Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • GerykO

    aktív tag

    válasz zodes #8701 üzenetére

    Igen az is az a lap. :K

    (#8700) Barnes: Mivel nem gyárt külön alacsonyfogyasztásu processzorokat az AMD sem, hanem ugyanarra a lapkára épül, mint a "sima" vagyis "e" jelzés nélküli, a specifikációkban kénytelen ugyanazon a feszültségtartományon üzemelni(Nem tudom fejből pontosan, de az AMD honlapján megnézheted 0.9V~1,475V). Általában ami megkülönbözteti az "e" jelü procikat a válogatásnál, hogy nem bírják a magas órajelet, vagy nagy a szivárgási áram magas feszültség mellett, alacsonyabb órajellel, és feszültséggel kerül forgalomba. :Y Éljen a fogyasztói társadalom. :C
    Tehát egy "mezei" procival is ugyanazt a fogyasztási értéket fogod tudni elérni. Az IDLE fogyasztást, ugye a feszültséggel tudod szabályozni(meg a C'N'Q ...), meg a nem használt integrált dolgok letiltásával, mivel IDLE 800MHz-n üzemel az összes A2, P2 proci. A LOAD fogyasztást pedig az órajellel, esetlegesen letiltott/feloldott magok(kal)/L3 cache-el is. Felesleges több pénzt kiadni egy "e" jelü prociért, "BE"ért is csak akkor, ha lusta vagy te magad finomhangolni a rendszered, és a memóriáid sem akarod kihasználni rendesen.
    Amit érdemes tudni: a feszültség emelésével exponenciálisan nő a fogyasztás, az órajel emelésével pedig csak lineárisan. :K
    A feloldhatóságokról itt olvashatsz, az első HSZ-t először!!!

    Kíváncsi lennék, hogy ezek után mit választasz. ;]

    [ Szerkesztve ]

    Válaszolj a privátra!!! Elég annyi is, hogy szarok rá(d)...

  • sb

    veterán

    válasz zodes #8714 üzenetére

    ION-nal tökéletesen kell futnia a HD filmeknek, szóval valami más gond volt.
    Szóval hw-sen biztos, hogy elég hozzá, de persze ettől még nem megnyugtató a helyzet.

  • hati

    addikt

    válasz zodes #8714 üzenetére

    Elképzelhető, hogy az EPG feldolgozása annyira lekötötte a gyengusz CPU-t, hogy nem tudta tolni a GPU-nek a filmet. Én ezért is félek az ATOM alapú HTPC-től, mert a CPU lehet gond, ha közben más dolga is akad a gépnek.

  • pH03N1xM

    tag

    válasz zodes #8763 üzenetére

    IMONbol nekem a 2 soros VFD barmit szinte. Alapbol gepinfokat tudsz beallitani ra (proci, winverzio, fel/le toltes sebesseg, etc), valamint idojarasinfot, rss feedet. Illetve kulonbozo programoknal kulonfele infot. Pl. media player home cinemanal a file neve/dvd cime, aktualis pozicio/max ido, play/pause, stb infok. Winampnal v. barmilyen zenelejatszonal meg equalizer is lehet. Ilyesmik. Kikapcsolt allapotban vagy teljesen sotet v. ido/datumot mutat (esetleg fix szoveget). Igazabol sima taviranyitoban gondolkoztam en is, de ez jobban megtetszett, es azota is elegedett vagyok vele.

    SETVLC MACRO bfins \2,(a0){d0:\1} add.w \1,d0 move.l d0,\3 lsr.l #3,\3 add.l \3,a0 and.b #7,d0 ENDM

  • hati

    addikt

    válasz zodes #8779 üzenetére

    Jól gondolod. Azt az elején el kell döntened, hogy hány bővítő kártyát szeretnél, mert az alaplap méretét az nagyban meghatározza. Vagy esetleg usb-s tunereket fogsz-e használni.

  • GerykO

    aktív tag

    válasz zodes #8795 üzenetére

    Már inkább platform, mint processzor. De lényegében igen.
    Mindkét nagyobb márka ellen akadnak érvek, pro és kontra egyaránt. Ezen érvek alapján neked kell eldöntened, hogy milyen rendszert választasz magadnak.

    Mire akarod használni?
    Alacsony fogyasztás lényeges-e, menni fog-e a nap 24 órájában minden nap?
    Mennyire szeretnél kicsi, komplex gépet?
    Mennyit szánsz rá?
    Van-e bármilyen meglévő alkatrészed a leendő konfighoz?
    Van-e energiád különböző felmerülő problémák elhárításában? (akár te csinálod magadnak a házat, vagy nem cserélnél le egy IDE-s dvd-t, de csak S-ATA van a lapon...)
    Milyen szoftverrel szeretnéd használni?
    Mennyire legyen időtálló?(2évre kell, vagy 10~15évre?)

    Azt hiszem ha ezekre a kérdésekre tudod a választ, akkor el lehet dönteni könnyedén mi kell neked. Mi abban tudunk neked segíteni, hogy ha érdekelnek a pro és kontra érvek egy megközelítésből, akkor azt elmondjuk neked. Vagy saját tapasztalatból, vagy pedig olvasott tudás alapján.
    Gondolok itt olyanra, hogy az Intel IGP-k egyike sem támogatja a 23,9889787 Hz-s lejátszást, csak a 24Hz-est. Vagy linuxot használnál, de ott régebben gyér volt az ATI szoftverügyileg.
    Kitartást a gépépítéshez ;)

    Válaszolj a privátra!!! Elég annyi is, hogy szarok rá(d)...

  • GerykO

    aktív tag

    válasz zodes #8799 üzenetére

    Ha van letöltés, gondolom feltöltés is van. Az ha nem DIGI neted van akkor azért időigényes. Amit még tudok javasolni, hogy ha már ennyit megy, akkor lehet ebből NAS-t is csinálni. Torrenthez, meg ott a lehetőség a "távoli asztal", és ha a routereden a vpn is engedélyezve van(bár akkor már a routert is ki lehet váltani, és ha kell a vezetékes továbbosztás, bele még egy hálókártyát/tudjanak hol aludni a bitek ;] /), akkor akár a suliból elindíthasz egy letöltést, hozzáférhetsz a gépen lévő önéletrajzodhoz/fényképekhez...
    720P-ig a kétmagos hyperthreades Atom is bírja a strapát, 1080P-hez már ION/Atom kell, vagy FusionAPU, ami kevesebbet eszik. Ezek szerint minimum egy tv-tuner megy bele. Ebből javaslom a dual-hybrid megoldást, és akkor az analóg és digitális jeleket is fogadja, és mivel két tuner van benne mehet a felvétel mellett akár a time-shift funkció is, függetlenül attól, hogy melyik jel analóg vagy digitális. És hálózaton is lehet tovább streamelni a tuner jelét. Célszerű szerintem még beledobni egy WIFI kártyát, és akkor vezetéknélküli router is egyben. Ezen a lapon szerintem van elég hely mindennek, mégis pici, a passzív bordára egy alacsony fordulatú 9~12cm-es venti és hangja se lesz.
    Ha a vinyóra is érzékeny a füled, akkor telepítheted pendrivra is az oprendszert(bár ez vindóz alatt elég necces, mert nagy kéne), vagy ssd-re, tároláshoz meg 5400rpm-es green vinyók, igénytől függő méretben. Ha egyszerre csak 1-1 dolgot szeretnél csinálni bőven elég a 2 GB memória, ha többet is egyszerre, meghálálja a 4GB-ot. Ház ízlés kérdése, ez egy házimozi-erősítőbe is elfér, de lehet kész házat is venni, amihez akár távirányító +kijelző is párosul(de ez csak ~50ezer). Vagy Logitech harmony, és akkor a tv, számítógép erősítő mint egy kapcsolóval megoldható, illetve nemrég linkeltek be touchpados billentyűzetet, ami szintén nagy okosság.
    Ha összegezzük FusionAPU full load max 24W (forrás)
    +green hdd 3~5W/db
    +tv-tuner 1~2W/db
    +LAN ne is számoljuk
    +W-LAN ha jó állítod be az energiagazdálkodását 2~3W
    Szumma max: 36W, de akkor minden egyszerre terhelve van.
    Szóval ez mehet 24/7ben is, nem fogod megérezni igazán a villanyszámlán. :N
    Ez csak egy kb iránymutatás. :B Remélem segítettem valamit. :R

    Válaszolj a privátra!!! Elég annyi is, hogy szarok rá(d)...

  • Jag

    senior tag

    válasz zodes #8839 üzenetére

    3-5 évig tervezni a mai pc világban sztem értelmetlen.
    Havonta jön ki újabb fejlesztés, ami nem azért probléma, mert meg kötelező lenne megvenni, hanem azért, mert az alkalmazások fejlesztői is arra fognak dolgozni. Érthető, hisz nekik nem kell esetenként annyit melózni a szoftverrel, hogy optimalizálják a gyengébb vasakra is.

    Biztos én csinálom szarul, de én inkább eladom és keveset hozzátéve veszek egy másikat, ha már "kicsinek" érzem a konfigot. Így lehet, hogy 5 évre vetítve kicsit többe lesz a motyó, de mindig használható konfigom lesz. Most itt elmolyolhatsz még 1-2 hónapig, mire összerakod a tutit, aztán jövőre meg jön valami, amit a te vasad nem tud és cseszheted az eltékozolt idődet. :-)
    Természetesen nem azt mondom, hogy vedd meg az első xart, meg ne olvass utána, de tépelődni, hetekig olvasgatni szvsz pc világában felesleges.

  • Jag

    senior tag

    válasz zodes #8841 üzenetére

    Nem mindegy, hogy 5 év múlva ION, vagy Brasos servered lesz? :-)
    Félre ne érts, nem kötekedni akarok, csak látod, nem sok értelme van az ilyen irányú töprengésnek.
    Meg kell tanulni olvasni a sorok között. Itt sok a tényleg hozzá értő és természetesen ők maximalisták és minden egyes apró hiba nekik tényleg hiba. Mi, halandók ezeket észre sem vesszük. Sokszor leírtam már, én eddig nem találtam olyan durva BR filmet, amit ne vitt volna az ION + XBMC páros röccenés' nélkül. Az a titok, hogy Dualba menjenek a ramok.

    Egyébként tényleg kíváncsi lennék rá, hogy hol a határ, mi az ami megakasztja.
    Ha valakinek van valami igen komolya anyaga, ami szerinte meghaladja az ION képességeit, ne tartsa vissza, szívesen megnézném.

  • Bitlisz

    aktív tag

    válasz zodes #8843 üzenetére

    Én kb másfél éve használom az ION-t. Jelenleg Win7, és 99,9%-osan mindent lejátszik.
    Egyetlen filmet találtam, ami szaggatott, de az valami tényleg rosszul sikerült kódolás volt.

    Mióta átálltam, ami hiba volt linux alatt, azt érdekes módon Win7 alatt többnyire nem produkálta az XBMC.
    Ezek a hibák:
    - HD MOV (Pana fényképezőből), linux alatt gyak. nem viszi, win alatt reccenés nélkül hanggal
    - egyes mono hangos avi-nak nem volt hangja (HDMI-n), win alatt ok
    - HD WMV (ezek többnyire korhatáros darabok:) ) tekeréskor az elejére ugrott (asszem ezt sem gond win alatt)
    - HD Audio passthrough (bitstream DTS-HD meg DDTrueHD, vagy az ebből dekódolt LPCM(ION esetében max ez)) XBMC alatt nincs (de arra max a TMT lesz használva, szal BluRay iso is mehet)

    Mellékesen az Avatarból csináltam annó egy rendesen tuningos mkv verzsönt, hibátlanul viszi. (1080p (ami az elérhető legjobb volt a neten mkv-ban, az összes hang (DD-től a DTS-HD MA 7.1, 7.1 FLAC és feliratok, így ez volt vagy 40Giga).

    De kb lehet majdnem ilyen jó a Brazos is. Az legalább tud Bitstream Audio-t, 24p (ezt ION is), UVD3 (talán majd tud WebM/VP8-at), alacsony a fogyasztása (Enszuke, tudjuk, az E3300-nak még alacsonyabb...respekt), SATA6G/USB3.0 (szeretnék látni erre teszteket, hogy bekapcsolt vírusirtó mellett milyen sebességet produkál ezekre), meg asszem még olcsóbb is...stb. De a Brazos egyenlőre (mint minden AMD) linux alatt felejtős (még?).

    TV tunerem nincs, egyenlőre nem is tervezek. Nálunk 3éve a megállítós digitális (de analóg kimenet) UPC van, elégedett vagyok vele. Lehetne igaz T-Home kábel, vagy mivel kb 3km-re vagyunk rálátással a TV toronytól, MindigTV is (ahol meg azok nem jönnek be ami kéne).

  • Jag

    senior tag

    válasz zodes #8843 üzenetére

    Én nem az ION-ra akarlak rábeszélni, mert nem ismerem a többit, csak arra akartam felhívni a figyelmet, hogy sztem felesleges a túlzott töprengés, meg az esélyek latolgatása. :-)

    Tény, hogy ION-nál a szoftver meghatározó. Én is elvoltam vele, mire megtaláltam a tökéletes megoldást. Linux + xbmc. De hát valamit, valamiért. :)

    "Pár" filmet megnéztem már. A 80GB-os BR filmtől kezdve mindent. Win7-nél akadtak problémák. Mire nagyából rájöttem a megfelelő beállításokra, addigra rászoktam a Linux+xbmc párosra.
    Nézd, én nem értek nagyon hozzá, számokkal, meg rövidítésekkel nem tudok dobálódzni, egyszerűen használom, nézem a filmeket rajta és kész. Mondom, eddig nem tudtam még csak megreccenteni sem. Persze ehhez kell a normális szofteres támogatás is.

  • GerykO

    aktív tag

    válasz zodes #8838 üzenetére

    Nekem az adatlapomon látható konfigom van, mivel kielégíti a jelenlegi igényeimet. 2003-ben vettem, egy Abit nf7-s2g lapot, egy 2800+-as sempronnal, memóriát az előző konfigból dobtam át, majd lehalt a ps/2 port az alaplapon, lett helyette az Asus(bár ne cseréltem volna, főleg mivel 1 hétre rá usb-s vezetéknélküli szettre váltottam), és akkor egy mx440se volt benne. Azt hiszem 2005ben kiegészült a gainward 6600 GS kártyával, mivel akkoriban játszogattam, 2006ban memóriát cseréltem 768MB-ról 2GB-ra. Aztán 2008ban a sempronom lecseréltem egy 2500+ bartonra ami megy 3200+os tempóval is alapfeszen(órajelkapuzást a speedfan+rmclock együtt teszi elég jól), visszatettem az mx440-et mert a starcrafthoz, cs 1.6 és diablo2höz az is elég pláne arra a havi 1-2 órára, és levelezésre filmnézésre használom egy 32"os tv-n, néha ha barátaim is ráérnek egymásnak ugrunk battleneten és jót röhögünk, hogy mit balfaszkodunk, amikor 3-4 évvel ezelőtt 12~14 perc alatt vége volt egy partinak, most meg fél órákig eltart, vagy amikor a másik besérül a cs-n, vagy néha elővesszük a kedvenc karakterünket, és italelfogyásig csépeljük egymást.
    De tervezem, hogy veszek egy core2 su procival szerelt ionos gépet, munkámhoz kell a 5~6 órás üzemidő, de akkor már tudjon ezt azt, húgomnak is figyel egy laptopja, meg anyámnak raktam össze egy asztali gépet, skype-ra és levelezésre. Mivel a fogyasztásuk nagy, és másra is el tudom költeni a villanyszámla megmaradó részét, ezért tervezem, hogy építek egy gépet medialejátszó/torrentkliens/NAS célokra, mivel nem mindegy, hogy 70W idle fogyasztással a mostani konfigom megy-e, illetve anyám netezős gépe 45~50W-al megy-e, vagy egy mindent kiváltó masina ~25W idle ~45W load fogyasztással. A tv-mmel együtt megy ki a leendő házi-szerver a nappaliba, egy kábellel a szobámba lesz a másik monitorkimenet, amire egy projektor lesz kötve, illetve a házimozirendszerem. A router szerepét is ez a gép fogja átvállalni, ezért én m-ATXre építek, lesz 1 dual-hybrid tuner benne, egy második gigabites hálókártya egy meglévő N+mimo-s hálókártya AP-ként, és egy meglévő második hangkártya. Bármerre járok VPN-el tudom igazgatni a torrent-kliensemet, elérem a munkámhoz szükséges adatokat, anyám szakbarbárságával is meg tudja oldani a filmnézés, rögzítés és egyéb dolgokat távirányítóról, vagy a netezés, skype, fényképnézegetést. A heti 3~4 filmemet el fogom tudni indítani távolról bejelentkezve is. Nos erre a célra nekem a legmegfelelőbb alap a fusion APU, mivel kevesebben fogyaszt mint az ION+Atom, de a CPU, és az IGP is erősebb nála (ION2/gt218-st ne vegyük ide), és ha hihetünk a teszteknek tuningolható is ha igény lenne később rá.
    A mostani rendszerem több szempontból is gyengébb, és gyakorlatilag mindenre elég a FullHD-n kívül. Szimultán megy a tv-felvétel, és mellette a time-shiftes tv-zés, háttérben torrentel. Egy maggal többön nem okozhat problémát egy NAS kiszolgálás ezalatt. Az openWRT-s routerek vicces proci teljesítményt igényelnek, ezért ez sem lesz probléma.
    Nem akarok ágyúval(E3300) lőni verébre. (Amúgy lehet hogy a router funkciókat egy vmware virtuális gépen fog futni linuxal, de lehet hogy az egész linux alól fog menni, és a windózt virtualizálom majd, amelyik kevésbé eszi meg a vasat az lesz a befutó)

    Szóval meguntak a sok-sok dobozkát, az elosztóhalmazt, a kábeldzsungelt, és amit lehet bezsúfolok egy gépbe. Egy tápegységen lesz csak a hatásfok miatti többletfogyasztás, kulturáltabb, és könnyebb bekonfigurálni mindent (a tűzfal sem fagyasztható le egy port-scan+flood kombóval, amit az egyszerűbb routerek fagyással díjaznak), és csak egy dologról kell törölgetni a port. Nem kell telefonon elmagyarázni, hogy a kicsit nagyobb kockát a kék fénnyel égő kapcsolós elosztóból húzd ki, számolj el 15ig dugd vissza, várj egy kicsit. Most megy? Nem, jó akkor húzd ki megint, számolj el 15ig nyomd meg a reset gombot... Tudod mit, inkább mindjárt otthon vagyok... Szimplán fogom magam, az általam beállított porton keresztül 128bites kódolással védett jelszóval bejelentkezek neten, megnézem a logfájlt, javítom a hibát, és mindenki boldog.

    A fogyasztási adatok alapján, a teljesítményadatok alapján, passzív hűtés, és konfigurálhatóság alapján, nálam ez a befutó, és mivel ennél sokkal nagyobb terhelésnek nem sok ember teszi ki a HTPC-jét, ár/teljesítmény/fogyasztás mutatók alapján én rá merem aggatni a BEST-BUY címkét.
    Vannak akik játékos HTPC-t építenek (szvsz az a bareboon pc kategória, vagy notiban desktop replacement), de egy cs, egy sc, vagy diablo2, és egyéb játékélménnyel is rendelkező játékokat ez is kacagva elfuttat, még ha a háttérben dolgoznia is kell.
    Vannak akik videót is szeretnének szerkeszteni/tömöríteni, ha ritkán, akkor ez is megcsinálja idővel, ha sűrűn, akkor egy szinttel feljebb kell menni, és vagy egy E3300CPU+normál videokártya, vagy egy A2 x2+IGP páros, fogyasztás, vagy szimpátia, vagy ár alapján szabad döntés alapján. ION+Atom vs fusionAPU egyértelmű győztese szvsz a fusionAPU, mivel kevesebbet fogyaszt, és erősebb is nála, az UVD3 is jobb, mellesleg támogat minden netes tartalom GPU általi gyorsítását. Ha esetleg kicsit újabb játékokra vágyik valaki, akkor lehetősége van egy alsó kategóriás VGA-val hybrid-crossfireX-re, amit a catalist hibernálhat akár.

    Enszuke: Szerinted hibás az eszmefuttatásom valahol? Esetleg valamit rosszul tudok? Építő jellegű kritikát mindig szívesen fogadok, és ha másnak van igaza, azt is képes vagyok belátni.

    Válaszolj a privátra!!! Elég annyi is, hogy szarok rá(d)...

  • brazso

    tag

    válasz zodes #9039 üzenetére

    Köszönöm, várom a tapasztalataidat! A tuner gyártóját/típusát megadnád? Nem tudtam, hogy DVB-C-s USB-s tunerek is vannak.

    Unus pro omnibus, omnes pro uno

  • Celtis

    veterán

    válasz zodes #33287 üzenetére

    Sok addon úgysem kompatibilis, szóval sokat nem vesztettél. Mondjuk a film és zene adatbázist érdemes lementeni, már csak amiatt, hogy tudjad melyiket láttad.

Új hozzászólás Aktív témák