Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bbsofficial

    tag

    válasz Exom #77508 üzenetére

    Sziasztok,

    Részben kapcsolódik a lámpákhoz a témám, az akkukról lenne szó és szerintem itt van a legnagyobb szakértelem ilyen szempontból az oldalon. Vettem egy kardfűrészt, amihez a Lidl (Parkside) 4 Ah-s akkut ajánl. Sajnos csak 2 Ah-s 20V akkum van (5db 18650 cella sorban kötve), de a magasabb leadott teljesítmény miatt vennék egy 4eset.
    Ha valaki nem ismerné a gépcsalád akkujait:
    - eddigi oldschool 4 Ah-s akksik 2x5 db 18650ből voltak összerakva, kiadva a 20V-ot és 4000mah-ot.
    - új, smart, bluetoothos akksik jelentek meg: 5db 21700-as cella sorbakötve.

    A Lidl és nem túl szofisztikált barkács Fb-csoport szerint legalább annyit bír az új, smart akksi, mint a régi, cserébe jóval kisebb és könnyebb. Ti mit gondoltok? Vajon a feleannyi darabszámú 21700-as cella is tud elég áramot leadni, ha már merülőben van? Megéri a felárat (smart funkció egyáltalán nem érdekel)
    Sajnos nincs tudomásom a minőségről, nem mértem meg a 2Ah-ban meglévő 18650-eseket sem, így leginkább elméleti úton kérdezem, feltételezve az ugyanolyan cellaminőséget. :)

Új hozzászólás Aktív témák