Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • haddent

    addikt

    Üdv
    tudnátok javasolni nekem valami iszonyat brutális elemlámpát ?:D
    Fontos lenne a jó, erős megjelenés (fémház... nem túl nagy kérés..), és hogy tényleg vetekedjen a lézeremmel :W
    Ár: nem vagyok otthon zseblámpák terén, mondjátok, aztán majd nézek nagyokat :Y

    Köszi előre is

  • haddent

    addikt

    Sziasztok!
    Mi a vélemény a Fenix PD32 V2.0 lámpáról? Én csak jókat találtam róla, neves, jó gyártó, jó driver és led - elvileg. Esetleg valakinek tapasztalata vele? Egy dolog aggaszt: rá van a lámpatest ragasztva a "markolat" csőre. Miért nem lehet azt letekerni mint mindegyik másiknál? :F Vagy le lehet, csak a menet be van ragasztva?
    Vagy akár tud valaki jobbat ajánlani ilyen max. 40 ezerig bezárólag, akksival együtt?
    Elvárásaim: masszív, fém konstrukció ~IP68, egyszerű használat (minél kevesebb "mód", gomb, csicsa, hülyeség, annál jobb, de tényleg..). Nem vagyok "szakmabeli", de megfelelő vetítési kép, fényerő, stb. "EDC" mindennapos használatra, és akár kültéri használatra is (de nem elvárás, hogy 10 kilóméterről lesüljön a mókus a fáról). Amennyire lehet, kompakt méret (szerintem ahogy néztem 18650 akksi a jó spot amit keresek, a kissebbek gyenguszok, a nagyobbak túl sokak, max még 21700).

    Köszi

  • haddent

    addikt

    válasz sherlock82 #77299 üzenetére

    FENIX PD35 V3.0 pont ő volt a másik kiszemelt. Adatok, "üzemidő" alapján meg az Osram miatt szimpibb a PD32, viszont az akku-visszajelzés amúgy hasznos tud lenni szerintem (mivel én a "ritka felhasználó" vagyok, akkor viszont legyen kész, tehát rá tudok nézni hetente, hogy mizu, pl.). A tartója azért annyira nem izgat, meg nem biztos, hogy nálam nagy igénybevételnek lenne kitéve. Hátizsák "concealed carry" zsebében lenne minden jó mellett, mindaddig amíg nem kell néha :B
    Az áruk egyébként "ezer Forintra" megegyezik, ha a PD32 -höz még hozzácsapom az akksit - mert ahhoz nem jár.
    Szóval elég más a PD32 v2 és a PD35 v3 "karakterisztikája" elvileg - vajon melyik lehet a jobb tényleg átlagfelhasználásra? Nem szarvasvadászat, meg mittudomén :DDD Csak egy tartós, "örök darab" zsemblámpa ami mindenhol megállja a helyét :R

    H-Zol Nem rossz amit küldtél, érdeklődő/laikus szemmel, viszont USB portot sem semmi felesleges sérülékenységet nem szeretnék rá. Van itthon ecigi meg minden más miatt már 18650/21700 külső töltő amúgy is. Illetve biztosan ez/ek a "randomabb" márkák is tudják azt ami rá van írva?

  • haddent

    addikt

    válasz FBLLMAG #77306 üzenetére

    Meg is rendeltem, kétlem, hogy elégedetlen lennék bármelyikkel, egyszerűen csak minden nagyobb vásárláson (és ennyi pénz egy zseblámpáért.. hát nagy.. bár már látom, ez is olyan "hobbi" lesz, mint a kések.. oh jajj..), elgondolkodom, hogy a lehető legjobbat vegyem. De látom sikerült itt egy kisebb vallási háborút kirobbantanom egyből :DDD
    Na jó, még egy kérdés ide: ha ugranék 21700 méretre, akkor előrébb tudnék lépni bármiben/mindenben hasonló pénzért? Pl Fenix TK16 v2.0? Bár ezt még én is leszúrtam, hogy ez aztán tényleg igazi "szúrófény", nem?

    Szerettem volna még egy ici-pici apróságot is, tényleg kulcstartó méretben. A Fenix E01 -t néztem ki, tök jól néz ki, de iszonyú buta. Nem tetszik a csavargatós bekapcsolás, nem tetszik, hogy több fokozata van és nem jegyzi meg melyiken állt legutóbb. Lényegében egy Fenix E01 kéne nekem, csak rendes kis gombbal lehetőleg, de minimum azzal, hogy vagy megjegyzi, hogy melyik fokozaton állt, vagy fixen mindig "ami kifér" üzemmód. Van ilyenre is javaslat? :B

    [ Szerkesztve ]

  • haddent

    addikt

    válasz FBLLMAG #77306 üzenetére

    Szóval meg is van a Fenix PD35 V3. Teljesen amatőr (értem a lumen meg a candela közti különbséget, elektronikai alapismereteim vannak, meg elég sok mindenféle kütyü és mütyü szerető vagyok, de zseblámpa téren ez az első említésre méltó) szemmel: a csomag, amit adnak hozzá, szerintem beleértve a tokot is, meg maga a lámpa egyszerűen kifogástalan kidolgozású, de tényleg. Konkrétan "Apple feeling". A 18650 "lassan csúszik" a helyére annyira pontos a kidolgozás, a menetek iszonyú finomak, sehol egy sorja, minden gyönyörű kidolgozású, jó ránézni, jó megfogni. Azt hittem, hogy a második gomb, a mód választó, utamban lesz - egyáltalán nem. Teljesen jó helyen van. Ha keresed - akarod megtalálod, ha nem, soha nem nyomod meg. Nagyon jó, hogy van egy kis primitív akksi visszajelzés.
    A leggyengébb mód szerintem túl sok mindenre nem való, ilyen éjjeli botorkálós fénynek tudom elképzelni, de erre valszeg vannak jobb megoldások. A 2. el tudom képzelni, mert ha nem kell borzalom mennyiségű fény akkor elég. A 3 -as és a 4 -es a legjobb szerintem, ez olyan mindenes, mindenre is, bár beltérben, komolyabb sötétségben már sok is, főleg a 4 -es. A turbó 5 -ös az beteg, felfoghatatlan egy ekkora kis lámpából. Üzemidőt még nem tudok és valszeg kb soha nem is fogok, amire/ahogy/amennyit én használom, de a Fenix drivereiről csak jót olvastam mindenhol hatékonyság terén is.
    A turbót hosszú percekig kitartotta, nem volt látható esés, aztán én untam rá, ő még bírta volna. Én maxra töltöttség és lemerülés közeli állapotnál sem láttam fényerő diffit (szintén a driver megoldja, ha jól sejtem).
    Egy szóval szerintem hibátlan választás volt, örülök neki, remélem tartós társam lesz a mindennapok során.

  • haddent

    addikt

    Közben már 1-2 hete nyúzom a Fenix PD35 v3.0 -t. Zseniális a cucc szerintem. Nagyon szép kidolgozás, minőségi. Tök jó felszerelések - motyók jártak hozzá. Könnyű és jó, jó helyen (hátul) elhelyezett, taktilis, jó érzetű kapcsoló. Dedikált kapcsoló a módokhoz (5+1 db), ami megfelelő helyen van, kézreálló, de véletlen nem igazán nyomkodod meg, mert diszkrét. Kézre áll, jó megfogni, megfelelő mérete van már, de még pont elfér kb. bárhol kényelmesen. Könnyű, de strapabíró.
    1 -es fokozat ilyen apró, közeli helyeken vakoskodás (pici szerelések, éjjel keresgélés stb.)
    2 -es fokozatot én akkor használtam, amikor éjjel koromsötétben sétáltattunk kutyát és direkt nem akartam fényárban úszni, csak a lábam előtt látni a tök sötétben, máskor vagy túl fényes vagy nem elég fényes
    3 -as fokozat a "mindenes" általános, ez van "memorizálva" általában
    4 -es fokozat már brutál és mindenre elég kb
    5 -ös fokozat / turbó pedig lesüti a mókust a 70 méterről lévő fenyőről, éjjel tök sötétben konkrétan jóval durvább, mint a Xenon fényszóróm, stb. Konkrétan a "túl sok" kategória, de azért jó vele játszani :)
    4 -es fokozaton kicsit, 5-ös fokozaton azért elég szépen tud melegedni, de olyan "jól esően" meleg csak, nem éget. Nekem nem sikerült hosszú percek 5 -ös fokozatával sem rávenni, hogy észlelhetően essen a fényerő, bír mindent.
    Akksi ideje bitang részemről. Kb. félig töltve kaptam, fél nap játék után feltöltöttem külső cellatöltővel maxra, azóta most raktam fel tölteni, de még most is kb. 30% körül lehetett (zöld-villogó zöld-piros-villogó pirosból a sima pirosnál álltam). Ebben volt jó pár perc "játék", kb fél - 1 óra kutyaséta sötétben, illetve ma 1.5 óra szerelés (nem ment végig, de szumma fél órát biztos). Mindez kb. 2 hétre széthúzva, tehát "standby" -ban kb. nem merül semmit (ami el is várható persze). Röviden ilyen mindenes - edc - stb felhasználásban, nekem pl. túl jó is. Ja és ez még csak a hozzá járó kisebb cellával, van hozzá nagyobb 18650 is :))
    Bátran ajánlom bárkinek mindenre is. Egészen biztos, hogy visszatérő Fenix vásárló leszek pl. szerelő fejlámpában és másban is a későbbiekben :R

    [ Szerkesztve ]

  • haddent

    addikt

    válasz WestBam #77490 üzenetére

    "..de a 2600mAh akku egy rossz vicc ebben a kategóriában, mint ahogy az is fura nekem, hogy nincs benne beépített töltés, ami szerintem elvárható lenne.."
    Az akksiból van hozzá nagyobb, meg hát tetszés és ízlés szerinti 18650 ugye. De igen, érdekes, hogy a sajátjaikból a kisebbiket adják hozzá :F
    Az, hogy beépített töltés nincs, az kész szerencse. Illetve gondolom nem vagyok egyedül - direkt kifejezetten olyat kerestem amiben nincs. Minél kevesebb port, gomb, stb ami koszolódik, elromlik, zárlatos lesz és a többi.

Új hozzászólás Aktív témák