Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • lamiki

    senior tag

    válasz Badi82 #643 üzenetére

    Én egy Epson RX 425 multifunkciósat tisztítottam ki, aminek 3 éve beszáradt a feje, kb 1,5 órai munkával, meg vagy 10-15ml fejtisztítóval, anélkül hogy a nyomtatót szétszedtem volna.
    A módszerem: ráhúztam mind a 4 csonkra, ahol a tinta befolyik a fejbe 1-1 db kb. 4-5 cm-es mipolán csövet, vagy bármilyen cső megteszi, csak pontosan illeszkedjen. Ezeket megtöltöttem injekciós tű segítségével, rózsaszínű fejtisztító folyadékkal, és hagytam állni pár percet, ha fogyott a folyadékszint töltöttem bele pár cseppet.
    Közben vágtam jópár 3-4 cm-es csíkot papírtörlőből, pont akkorát amekkora elfér a nyomtató fej alatti vályúba. A nyomtató fej a nyomtató kikapcsolt állapotában szabadon mozgatható a fejcsere állásból ide-oda. Ezt kihasználva beraktam 1 papírtörlő csíkot a fej alá, hogy a kimosott tintát felszívja, majd az injekciós tű végét rádugtam a mipolán csőre, amik a tinta beömlő csonkokon voltak, és az injekciós tűvel ki-be pumpáltam a fejbe pár csepp fejtisztítót.
    Ha a papírtörlő elázott elázott kicseréltem, ha a mipolán cső tönkrement, vágtam le másik darabot, és a pumpálást addig ismételtem amíg mosott ki tintát a nyomtató fejből, és alúl a papírtörlő csík elszineződött.
    Ezután áttörölgettem mindent a patron tartóban belül szárazra, pár perc száradás után (a biztonság kedvéért) beraktam az új patronokat, és kb 3 fejtisztítás után lett 1 működő nyomtatóm :)

    Bánj úgy másokkal, ahogy szeretnéd, hogy veled bánjanak!

Új hozzászólás Aktív témák