Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Gyantusz

    tag

    válasz Integra #268 üzenetére

    Hm, ezek szerint még nem építetted meg a házikódat?

    ***
    adalbert1: (az már egy másik kérdést vet fel, hogy ha 2020 után tényleg csak zéró energiafelhasználású épületet lehet építeni, akkor egy idő után a minimális fogyasztás miatt a szolgáltatók az egekbe fogják emelni mindennek az árát)

    Jó megközelítés, igen ez várható. Elméletben, mert 2-4 éven belül nem lesz elmozdulás ebből a (halott)pontból. Az 2014 körüli idő és még van 5-5,5 év 2020-ig. A kb. 4,2 millió lakásból (~2,9 millió önálló épület), ami szerte az országban van, jó ha a negyedét, felét le lehet "hőszigetelni" 2020-ig. De mi lesz a többivel?

    Ugyanez a baja a panelprogramos dolgoknak is. Panelprogram után csökken a paneltömb hővesztesége és a hőszolgáltatótól kért hőenergia mennyisége (a fogyasztó felől nézve ez előny), azonban emiatt az "x" teljesítményű hőtermelője, ami "y" hatásfokú, ha csökken a kért "z" hőmennyiség, romlik a hőtermelés hatásfoka és drágul a hőtermelés. Megoldás a hőszolgáltató felől nézve: 1. vagy csökkenti a hőtermelője/-i teljesítményét, 2. vagy plusz épületeket von be az eredeti "z" hőmennyiség átadására. Akárhogy is van, a hőszolgáltatót is beruházásokra kényszeríti a Panelprogram. Amit viszont nem tudok, hogy honnan finanszírozza ezt a hőszolgáltató? Nyilván ez a necces, és inkább 1. megoldás rá a válasz (sajnos).

    A másik kérdés, hogy ami épületeken már egyszer "átment" a Panelprogram, vagy amiket már önerőből lehőszigetelt x színvonalon, azok, fizetve a megemelkedett költségeket/hitelt, fognak-e - lesz-e rá pénzük - újból pályázni/beruházni 2020-ig. Mert utána támogatott projekt már nem lesz rá, csak teljesen önköltségi alapon...

    [ Szerkesztve ]

    Örülj ifjú ember a fiatalságodnak! (A prédikátor könyve)

  • adalbert1

    veterán

    válasz Integra #268 üzenetére

    Nem sikerült megtalálni, passzív kulcsszóval csak két másik épületet találtam, ezeket nem, tehát szerintem ott nem hirdetik őket. Viszont ilyen áron szerintem a nem éri meg kategória.
    Van pár olyan dolog a tervezésben, amivel utólag érdekes lenne együtt élni. Pl. a képeken nincs wc a földszinten, ha ez tényleg így van, akkor minden vendég rohangáljon az emeletre? Vagy hogy két fürdő van az emeleten, de csak 2 szoba (vagy 3, de ebből kettő teljesen ugyanolyan)?

    Az aktív ház is érdekes, de ami még inkább, az az autonóm ház, de ott meg gondolom még inkább horror árak vannak (viszont a tudat, hogy nem függsz senkitől, na az nagyon jó lenne).

    Gyantusz: ebben a 4.2 milliós számban már benne vannak az olyan düledező épületek is, amiket egyszerűbb lenne eldózerolni, mint felújítani? Szegényebb régiókban állami segítség nélkül biztos nem lesz semmilyen szigetelés vagy felújítás szerintem (legalábbis nagy arányban nem). Más kérdés, hogy szerintem nálunk a társasház se hajlana a szigetelésre, a sok idős lakó miatt ( a legtöbbnek a hozzáállása, hogy miért költsünk, az ő életükben ez már úgyse térül meg).
    Amúgy a már meglévő házakra is lesz valami szabályozás? Ez a 2020-as dátum nem csak az azután épülőekre vonatkozna (persze a vázolt esetleges energia áremelésekkel mindenki rosszul járna, aki a minimálisnál többet fogyaszt)?
    A 2010-es év házánál pl. újságpapírt használtak szigetelésre.

Új hozzászólás Aktív témák