Hirdetés

2014. április 24., csütörtök

(#5351) Gábris27.

Gábris27.
(újonc)

Sziasztok!

Van egy L800 as nyomtatóm ami most azt írja ki,hogy az elhasznált tintatartály megtelt.
Ezt,hogy tudom kiütni a gépből?

(#5352) epzon válasza Gábris27. (#5351) üzenetére

epzon
(őstag)

vagy elviszed szervizbe ahol kb 4-5000 Ft-ért kicserélik a szivacsot és ki is tisztítják a gépet, vagy google -> epson l800 ink pad reset - ingyenest itt sem fogsz találni de 5-6 dollár környékén adnak kódokat, viszont akkor nem lesz kitakarítva a gép, ami azért néha nem ártana neki

ha garos még a gép akkor garban kicseréli a szerviz

[ Szerkesztve ]

(#5353) Gábris27. válasza epzon (#5352) üzenetére

Gábris27.
(újonc)

4-5,000,- megmaradt! sikerült progival kód nélkül kiütni!

Köszi!

(#5354) epzon válasza Gábris27. (#5353) üzenetére

epzon
(őstag)

melyik progival?

azért nézz rá a gépre mert ezeknél a külső tartályosoknál megtelik a szivacs, és egy idő után úszni fog benne a gép ha nem tisztítod

(#5355) Gábris27. válasza epzon (#5354) üzenetére

Gábris27.
(újonc)

Adjustment.

Tartályt kimosom,biztos ami tuti!

Köszi!

(#5356) raven12

raven12
(senior tag)

Sziasztok!

Azt szeretném megkérdezni, hogy az Epson nyomtatók tényleg ilyen brutálak gazdaságosság szempontjából, vagy van valami gikszer (állandóan elromlanak stb..)?
Egy Epson DX4450-et néztem ki magamnak, és egy 8 ml-es utángyártott patront 400-600Ft-ért vágnak utánad, ami elképesztően jó ár.

"My name is Chev Chelios, and today's the day that I die!"

(#5357) nyamnyam62 válasza king1215 (#5349) üzenetére

nyamnyam62
(újonc)

Hát igen , de hogyan hogy kell azt csinálni ??? Ez itt a bibi !!!

nyami

(#5358) atala válasza nyamnyam62 (#5357) üzenetére

atala
(senior tag)

A nyomtató aljában van egy nagy szivacsszerű anyag. Amikor fejet tisztít, vagy túlmegy a nyomtatás a papíron, akkor az szívja fel a tintát. Bizonyos oldalszám után letilt a nyomtató, mert úgy saccolja, hogy már sok tinta van a szivacsban. Valójában még fér bele bőven. Van egy program amivel ki lehet resetelni ezt a számlálót. (ServiceTool_V3200) Viszont a második letiltásnál, már mindenképpen szét kell szedni a nyomtatót, és kicserélni ezt a szivacsot. Vagy vidd be egy szervizbe, és ott 5 ezer forint körül megcsinálják neked.

(#5359) mamuci

mamuci
(újonc)

Sziasztok!
Tud valaki nekem segíteni? Van egy Epson SX 105-ös nyomatóm. Az a gond vele, hogy nyomtatás közben megállt, vagyis a számlát még kinyomtatta és utána, a postai feladást már nem, azt jelzi nincs benne se papír se tinta, persze mind a kettő van. Keresgéltem és megtaláltam a Epson Status Monitorba a hiba üzenet" A nyomtató belső alkatrészenek használati ideje le járt, lásd a nyomtató kézikönyvét." Tudtok valamilyen szoftvert vagy egyebet, amivel hiba javítható házilag? A párom érdeklődött és azt mondták a számlálót kell kiütni, megcsinálnák 3.000 forintért, de nem akarok rá , költeni. Vettem egy Canon Pixma 3550-es nyomatatót jó drágán, a Tesco-ban. mert sürgős volt, ehhez nagyon drága a patron és nekem sokat kell nyomtani, másolni, szkennelni.
Ezért jó lenne, ha valaki tudna valami ötletet adni az EPSON hogyan javítható.
Előre is köszönöm a segítséget.
Erika
okonatural
Egészségmegőrző

(#5360) epzon válasza mamuci (#5359) üzenetére

epzon
(őstag)

legalább egy 4 éves nyomtató, után gyártott patronokkal fillérekért nyomtatsz és sajnálsz rá 3000 Ft-ot?

de azért egy kis ingyenreklámot betolsz ide....

(#5361) atala

atala
(senior tag)

Tudja esetleg valaki, hogy az epson nyomtatókba való tölthető patronok meddig bírják? Több mint fél éve használom, eddig semmi gond nem volt. Most elkezdett tönkremenni. Először a Magentát nem ismerte fel, azt kicserélte a bolt ahol vettem. Tegnap a cián is megadta magát. Azt írja ki, hogy nem ismerhető fel. Drivert, és firmware-t nem frissítettem, minden úgy van ahogy eddig. Nagyon nem lenne jó fél évente venni új garnitúrákat.

(#5362) Nagya21

Nagya21
(őstag)

HAli!!
D92-es nyomtató.
Szintén tölthető patront használok, és egyik pillanatról a másikra kommunikációs hibát ir ki a program, nincs tintaszint kijelzésem, nincs státusz kijelzés, nincs programból patroncsere........... :W :W :W
Nyomtatni tudok.
Driver ujratelepítés is volt semmi változás :W :W :W (szigorúan a gyári cd-ről)
Üdv Nagya
UI: míg ugy patront használtam ilyen problémám nem volt, lehet kéne belepakolnom egy garniturát, és megnézni azzal mit csinál :F :F :F

[ Szerkesztve ]

Mindörökké WOT

(#5363) atala válasza Nagya21 (#5362) üzenetére

atala
(senior tag)

Te legalább tudsz nyomtatni. Szerintem a kis kínaiak a chippekbe is beleépítették a tervezett elavulást. :D
Nekem egy hét alatt két chip is tönkrement. :O

(#5364) Thrawnad válasza atala (#5363) üzenetére

Thrawnad
(fanatikus tag)

Kis pici pöttyök a chippen, kis dróttal rövidrezárandó.
Thrawnad

Hardver hibára ritkán van jó szoftver...

(#5365) atala válasza Thrawnad (#5364) üzenetére

atala
(senior tag)

Az enyémen nincs olyan, de már próbáltam össze érinteni az összes lábat. Egyébként ez a chip nem elemes.
[Kép a chipről]

[ Szerkesztve ]

(#5366) atala

atala
(senior tag)

Haladunk! Most döglött be a sárga patronnak a chipje is. :W
Most már csak a fekete van a régiből ami megy.
Ez valami tervezett elavulás? Két hét alatt 3 chip hibásodik meg? Kicsit furcsa.

(#5367) multimelon

multimelon
(kvázi-tag)

Sziasztok!

Van egy sx215-öm utángyártott patronokkal használom, elfogyott a magenta t713 kicseréltem egy másik utángyártottra, felismerte a nyomtató, engedte a nyomtatást teszteltem de semmit nem nyomtatott a papírra. Csináltam fejtisztítást most már nyomtat magenta-t.

Közben kifogyott a fekete és sárga is, ezeket is kicseréltem, felismeri a nyomtató de fek és sárga színt nem nyomtat, csináltam fejtisztítást de csak magenta és cian színeket nyomtat. (A cian t régebben cseréltem és egyedül ez különbözik, a fekete, magenta, yellow egyforma patron)

Gondoltam, hogy kiveszem az összes patront nyomtató kikapcs-vissza és akkor visszarakom őket.

Vagy a kék patron okozza? eddig ok volt, meg most is nyomtat vele.
Mit lehetne tenni?

(#5368) Jarod1 válasza multimelon (#5367) üzenetére

Jarod1
(őstag)
LOGOUT blog

milyen márka az a patron ami nem nyomtat?

Nem igérek semmit..... de azt betartom..

(#5369) multimelon válasza Jarod1 (#5368) üzenetére

multimelon
(kvázi-tag)

Nem tudom a márkáját de végül is megoldódott.

A megoldás nálam érdekes
Win xp alatt cseréltem ki a patronokat, mindet felismerte de feketét és sárgát nem nyomtatott.
Utána win 8 alatt egyik patront sem ismerte fel és pl T711 fekete mellé kiírta, hogy ismeretlen cian.
Ekkor semmit nem nyomtatott, csak a fúvóka mintát engedte magenta-kék színnel.
Nyomtató kikapcs, aztán visszakapcs és konnektorból kihúztam, az összes patront kivettem majd vissza.
Nyomtató on, összes patront felismerte és nyomtatás ok minden színnel.

Szóval 3 egyforma utángyártott+ 1 másfajta utángyártott cian színben (ami előtte működött) és emiatt a nyomtató szoftvere direkt keverte a dolgokat, remélem jó lesz most működik.

(#5370) slashing

slashing
(senior tag)

Üdv

Milyen utángyártott festéket ajánlott belerakni az Epson Wordforce wf-3520-ba. Kimondottan a színesekre gondolok most csak. Fekete új van benne.

T1292 /93 /94 helyett?

Amúgy nem értem a fektét is zabálja pedig pedig állítotom 10 oldal nem lett nyomtatva vele mióta az új bekerült és így néz ki

(ha összeesküvést akarnék gyártani akkor azt mondanám hogy teli van csak minden nap csökkenti a szintet a grafikonon mintha nyomtattam volna)

[ Szerkesztve ]

(#5371) atala válasza slashing (#5370) üzenetére

atala
(senior tag)

Szerintem vegyél bele tölthető patronokat, és valami jó minőségű tintát.
[link]

(#5372) bbTamas77

bbTamas77
(kvázi-tag)

Helló.

Epson sx525wd nyomtatóm van, és állandóan elakad benne a papír.
PL:. amikor kétszáz oldalt nyomtatok, legalább négyszer elakadt benne a papír.

(#5373) slashing válasza atala (#5371) üzenetére

slashing
(senior tag)

Köszi!! :R

(#5374) epzon válasza bbTamas77 (#5372) üzenetére

epzon
(őstag)

a papírvezetők szorosan rá vannak állítva a papírra?

(#5375) benzol

benzol
(tag)

Szevasztok!

Hozzám került egy sx100-es multi szkenner/nyomtató.

Bekacsolási rutinnál a szkenner feje elmozdul egy kicsit a parkolóhelyéről az üveg közepe felé, majd visszatér de nem áll meg, hanem tovább szeretne menni, persze nem tud, és "darál" mint a fene.

Szétszedtem, a fejet áthúztam a másik végpontba, bekapcs után szép komótosan visszatér a helyére de nem igazán akar megállni a végénél :DDD .

Néztem az üveglap belső felén a parkolóhelyen van egy apró fekete négyzet gondolom az a marker jelzi a ketyerének a végpozíciót.
Esetleg ezt nem érzékelheti?

Vagy egyszerűen csak kuka... :F

[ Szerkesztve ]

///\oo/\\\

(#5376) Thrawnad válasza benzol (#5375) üzenetére

Thrawnad
(fanatikus tag)

Van rá szervíz progi amivel kalibrálni lehet.
Orthotamine az is azt hiszem

Thrawnad

Hardver hibára ritkán van jó szoftver...

(#5377) benzol válasza Thrawnad (#5376) üzenetére

benzol
(tag)

Köszönöm, megnézem!

///\oo/\\\

(#5378) benzol válasza Thrawnad (#5376) üzenetére

benzol
(tag)

Sx110-hez esetleg tudnál működő linket adni, (vagy ez teljesen univerzális progi)?
Egyszerűen sehol sincs élő link...
:R

///\oo/\\\

Copyright © 2000-2014 PROHARDVER Informatikai Kft.