Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Integra

    titán

    válasz adalbert1 #267 üzenetére

    nincsenek fent az ingatlan.com-on a lakások?
    nekem elég picinek tűnik a lakás, 125m2 nem sok. hirtelen 50 milla környékére tippelem brutto. most nem foglalkozom a kapcsolók és dugaljak káosz elrendezésével, a kis konyhával meg a többivel, csak maga a technológia, az ingatlan. kíváncsi lennék, hogy vajon mi van a lakás elválasztó falak között, milyen a szigetelés, illetve mekkora légrés, kőzetgyapot van - ha egyáltalán van, vagy más anyagot használnak - és megvan e a 2 sor tégla.

    itt egy másik passzív ház gyártó: bauland
    gyűjtöm a linkeket, mert idővel majd jól jöhetnek :)

    abban teljesen igazad van, hogy minél jobban elterjednek a technológiák, annál nagyobb mennyiségben lehet gyártani, olcsóbb lesz, nagyobb lesz a konkurencia. jelenleg aranyárban minden. főleg nekünk. de pl németeknél is elsődlegesen a napenergia hasznosítás megy mai napig, a szigetelés, a passzív házak még ott is ritkaság számba mennek.
    és vannak nem csak passzív, hanem akítv házak is. sok okosság van :)

    [ Szerkesztve ]

    ...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

  • Gyantusz

    tag

    válasz adalbert1 #272 üzenetére

    Az autonóm ház (autonomhaz.eu) egy érdekes történet és szerintem inkább efelé a szegmens felé kellene elmozdulni és nem a passzivitás felé. Talán a legköltséghatékonyabb és -fenntarthatóbb is egyben.

    Ha nem is egyből a tökéletes függetlenedés ennek a lényege, hanem a fokozatosság szerinti, rendszerszintű felépítés, aminek az "elemei" természetesen módosíthatóak. És nem kizárólag önálló épületek, mint inkább lakótelepek, kistérségek autonomitása (lenne az értelmes) cél. Ehhez kell a műveltség, tudás, mindenféle ágról: gépészet, geológia, biológia, kémia, fizika, meteorológia (stb.) és építészet mint kört bezáró, a "mit hova tenni, hogy élhető legyen" kérdésre. Ez egy olyan összetett és mindig egyedi elbírálást igénylő tervezési folyamat, ami megköveteli nemcsak a tervezők, hanem később az üzemeltetők, a "használók" alapvető életvitel-felfogásbeli változását is!

    A 4,2 millió lakásban minden benne van: önálló kertvárosias, tanyás és iparosított technológiával - blokkos, öntöttfalas és paneles - épített lakások. Pontos KSH-s adatot nem tudok most adni, de igyekszem kikutatni. Ebből kb. 850-900 ezer az iparosított, melyből kb. 600 ezer paneles. Én olyan 2,8-2,9 millióra teszem az önálló kertvárosias és tanyás lakóépületeket ("önálló rendeltetési egységeket").
    De lebontva:
    - 2,9 millió önálló lakóépület (tanya, falus, kertvárosias)
    - 0,9 millió iparosított
    -- 0,3 millió blokkos és öntöttfalas (utóbbiban az alagútzsalus+paneles homlok.falasak is)
    -- 0,6 paneles
    - 0,4 millió az egyéb: értsd 1990 utáni falazott és könnyűszerkezetes többlakásos lakóépületek.
    Ez a három nagy csoport kb. 4,2 millió lakás összesen (utóbbi és az iparosított az ökölszám, a többit én "saccoltam" hozzájuk). Természetesen az 1947 óta létező magyarországi határokon belüli területre értve. Na ezt a 2,9 milliót (és a többit) kellene 2020-ig lehőszigeteltetni (10-15-20 cm vtg. külső oldali hőszig.) és fűtéskorszerűsíttetni... A "panelprogram" pedig elvileg csak arra a ~600 ezerre él (pl. Debrecenben csak elvétve hőszigeteltettek blokkos és kohósalakbetonos épületeket, paneleseket viszont szép számmal; ezek a legfiatalabbak és a legkönnyebben korszerűsíthetőek is).

    Mondhatnám azt is, hogy kutatom ezeket a számokat, de az erős túlzás lenne. Inkább fogalmazzak úgy, hogy szakmai elődeim munkásságát igyekszem összekapirgálni, eddig nem túl hatékonyan.

    És azt se felejtsük ki a képletből, hogy kb. 1,25 millió hitellel terhelt lakás van (volt 2011-ben) az országban. Ugye minden hitelhez kell két kezes is, akik vagy azonos lakásban élnek, vagy külön-külön. Szóval a hitelképesség kb. 2025-30-ig idehaza meglehetősen korlátos...
    Ezek közül a 60 napnál régebben tartozók kb. 125 ezren voltak tavaly (kezesekkel együtt cirka félmillió felnőtt lakos volt/van lekvárban).
    Idén az első hét hónapban összesen 8 darab lakást vett meg a Nemzeti Eszközkezelő Zrt.

    Pár devizahitel cimkéjű cikk szemezgetés gyanánt

    Eszközkezelős történetek.

    Szerintem az "egyszer már le-Panelprogramozott" épületek esélyesen többet nem fognak pályázni 2020-ig, ez hótziher.

    KSH: [link]
    Ebbe aztán van minden.
    - Idősoros éves adatok
    - Évközi adatok

    Hőtechnikai szabályozásról a 7/2006. (V. 24.) TNM rendelet rendelkezik ([link]) 1-7. §-t ajánlom figyelmedbe.
    Amit elvileg mostanában kellene átírniuk kedves honanyáinknak és- atyáinknak.

    [ Szerkesztve ]

    Örülj ifjú ember a fiatalságodnak! (A prédikátor könyve)

  • Gyantusz

    tag

    válasz adalbert1 #272 üzenetére

    A legendárium arról szól, hogy az EU ki akarja vezetni 2020-tól az ilyen célra fenntartott támogatásokat. Magyarán attól kezdve csak állami ("kincstári" ; ) ) és magánerőből lehetne energiahatékonysági beruházásokat megvalósítani.

    Ez a félelem szerintem kicsit megmosolyogtató, mert Brüsszel nem a rugalmatlanságáról híres és nem hinném, hogy pl. Románia, a Baltikum, vagy Szerbia, Montenegró (nagy eséllyel addigra bekerülnek ők is a kalap alá) 2020-ra tudná teljesíteni az EU-s követelményértékeket (ha valaki ráér, utazgasson el Nagyváradon keresztül Kolozsvárig, Tordán át Gyulafehérvárig és lehet pislogni, mi földműveletlenség, tervszerűtlen "erdő"gazdálkodás, kopárság, talajerózió, putri és szegénység (plusz korrupció) van arrafelé...!).
    Jó a térkép.

    Ki tudja, mi lesz 2020 után...? Majd 2016-17-től kiderül.
    Ettől függetlenül a lakásokat és gépészeti rendszereket fejlesztenetek kell (vagy önerőből, vagy támogatva, de a (nyertes) pályázatok számlásak (ami nem lenne baj a rendszerre nézve) és utófinanszírozásúak, magyarán először ki kell fizetni a bruttós munkát zsebből kp-ban és csak utána adja "majd eccer" vissza Állambácsi, ha leellenőrizte).

    [ Szerkesztve ]

    Örülj ifjú ember a fiatalságodnak! (A prédikátor könyve)

  • Gyantusz

    tag

    válasz adalbert1 #280 üzenetére

    Ráadásul el sem tudod utána adni, vagy csak nagyon körülményesen, mert az értékbecslők rendre "üres telek" szinten becsülik fel, nem tudnak mellé állítani másik 2-3 ugyanolyat a közelben, az összehasonlító módszerhez. Esetleg új építési értéken fel lehet becsültetni.

    Mondjuk a leendő ingatlanérték-alapú adózásnál (ingatlanadó) tökéletesen ideális állapot lenne, ha csak a telekértékkel számolnak. 8 )

    Egyébként nem lehet rossz, meglehetősen hurrikánálló a történet. Vízszigetelésre és a vízelvezetésre (+hólapátolás) határozottan érzékeny lesz (kiemelt figyelem a kivitelezésnél), vasbeton héjszerkezet, lakófunkciók csak a földszinten lehetnek (pontosabban pinceszinte(ke)n nem lehetnek), minden más mehet alulra.
    A "sünbárókkal" (vakondokok) kell majd lefocizd, hogy fog nekik tetszeni. ; )
    Sokat kell majd rajta füvet nyírni (vagy kikötöl rajta 1-2 kecskét és a napi tejadagotok is meg lesz oldva).

    [ Szerkesztve ]

    Örülj ifjú ember a fiatalságodnak! (A prédikátor könyve)

Új hozzászólás Aktív témák