Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Varodero

    csendes tag

    Sziasztok! Ezt magyarázza meg valaki, légyszíves. Rendeltem egy Thailand-i eladótól egy pendrive-t, 900 eladott áruja van, 99,9%-os feedback, de már 4 napja nem reagál, nem veszi fel a kapcsolatot. Paypal-en már fizettem. Azért nem akarok vitát indítani, mert folyamatosan kapja a pozitív értékeléseket, mindenki kihangsúlyozza, hogy milyen korrekt, szuper a kommunikáció, stb... Írtam már neki vagy 10 emailt, meg sms-t is küldtem. Szerintetek ilyenkor mi a fene van? :(

    X360 4U :)

  • Varodero

    csendes tag

    Na, végül ma kaptam egy bocsánatkérő levelet, meg értesített, hogy úton van a pendrive. :)
    Más: Valakinek van tapasztalata, hogy ázsiai bizsukat (fülbevaló, gyűrű) milyen eséllyel kapcsolnak le vámmal+áfával?

    X360 4U :)

  • Varodero

    csendes tag

    válasz Dzsiforsz #7839 üzenetére

    A legegyszerűbb, ha pl. az OTP-ben kérsz egy tök ingyenes Visa electron kártyát, ha jól tudom, a Junior-nak semmi költsége sincsen. Így anyukád is megnyugodhat, és a Paypal már 100%-ban támogatja ezt a típusú bankkártyát is.
    A regisztráció egyértelmű, tök alap adatokat kell megadni, amit máshol is. Ahhoz kell az ellenőrző szám, hogy a Paypal megbizonyosodjon arról, hogy tied a kártya és nem úgy loptad. De a PP regisztrációnak a menetét már 1000* leírták a fórumban, használd a keresőt és mindent megtudsz. A 400 forintot vásárláskor jóváírják, tehát nem veszik el.
    Nem kell semmit sem utalnod PP-re, ha veszel valami ebay-en, akkor egyből átszámolja az összeget forintra és közvetlenül a kártyáról vonja le az összeget. Ez körülbelül fél perces folyamat. Magyarul baromi egyszerű, semmivel sem kell foglalkozni, a rendszer mindent elintéz helyetted.
    Mivel EU tagok vagyunk, így nem lesz semmilyen vám, egyedül az eredeti ár+pk-et kell kifizetned, semmi mást.
    Ha a PP-t használod és nem érkezik meg a termék, sérült, hamis, vagy egyszerűen nem azt kaptad amit rendeltél, akkor indítasz egy vitát az eladóval, ahol vagy megegyeztek, vagy megfenyegeted azzal, hogy hivatalossá teszed a problémát, ebben az esetben pedig a PP emberei mindkettőtöket részletesen meghallgatnak és ha az eladó nem tudja 100%-ig bebizonyítani, hogy a megállapodáshoz híven járt el, akkor visszakapod a pénzed. Nem egy rövid folyamat, és legalább egy közepes nyelvtudás szükséges ezekben az esetekben, de ha határozott vagy, akkor nem érhet kár. Ezért imádom a PP-t, nagyon korrektek és tényleg érdekli őket, hogy senkit se verjenek át büntetlenül.
    Ettől függetlenül csak megbízható eladótól rendelj, akinek szinte makulátlan az értékelési statisztikája, úgy 99%, hogy nem lesz semmi konfliktus (persze nincsen kizárva).
    A szállítási idő megint egy olyan kérdés, amire nem lehet választ adni. 1000 kis apróságtól függ a dolog.
    Egy nap alatt bőven nem fogod elrendezni az egész procedúrát, de ne is kapkodj, inkább menj biztosra. Nem tudom, hogy találsz-e olyan embert aki ingyen segítene neked külföldről rendelni, mivel ez egy egészen stresszes kis dolog, rengeteg buktatóval, amit a segítséggel együtt vállal a partnered.
    Nem írtam le semmit sem részletesen, mivel fél nap olvasgatással a fórumon elméletben profi user lehetsz. :) Tehát csak kezdjed el elölről olvasgatni ezt a topikot.
    Üdv

    X360 4U :)

  • Varodero

    csendes tag

    válasz spammer #7850 üzenetére

    Csütörtök délelőtt rendeltem 20 Livestrong karkötőt Angliából, most érkezett meg. Ez 3 munkanap. :) Amúgy is, az angolokkal nekem sosem volt bajom, amit ígértek, mindig betartották. Ha gáz van, az csakis a magyar posta miatt lehet, mert arrafelé elsőosztályú a posta. Tehát, ha 3 napot ígér, az itt is lesz, ez 99%.

    X360 4U :)

Új hozzászólás Aktív témák