Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Spec

    őstag

    Sziasztok! Lenne pár amatőr kérdésem...
    Az összefoglalót megnéztem, de nem találtam választ a problémáimra.

    1. Hiába van bekapcsolva az Ebay applikációban, hogy ne fordítson (pontosabban ki van kapcsolva, hogy fordítson), mégis minden termék nevét lefordítja magyarra, gyakorlatilag bugyuta tükörfordítással, ami sokszor félreérthető eredményt szül. Meg lehet ettől szabadulni valahogy?

    2. A keresési találatokban miért 99%-ban csak USA, és Nagy Britannia-beli termékeket listáz gyakorlatilag? Mintha a világ más része nem létezne az Ebayen. Néha be-be ugrik egy pár német találat is, de elenyészó ritkasággal. Földrajzilag a világ ebből áll az Ebayen? Európa többi országából szinte soha semmit nem listáz, pl. Mo.-ról se láttam még soha semmit, pedig tudtommal elég sokan Ebayeznek nálunk is. Ez miért van?

    3. Tegyük fel, hogy az EU-n kívülről rendelek valamit, pl. Nagy Britanniából, és egy terméket eleve úgy vásárolok meg, hogy vámmentes, és ez fel is van tüntetve rajta jól látható módon. Az áfát is előre kifizetem, akkor a posta miért számol fel 899 Ft vámkezelési díjat, amit a kézbesítéskor hajt be?

    4. Miért ilyen rohadt drága a postaköltség az Ebay-en? Nem akarom elhinni, hogy a nemzetközi postázás, csak ilyen drágán működik. Rendelek mondjuk egy kb. 50 gramm súlyú képregényt, aminek az ára 7000 Ft. Egy sima borítékban, kb. ajánlott levélként feladják, és erre rászámol 8-10.000 Ft-ot a postaköltségre. Aránytalan az egész, és olcsóbb alternatíva sincs. Van erre valami megoldás?

    Előre is köszi a válaszokat!

    "They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

  • Spec

    őstag

    válasz V/ #86096 üzenetére

    Köszi a választ!
    1. Értem, hát akkor így jártam. Mondjuk akkor nem értem miért van ez a beállítás az applikációban, ha nem működik? Na mindegy, ez van. :U

    2. Vagyis ha nem lépkedek be az adott nemzeti Ebay oldalra (jesszus, ez is nemzeti már :D), akkor nem is láthatom az adott felhozatalt? A sima ebay.com, nem listáz mindent? Ez elég gáz így. Miért nem egységes az adatbázis? Érthetetlen...

    3. Se áfát nem fizettem utólag, se vámot. Vagyis gondolom jelezte az eladó, hogy már meg lett fizetve, illetve hogy vám-mentes. De akkor mire fel fizettet a posta a vámkezelésre?

    4. Értem én, de akkor is aránytalan. Vicces amikor valami elkel mondjuk 1 euróért, de a postaköltség az fixen 15 euro. Ezt hogy? Azért valahogy kellene tudni valami ésszerű értékhatárokat alkalmazni. Vagy legalább legyen választási lehetőség, hogy milyen postázást kérsz. Nem biztos hogy én akarok érték biztosított, hiper-szuper légipostás küldést. Egy pár eurós tételre, aminél ráadásul nem is fontos, hogy mikor ér ide, bőven megfelelne egy sima "economy" küldés is. De nincs ilyen opció sajnos.

    [ Szerkesztve ]

    "They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

  • Spec

    őstag

    válasz V/ #86102 üzenetére

    Igazán nem akarok értetlenkedni, de ha "Az Egyesült Királyságból nincs vám, csak áfa.", akkor mit vámkezelnek rajta? Az a vámkezelés, hogy megállapítják, hogy nincs vám? Mindezt 800-ért? :U

    "They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

  • Spec

    őstag

    válasz kokokka #86107 üzenetére

    Hát sajnos nem ez volt. Hanem simán hozta a postás, és kérte a 800-at kézbe.

    "They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

Új hozzászólás Aktív témák