Hirdetés

Aktív témák

  • Jazz

    veterán

    Nagyon örülök ennek a topicnak...: nekem most nemrég volt szerencsém a Morrowind-hez (már nagyon régóta fájt rá a fogam), és nagyon jó kis játék!
    Viszont sajnos itt érdemleges Morrowind topic-ot nem nagyon láttam (legfeljebb 20-as hsz.-uakat, és nagyon régieket).
    Én még azon szerencsések között mondhatom magam, akiknek még hátravan az egész M., a kiegészítők, aztán majd én is nagyon fogom várni az Elder Scroll IV-et. :)
    De addig is szeretnék itt feltenni kérdéseket a játékkal kapcsolatban, sajna kézikönyvem nincs.:( Remélem tudtok segíteni.:
    1-a fejlődési rendszerrel kapcsolatban: Ugye ha egy skill, pl.Biztonság fejlődik 10-et, akkor szintlépéskor a hozzátartozó uralkodó tulajdonság (ez esetben intelligencia) 5x szorzót kap, ha azt választom. Ha több skill is fejlődik, aminek ugyan az az uralkodó tulajdonsága (Pl.Biztonság, Alkímia-->Intelligencia), akkor ezek összeadódnak. És ha pl. ezek együtt fejlődnek összesen pl.16-ot, akkor a maradék 4-el mi lesz? Megjegyzi a következő szintlépéskor, tehát nekem elég ha csak 4-et fejlődök olyan skill-ből aminek az uralkodó tuljadonsága az Intelligencia (mert én ugye azt akarom fejleszteni 5x szorzóval), vagy pedig elölről kezdődik a számolás? (tehát újra kell összesen 10-et fejlődöm olyan skill-ből ami Intelligencia vonzatú?)
    2-amikor kotyvasztok (van egy recept listám), és ott egy italhoz több összetevő is van mindig elég csak 2-féle bele (sokszor egy italhoz 10 összetevőt is leírtak) ?
    3-mikor vesznek el a cuccaim, és mikor nem? Úgy értem, ha beköltözök egy házba, ahol már laknak (és én nem akarom megölni), de pl. a felső emeletet kulcs nyitja, és ott van egy szoba, amiben tudok aludni....Akkor ha a ládába rakom a dolgaimat, akkor az elveszik? Illetve, ha szekrénybe (fiókos), vagy asztalba rakom, akkor elveszik? (Ugyan is ugyan ez az eset volt, csak én a főzeteket fiókos szekrénybe raktam-mert a ládában már nem volt hely-és elvesztek....:( )
    4-hogyan tudom az ellenfelek tulajdonságait megnézni? Hogy egyáltalán mennyi az élete, mire immunis, vagy mire hány % ellenállása van….?
    5-jelen karakterem Legolas-típusú (erdei tünde) :), és már a harmadik verzióját indítom el. Úgy néz ki a végleges:
    Primer: Íjászat, Hosszú Penge, Átlagos Páncél, Blokkolás, Alkímia
    Secunder: Pusztítás, Manipulálás, Illúzió, Idézés, Miszticizmus
    Ez így életképes lesz, vagy egy kis nyomoronc, amivel kínszenvedés lesz játszani? Tudom, hogy inkább tolvaj karakter, de én próbáltam egy harcos, és egy kicsit varázsláshoz is értő karit csinálni (no meg jó dolog az állat manipulálás 10 percig:) )
    6-nagy dilemma volt, hogy könnyű, vagy átlagos páncélt válasszak. Olvastam, hogy átlagos nagyon ritka, de én inkább még is ezt választottam, könnyű az talán túl gyenge. Rosszul tettem?
    Előre is köszi a válaszokat, remélem tudtok segíteni. :R

    free your mind

Aktív témák