesebben leköt 20 galaxis védelmezőnek 500megatonnás robbantásánál vagy idióta vígjátékok túlhájpolt jajj füvezünk most és milyen kacagtatóak vagyunk-erőlködéseinél.. soha, meg sem tudja közelíteni azt a hatást, amit ilyenkor kapok, ha egy igazán jól sikerült magyar - vagy magyar koprodukciós akárminek adhatom oda magam

    Ez a mozi nagyon jó lett. számítottam rá egyébként - Integra kolléga reagált is rá :) - de hát szóval.. ez a Nagy Zsolt gyerek egy állat. hogy imádtuk a figuráját amit adott nekünk a Kontrollban, mennyire zsigerből hozta le, meg hozza le most ezt a szerepet is. áh, zseniális. Angéla.. egy csoda. nem tudok mit hozzáfűzni
    A címszereplő lány pedig egy amatőr, de ha nem írnám le ezt most, vagy nem néznél utána, sose jössz rá, úgy tálalja a szerencsét próbáló cigány lányt a práter utcából
    script tökéletes, fényképezés szintén, sallangmentes, drámai amennyire kell, de nem esik túlzásba, erre egyszerűen odafigyeltek. ahogy az interjúban is mondják, nem doku-t akartak, játékfilmet. de nem hálivudi muzikelt

    A témája meg... az ami. Ehhez mit lehet hozzáfűzni megint csak? hiszen mindenki tudja miről van szó, de ilyen jellegű filmet talán a K2-t láttam utoljára Dobray-tól

    De az egy riportfilm volt.

    10/10

Új hozzászólás Aktív témák