Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • Jazz

    veterán

    Nagyon örülök ennek a topicnak...: nekem most nemrég volt szerencsém a Morrowind-hez (már nagyon régóta fájt rá a fogam), és nagyon jó kis játék!
    Viszont sajnos itt érdemleges Morrowind topic-ot nem nagyon láttam (legfeljebb 20-as hsz.-uakat, és nagyon régieket).
    Én még azon szerencsések között mondhatom magam, akiknek még hátravan az egész M., a kiegészítők, aztán majd én is nagyon fogom várni az Elder Scroll IV-et. :)
    De addig is szeretnék itt feltenni kérdéseket a játékkal kapcsolatban, sajna kézikönyvem nincs.:( Remélem tudtok segíteni.:
    1-a fejlődési rendszerrel kapcsolatban: Ugye ha egy skill, pl.Biztonság fejlődik 10-et, akkor szintlépéskor a hozzátartozó uralkodó tulajdonság (ez esetben intelligencia) 5x szorzót kap, ha azt választom. Ha több skill is fejlődik, aminek ugyan az az uralkodó tulajdonsága (Pl.Biztonság, Alkímia-->Intelligencia), akkor ezek összeadódnak. És ha pl. ezek együtt fejlődnek összesen pl.16-ot, akkor a maradék 4-el mi lesz? Megjegyzi a következő szintlépéskor, tehát nekem elég ha csak 4-et fejlődök olyan skill-ből aminek az uralkodó tuljadonsága az Intelligencia (mert én ugye azt akarom fejleszteni 5x szorzóval), vagy pedig elölről kezdődik a számolás? (tehát újra kell összesen 10-et fejlődöm olyan skill-ből ami Intelligencia vonzatú?)
    2-amikor kotyvasztok (van egy recept listám), és ott egy italhoz több összetevő is van mindig elég csak 2-féle bele (sokszor egy italhoz 10 összetevőt is leírtak) ?
    3-mikor vesznek el a cuccaim, és mikor nem? Úgy értem, ha beköltözök egy házba, ahol már laknak (és én nem akarom megölni), de pl. a felső emeletet kulcs nyitja, és ott van egy szoba, amiben tudok aludni....Akkor ha a ládába rakom a dolgaimat, akkor az elveszik? Illetve, ha szekrénybe (fiókos), vagy asztalba rakom, akkor elveszik? (Ugyan is ugyan ez az eset volt, csak én a főzeteket fiókos szekrénybe raktam-mert a ládában már nem volt hely-és elvesztek....:( )
    4-hogyan tudom az ellenfelek tulajdonságait megnézni? Hogy egyáltalán mennyi az élete, mire immunis, vagy mire hány % ellenállása van….?
    5-jelen karakterem Legolas-típusú (erdei tünde) :), és már a harmadik verzióját indítom el. Úgy néz ki a végleges:
    Primer: Íjászat, Hosszú Penge, Átlagos Páncél, Blokkolás, Alkímia
    Secunder: Pusztítás, Manipulálás, Illúzió, Idézés, Miszticizmus
    Ez így életképes lesz, vagy egy kis nyomoronc, amivel kínszenvedés lesz játszani? Tudom, hogy inkább tolvaj karakter, de én próbáltam egy harcos, és egy kicsit varázsláshoz is értő karit csinálni (no meg jó dolog az állat manipulálás 10 percig:) )
    6-nagy dilemma volt, hogy könnyű, vagy átlagos páncélt válasszak. Olvastam, hogy átlagos nagyon ritka, de én inkább még is ezt választottam, könnyű az talán túl gyenge. Rosszul tettem?
    Előre is köszi a válaszokat, remélem tudtok segíteni. :R

    free your mind

  • Jazz

    veterán

    válasz XanD3R #29 üzenetére

    Tudom, ezt az oldalt már töviről-hegyire ismerem, innen már minden infót magamba szívtam, de a kérdéseimre ott nem találtam választ, azért jöttem ide.:) Továbbra is várom a kimerítő, mindenre kiterjedő, részletes segítségeteket, de ha csak rövid, az is nagyon jó.;)
    (Ui.:Nekem eddig életemben három játék volt, ami nagyon-nagyon bejött: Half-Life, Deus Ex, és most EZ!:DDD )

    free your mind

  • Jazz

    veterán

    válasz Kephamos #31 üzenetére

    Köszi! :) 6 kérdésből egy kilőve, továbbra is maradt még 5, ajánlom figyelmetekbe #28-at! Thanks! :)

    free your mind

  • Jazz

    veterán

    válasz Kephamos #33 üzenetére

    Köszi. De csít-elni nem nagyon szeretek....:) szóval ha nincs más mód az ellenfelek tul.-it megnézni, akkor bukó.: ) Majd ha az ezredik tűlabda sem hat rá, akkor lehet, hogy fire immun.:D
    Gondolom mindenki nézte azt a 120MB-os intrót (pár hsz.-al feljebb link). Hát ez nagyon brutális! Eszméletlen grafika, fizika....ecsém, mintha 3D Studio Max-ba renderelték volna! Tán a 3-as proci épphogy elég lesz, de hogy 100ezerFT+ videó kari kell neki, az tuti! Ha csak nem akarunk 640x480-ba nyomni, csontra lebutított grafikával, mert annak sok értelme nincsen.:(
    Azt tudom, hogy (konfigom az adataimnál) gépemen egy próba erejéig ment a Doom3, de még nagyon messze voltam a full grafikától folyamatos futtatás mellett, hát ez a game meg 1000x szebb, részletesebb mint a Doom,...nagyon kíváncsi leszek, hogy fog ez szaladni...szóval szép-szép, no de milyen gép kell majd alá...

    [Szerkesztve]

    free your mind

  • Jazz

    veterán

    válasz NorDezs #35 üzenetére

    ''...a Morrowindet elég sokat nyomtam.''
    No, akkor tán te is vethetnél egy pillantást #28-ra, hátha tudsz segíteni.:) 2-3-4 már megoldódott, de ezekre is válaszolhatsz, a te verziódra is kíváncsi vagyok. Thanks!:D
    U.i.:Ennyire nem megy ez a topic? Ilyen kevesen játszanak olyan játékkal, ami egy kicsit bonyolultabb mint a ''nyomd a bal egér gombot és lőjj''-játék?:DDD
    A régi-régi Morrowind topic is, nem hittem a szememnek, jó ha volt 20 hsz. amióta a game megjelent.:(( Ezért nem is oda írok...:(


    [Szerkesztve]

    free your mind

  • Jazz

    veterán

    válasz NorDezs #40 üzenetére

    Köszi! Egyébként ez inkább egy amolyan harcos/varázsló kari akar lenni, hosszú karddal, és csak azzal, és ehhez gondoltam az átlagos páncélt. Még se haljon meg, ha közel érnek. #28-ba alul ott van a Primer/Secunder skill elosztásom, azaz ijászkodik, aztán ha közel érnek elő kapja a Dai Katana-t! :D
    A házzal kapcsolatban-i problem is ott van #28-ban, azaz eltűnik a cucc, és már nincs helyem. Van még egy házikó Seada Neen-ben, azé, aki megölte a helyi adóbeszedőt, ott is tele a stash.
    No de asszem megyek, és felfrissítem a 20hsz.-ú 20 éves Morrowind topic-ot, ott folyt.:) Oda ggyeeertek!:DDD
    Ja és guminidzsát már mások is ajánlották, de nekik is mondtam, hogy már én is rátaláltam, és magamba is szívtam a sok html kódot.:) persze azért köszi. Na akkor nagy OFF vége, poroljuk le a Morrowind topic-ot!:)


    [Szerkesztve]

    free your mind

  • Jazz

    veterán

    Tudna valaki segíteni? itt egy morro fan site Bővebben: link és erről szeretnék pluginokat eltölteni, de nem tudok, pontosabban a hivtalos pluginokat, a www.bethsoft.com-ról, amik ott megvanank adva linknek, de egyet sem találok! Tudnátok segíteni? Nézzétek meg légyszi, lehet, hogy csak én nem találom!

    free your mind

  • Jazz

    veterán

    válasz Kephamos #58 üzenetére

    Én nagyon félek a tipikus konzol-->PC átirat gyermekbetegségeitől:
    1.: Ugye itt sem olyan lesz, mint pl. GTA:SA-nál volt: Automatikusan határozza meg az alap graf. beállításokat az első indításnál a géped teljesítmáényétől függően, és ezt később nem tudod módosítani (alacsonyabb textúra, gyengébb effektek...) , max. látótávolság, felbontás, meg ilyeneket tudtál állítani.
    2.:Az TV Over Screen-jéből adódó HUD, a monitoron túlságosan ''középen'' van. [TV (vannak kivételek, csak azok nagyon drágák) nagy ráhagyással dolgozik, ezért olyan, mintha az eredeti kép tartalom-ra egy kicsit ''rázoomolnál'', ezáltal a szélek levágódnak, és Konzolon ehhez igazítják a HUD-ot. Ezért is király, mikor RTL felirat monitoron nézve ott figyel 2/3 magasságban:) ]
    3.:Továbbá a részletesebb grafikai beállításokat is remélem nem mellőzik, nem úgy mint Morr. esetében. Volt látótávolság, azt annyi. :( Pedig itt aztán nagyon kéne az optimailzáció (brutál grafika).

    Mert azt nem tudom, hogy Morr. esetében előbb volt a PC, aztán az Xbox verzió?

    [Szerkesztve]

    free your mind

  • Jazz

    veterán

    100-asnal jobban nem lehet felnyomni az attributumokat? (Ero,Intell.,Agility,Gyorsasag...) Ez igy viszont tul konnyu lesz, mire kb.30-as szintu leszek, mar nem csak a skill-jeim lesznek szazason, hanem az attributumok is. Meg csak 15-os szintu vagyok, de mar egy-ket attributumom 100-on van (nem megy feljebb). Mindig gondoskodtam az 5x-os szorzokrol, igy hamar elertem ide.
    Egy masik kerdes: ''pompas'' ruhadarabokat (ertsd.minosegi) eladtam egy keresekdonek (gyuruk, ovek, palast, minden volt koztuk). De ezt kesobb megbantam (enchanthoz nagyon kellenenek), viszont nem tudom visszavasarolni tole, mert a szemet mindet magara aggatta, felvette, es nincs az eladando targyak kozott. Persze ha megolom, az osszes ekszert, ruhat, mindent visszatudnek venni tole, de megolni nem akarom. Es ellopni sem tudom (lelopom rola a pl.cipot, mikozben all:) hehe ) Szoval mit tegyek? Van valamilyen megoldas, esetleg, construction set-ben...? Koszi

    free your mind

  • Jazz

    veterán

    válasz Kephamos #114 üzenetére

    Folyt.kov., valasz: Morrowind topic-ban, csak gyere-gyere, mert hiaba irok oda, azt nem nagyon latogatjak...:)
    (nem akarom leoffolni nagyon oblivion topicot)


    [Szerkesztve]

    free your mind

Aktív témák