Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Laci4

    senior tag

    válasz tjano8 #13061 üzenetére

    Ugyan csak annyit írt, hogy IMAX, de feltételezem Imax b6-al.

    Én is most tervezek venni egyet.
    Lenne is akkor egy-két kérdésem.

    E-bay-en elég tág határok között mozognak az árai.

    Találni pl. 20 dolcsiért, illetve majd 30-ért,és majd 35-ért is, első blikkre ugyanolyan töltő.
    Igaz, az utóbbiaknál kihangsúlyozza, hogy Eredeti. A másik lehet valami gagyi, hibás?

    Ugyanakkor 30dolcsiért már van AC változata is.. :U

    Hol a hunyó?

    2: ugye ezekkel ha balanszírozva töltök 2-3, esetleg 4 akkut, azokat ugyan olyan jól feltölti, mint mondjuk egy XTAR WP2 II , vagy a napokban itt említett azt hiszem ML-102 akármik?
    Illetve úgy tölti az akkukat, ahogy azokat kell töltési metódus, karakterisztika?!

    3: azért is gondolkodtam el egy ilyen megvételén, mert kicsit rápacsáltam.
    Vettem kis pénzért egy ilyen akkus fúrót, hibásnak árulták, hiba: valószínűleg akku halott, nem lehet feltölteni.
    Gondoltam, nem gond, valószínűleg olyan cella lesz benne, amit ki tudok cserélni.
    Úgy is volt, a jó barátunk, 18650-es akkuk voltak benne. ha jól emlékszem valami 2V körüli fesz volt mindben.
    Jah.. töltőjét beléje dugeszolva, kettőt villant, majd folyamatosan zölden világít a led az akkun..
    Találtam valahol egy angol leírást, ha jól vettem ki, csak annyit ír, hogy ha villog tölt, ha világít, kész.
    Gondoltam, biztos annyira le van merülve, hogy el se kezdi tölteni..
    Közben persze belenézve az akkuba, láttam, hogy elég komoly töltő áramköre van. (utána nézve, valami mikro professzoros..)

    No sebaj, közben aukciós oldalon, asszem kemény 400/db árért, találtam samsung akkukat. Új, igaz, "csak" 1300-1400mAh-sak, de amúgy is ekkora volt a pakkban, ennél olcsóbban szerintem nem kaptam volna..

    Nem épp szépen, de funkcionálisan jól kicseréltem az akkukat..
    Fúró megy is rendesen, akkuk 3,7 volton voltak. Rádugtam a töltőre, éééééés.. :W két villanás, majd folyamatos zöld fény!
    És nem tölt! Rajta hagytam pár órát, nem változott a feszültsége az akku pakknak.

    A kérdés: van valakinek valami ötlete, hogy esetleg "resetelni" kellene ezt a töltő elektronikát, vagy megdöglött?
    Nem lehetne valami egyszerűbb balanszer töltő áramkört kapni valahol?

    Keresgéltem itt-ott, de nem találtam ilyet.
    Találtam ilyet, vagy ilyet, de ez gondolom csak védelem, balanszírozásra nem alkalmas?!

    Gondoltam arra, hogy vész akkupakkokban hátha, de ahogy néztem, valószínűleg mindben olyan az áramkör, hogy csak lazán párhuzamosan köti a cellákat, aztán aki nyer, az viszi a bankot. (leghamarabb feltöltődő lelövi a töltést, a többi meg ki tudja merre jár...)

    Végül már azon agyalok, hogy ha valakinek nem lesz ötlete valahol (terveztem még beírni a barkács gépekbe, meg valami hobby elektronika helyekre, csak nem igazán van időm mostanság, max olvasni), hogy venni egy Imax b6-ot, úgy is akartam valami normális Li.ion töltőt venni, az akku pakkból kiherélem az elektronikát, teszek az elejére egy csatit (olyan 5-6 vagy mennyi pólusút, ami a balanszírozó töltéshez kell, és az imax ról töltöm majd amikor ritkán kell. (ezért akartam li-ionos gépet..nagyon ritkán lenne használva..)
    Mit gondoltok, ez működne? Elvileg működnie kellene, ha a fakuló elektronikai ismereteim nem csalnak... :B

    Mellé meg csinálnék síma 1, vagy-és 2-3 rekeszes tartót, abban meg lehetne tölteni a lámpákban lévő 18650-es akkukat...
    Kettőt egy csapásra (vagy még többet, ha néha Ni-xx akku kerülne terítékre..): lenne egy (remélem?!) tökéletes töltőm a lámpák aksijaihoz, és lenne mivel tölteni az akkus fúró akku pakkját is... :U :F

    Előre is köszi a válaszokat.. most húzok, mert holnap még vár egy jó adag csempe.. azaz ma :D

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák