Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Surci1

    tag

    válasz jojoando #85925 üzenetére

    Sziasztok!

    Múlt héten vettem ebay-ről egy terméket (190USD) ingyen postával.
    Kérdésem az lenne, hogy a posta 150EUR feletti értéknél mindenképp bekéri tőlem az adatokat vagy ha az rendelkezésre áll akkor nélkülem is megállapíthatja a vám és áfa összegét?
    Továbbá, ha bekéri tőlem a szűkséges dokumentumokat, akkor a paypal-os fizetési igazolás és az ebay-es rendelés mellé muszáj kitöltenem a postai "import vámkezelési megbízás magánszemély részére" doksit?

    [ Szerkesztve ]

  • V/

    Topikgazda

    válasz Surci1 #85926 üzenetére

    Igen kérni fogják, szerintem az eBay sem szedte be tőled az áfát, nem végezhetnek automatikus vámolást, amit megkapnak adatot éerték és szállítási költség azt összevetik azzal amit te beküldesz, így ne csodálkozz azon ha a tényleges szállítási költség áfa alap lesz.
    Muszáj kitöltened, de beírtam az Összefoglalóba, 16. pont hogy mit kell csinálni.

  • V/

    Topikgazda

    válasz Surci1 #85929 üzenetére

    Nem önkényes, a Vámkódex határozza meg ezt, 70 és 71 cikk.

    A küldeményadatok tartalmazzák a tényleges szállítási, feladási díjat mert ingyen senki sem szállít. Átszámolják az értéket a beérkezéskori árfolyammal forintra és azokat összeadva lesz meg az áfa alap. Gondolom ez már március lesz így a az USD az 353,63 Ft a szállítás díja meg a JPY 2,651 Ft értékkel.

    A vámértéknek az ügyleti érték alapján történő megállapításakor az importált áruért ténylegesen kifizetett vagy kifizetendő árhoz hozzá kell számítani:
    A Közösség vámterületére történő beléptetés helyéig felmerülő
    - az importált áru szállításának és biztosításának költségét, és
    - az importált áru szállításával kapcsolatos rakodási és anyagmozgatási
    költségeket;

    [ Szerkesztve ]

  • V/

    Topikgazda

    válasz Surci1 #85931 üzenetére

    Hogy fogalmazzam már hogy egyértelmű legyen. A könyvelt postai küldeményeket a posták úgy küldik egymás közt hogy van egy elektronikus postai adatbázis abba a cím adatokon és a postai kezelési adatokon túl belekerül a feladó által megadott a küldemény érték (ez az alapja elvesztési kártérítésnek), bekerül a feladási díj (szállítási költség) amit a feladó megfizet a felvevő postának, amikor átadja nekik.
    Mondjuk 25 USD, az hogy te ezt elküldted az eladónak hogy ennek fejében küldje el, vagy az eladó vállalta hogy neked ingyen küldi, a feladáskor az eladó mindenképp fizeti a 25 USD-t, ez egy kötelező adat a postai küldemény adatoknál, nem kalkulál az itteni posta semmit, hiszen a küldő posta adta meg a tényleges díjat. Ha te nem írsz be díjat mert nem tudod, akkor rendelkezésre álló hivatalos adatokból fogják beírni, amit a küldő posta adott meg.
    És ezt a Vámhivatal számolja, a Magyar Postát megbízod a vámkezeléssel, ők csak benyújtják a vámosok felé az okmányokat az adatokkal, beszedik a vámosok által meghatározott összeget és a kezelési díjukat és átadják neked a csomagot.

  • V/

    Topikgazda

    válasz Surci1 #85933 üzenetére

    2004 óta szól úgy a szöveg ahogy idéztem és előtte is mikortól lett áfa Magyarországon a vámolásnál a szállítási költség áfa alap volt, persze volt 2004-től 2021 július 1-ig az a 22 € áfa és vámmentes határ, annál nem kellett figyelembe venni.
    Nem volt ingyenes a szállítás, a jogszabály nem különbözteti meg hogy azt kifizeti ki.A terméhez van szállítási költség ha postai úton érketzik.
    Utasként ha te hozod be akkor a repülőjegy ára nem számít, de az más vámolási szabályozás.

    [ Szerkesztve ]

  • jojoando

    senior tag

    válasz V/ #85934 üzenetére

    Ma is dolgoznak a vámosok? Az előbb jött meg egy csomira a kezelési díj, az ( Egyesült araboktól) befizettem jött egyből a számlája is, pár nap , aztán csak megjön.

    2., Az hogy lehet, hogy egy terméket feladnak Németbe és vámot kell rá fizetni, ( a vámvizsgálat nem a feladó ország szerint, hanem a tartalom származási országa szerint történik ) mert a termék Angliai? Ez számomra rejtély.

    [ Szerkesztve ]

  • V/

    Topikgazda

    válasz jojoando #85936 üzenetére

    Ma is dolgoznak a vámosok? Nem, a Magyar Posta által kezelt 150 €-ot el nem érő küldemények "vámolása" automatikusan, egy program segítségével történik, a küldeményhez tartozó elektronikus adatok és elektronikus vám-árúnyilatkozat feldolgozásával, ha be van kapcsolva a Posta informatikai rendszere akkor az dolgozik, ember nem kell hozzá.

    Eredetileg honnan indult? Mert az számít, a tranzit országokban történő "feladás" nem releváns, ha a csomag szállítólevelén fel van tüntetve az indulási ország, akkor az az érvényes.
    Az hogy a német DPD kézbesíti úgy hogy Angliából kértek nyomkövetési azonosítót rá az nem azt jelenti hogy Németországból lett importálva.

  • V/

    Topikgazda

    válasz Joshi #85942 üzenetére

    Nézd az eBay tájékoztatta és folyamatosan írja hogy milyen feltételekkel küldhető EU-s vásárlóknak a megvett dolog. A futárcégek és a külföldi posták is biztosítják a megrendelési felületeiken hogy jelezve legyen az eBay IOSS vásárlás és kitölthető a megfelelő vám-árúnyilatkozat. Innentől az eladón múlik minden.
    A Magyar Posta eljár a szabályok szerint és az eBay meg biztosítja hogy ne kétszer legyen befizetve mert visszaadják. Az eladó hozzáállását nem tudjuk változtatni.

  • Robi BALBOA

    őstag

    válasz Robi BALBOA #85905 üzenetére

    Tegnap vettem át a csomagot.
    3 nyomkövetési számot is kapott.
    Amikor a magyar postánál érdeklődtem(miután kifizettem a Vám-ot) nekik a HU-ra végződő nyomkövetési szám ne volt jó, hanem amit még azelőtt kapott CH-ra végződő kellett nekik. Nem volt egyszerű, de kicsit több mint 1hónap alatt ide is ért a csomag. :DDD

    Tuning mindenek felett! Legjobb a Legrosszabb! by Karesz:) , Én: és mivel iszod a Vodkát Karesz? Karesz: Hát,Ö?!?> Haverokkal!:) , Nem az a lényeg honnan jössz, hanem, hogy mit ISZOL!!! by-Bekő Lacika- /Abit és Fatal1ty alaplapokat Keresek!/

  • Vikusz77

    tag

    Sziasztok!


    Jött egy Ebay-es rendelésem, amiről a postától-vámtól nem kaptam elektronikus üzenetet.
    A postás kézbesítette volna (nem voltam itthon), dobott be értesítőt, hogy átvehető a postán, fizetendő 2700 Ft. Tehát mégegyszer kifizettetnék velem az áfát.
    Szeretném majd az Ebaytől visszakapni a pluszban befizetett összeget.

    Akkor, ha jól értem az összefoglalót, a kézbesítés során, a befizetett összegről kell kérnem egy áfás számlát és kapnom kell egy papírt, ami igazolja a vámkezelést.
    Ez így oké, vagy kell még kérnem valamit a postán?


    Előre is köszönöm!

  • V/

    Topikgazda

    válasz Vikusz77 #85993 üzenetére

    Kapnod kell azokat az igazolásokat, letölteni amiket írtam és azon az eBay linken ahol lett vásárolva feltölteni és visszakérni az eBay által beszedett áfát. A posta kezelési díja nem számít. Ha az eladó nem jelezte azt hogy áfa fizetéses, IOSS rendszerű volt akkor a Postának áfát kell kérnie a jogszabályok alapján. Az eBay nem adja meg az e-mail címet az eladónak, telefonszámot is csak akkor ha ez jelölve van az eladó által, így a Posta nem tud online dolgokat a vámolás, áfázás témában mert a programjuk csak elektronikus adatokból dolgozna ha lenne.

  • V/

    Topikgazda

    válasz Golfplusz #86010 üzenetére

    Ha itt követed akkor látod hogy hol tart, kapott egy Luxemburg postás azonosítót LL557244661LU és azzal fogja a Magyar Posta kézbesíteni. Mivel EU-n belülről kerül a Magyar Postához ezért nem valószínű hogy a vámolás szóba jön.

    Ha nem lett volna egyértelmű az Összefoglaló, akkor pontosításként.
    Ha EU-n belülről érkezik a küldemény akkor nincs vámolás.
    Ennél is hiába indították mondjuk Kínából, a luxemburgi posta fogja a címre eljuttatni.
    Az addig igaz hogy 150 € értékig az eBay szedi be az áfát, de az IOSS rendszer csak akkor működik ha az eladó, feladó ezt a tényt, hogy az áfa be lett szedve a küldemény elektronikus feladási adatai közt jelzi.
    Ha az cég aki itt fogadja ezt az információt nem kapja meg akkor a vonatkozó törvény alapján be kell szedni az import áfát, nincs választási lehetősége. Az hogy neked van ez az igazolásod az egy dolog, a törvény elektronikus adat megadást határoz meg a kereskedő felé, nem papíros alapút..
    Ez akkor igaz ha harmadik országból, (EU-n és Magyarországon kívülről) érkezik a csomag. Ekkor van kezelési költsége a Postának ha hozzájuk kerül.

  • Solicidium

    aktív tag

    Sziasztok!
    Más platformokon - de emlékeim szerint az eBayen is - rendeltem már az új jogszabályi környezet életbe lépése után harmadik országból (nem EU tagállam), de ott nem volt probléma a keletkezett közterhek (vám és áfa) rendezésével IOSS esetén.
    Tegnap rendeltem egy kínai eladótól, az eBay a rendelés (120 GBP ügyleti érték) során a fuvarozási költséggel (25 GBP) növelt ügyleti érték után ki is számolta helyesen az áfát és egyúttal azt is megfizettem. Az eladó ezt követően jelezte, hogy mivel EU tagállamból rendeltem, így adjam meg neki vagy az EORI-mat, vagy az adószámomat (VAT number), vagy az útlevél számomat. A problémám az, hogy ugyan korábbi egyéb ügyleteim során kaptam EORI számot, viszont legjobb tudomásom szerint az magánszemélyek esetében mindig csak egy adott ügyeletre generált kvázi "egyszer használatos" technikai EORI, mivel én sosem igényeltem ilyen számot. A VAT numberrel meg az a bajom, hogy mivel magánszemély vagyok, nincs olyanom, csak a nyolc számjegyű adószámom. Az útlevél szám meg... És mi volna, ha nem volna útlevelem?!
    A lényeg: kérhet-e ilyet az eladó? Ha valaki már találkozott ilyennel, mivel szerelte le azt? (Azt gondolnám, hogy az eladónak nem mindegy, hogy gazdálkodóknak vagy magánszemélynek kell kiállítania a számlát, ezért kéri ezeket az adatokat.)
    Köszönöm!

    [ Szerkesztve ]

  • Francia91

    veterán

    Sziasztok!
    USa-ból van-e értelme rendelni? Minden esetben megvámoltatják, vagy hogy zajlik mindez?
    Az alábbi terméket szeretném megvásárolni, mert Németben ez 23 ezer, és Magyarországra nem szállít, Kínából is 20 ezer környékén mozog (onnan viszont még egy rendelésemre sem jött VÁM vagy ÁFA pluszba)

    Inkább vegyem meg Kínából, esetleg Németből többért (vannak kint rokonok, szoktak hazajárni, hozzájuk be tudom rendelni Németországon belül), vagy van rá esély, hogy a képen látható összegből megúszom?

    Sok cucc lenne a laptopomhoz USA-ból, de pont a + VÁM és ÁFA miatt nem mertem eddig onnan rendelni, inkább drágábban Kínából vagy Németországból rendeltem eddig

    [ Szerkesztve ]

    "Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

  • V/

    Topikgazda

    válasz Francia91 #86041 üzenetére

    Amikor fizeted akkor még rámegy az áfa, ez eBay szedi be 150€-ig nincs különbség hogy Kína vagy USA eBay eladó. Eddig a határig nincs vám. USD-ben úgy 180 $, ez a termék ára nettó, a szállítási költség nem számít az értékhatárba. Ha megbízható az eladó akkor inkább Németországból. Van lehetőség arra hogy megoldd azt hogy csak németbe szállít. Mailboxde.com regisztráció és van német címed ahonnan ide szállítják, én GLS-el szoktam hozatni.

    [ Szerkesztve ]

  • V/

    Topikgazda

    válasz Cha-b #86066 üzenetére

    Ha elfogadod akkor az eBay nem szedi be az áfát, azt majd az itteni kézbesítő cég fogja kérni, az alapja a termék ára és a szállítási költség forintosítvs 27% és a cég vámolási díja, Magyar Posta 4000 Ft, futár cégek 7000-10000 Ft körül, ha az eladó sem tudja akkor én még annyira sem, így arra nem tudok mit jósolni, persze az eladó meg tudná mondani mert látja az eBay-en.

  • madle

    őstag

    Sziasztok,

    UK-ból szeretnék rendelni alkatrészt. Olyan kérdésem lennem hogy jelzi a postaköltséget és az "import charges"-t külön. Ez utóbbi azt jelenti, hogy itt kifizetem vásárláskot a vámköltséget és minden egyebet vagy ez csak valami vámolás kezelési költsége? Nekem meg itthon mikor megjön még mehet rá szépen az áfa és vám?

  • V/

    Topikgazda

    válasz madle #86071 üzenetére

    Az Egyesült Királyságból nincs vám, ha angol termék, nem tranzit ország Anglia. Úgy 130 font összegig az eBay szedi be az áfát, ezt tartalmazza általában az import charges, ezért amikor kifizeted az eBay-en minden költséged benne van, lényeges hogy az eladó a szállító felé jelezze hogy ez IOSS féle vásárlás volt.
    Ha több az értéke mint 130 font az egy kicsit bonyolultabb. Szóval magának az alkatrész árának az értéke számít jóhogy mivel kalkulálj.

    [ Szerkesztve ]

  • V/

    Topikgazda

    válasz busman #86074 üzenetére

    27% áfa (termék ár és szállítási díj összege alapján) és a szállító vámkezelési költsége.

  • busman

    addikt

    válasz V/ #86075 üzenetére

    Az áfa az megvan,valami 2.5% vámot láttam. Lehetséges?

    I'm not talented, I'm skilled.PS5

  • V/

    Topikgazda

    válasz busman #86076 üzenetére

    Az Egyesült Királyság és az EU közt a kereskedelmi egyezmény alapján nincs vám. Akkor írtam volna.
    Írtam hogy mikor van, pl. Kínából az Egyesült Királyságon keresztül (Anglia tranzit ország) jönne valami az vám terhelt lesz hiába indult onnan ide.

  • Atomantiii

    őstag

    Szeretnék venni ebayről egy antenna beállító műszert 55 dollárba kerül, Kínából küldenék. Ezután kell fizetni itthon vámot, áfát vagy mindkettőt? Ha igen hogyan történik a menete?

  • V/

    Topikgazda

    válasz Atomantiii #86092 üzenetére

    Az Összefoglaló 16.pontban leírva minden úgy 170 USD értékig nincs vám és az eBay szedi be az áfát. Az itteni vámolás automatikus ha posta akkor 399 Ft kezelési díjat kérnek amit online lehet kifizetni a lehetőségről értesítést kapsz.

  • Spec

    őstag

    Sziasztok! Lenne pár amatőr kérdésem...
    Az összefoglalót megnéztem, de nem találtam választ a problémáimra.

    1. Hiába van bekapcsolva az Ebay applikációban, hogy ne fordítson (pontosabban ki van kapcsolva, hogy fordítson), mégis minden termék nevét lefordítja magyarra, gyakorlatilag bugyuta tükörfordítással, ami sokszor félreérthető eredményt szül. Meg lehet ettől szabadulni valahogy?

    2. A keresési találatokban miért 99%-ban csak USA, és Nagy Britannia-beli termékeket listáz gyakorlatilag? Mintha a világ más része nem létezne az Ebayen. Néha be-be ugrik egy pár német találat is, de elenyészó ritkasággal. Földrajzilag a világ ebből áll az Ebayen? Európa többi országából szinte soha semmit nem listáz, pl. Mo.-ról se láttam még soha semmit, pedig tudtommal elég sokan Ebayeznek nálunk is. Ez miért van?

    3. Tegyük fel, hogy az EU-n kívülről rendelek valamit, pl. Nagy Britanniából, és egy terméket eleve úgy vásárolok meg, hogy vámmentes, és ez fel is van tüntetve rajta jól látható módon. Az áfát is előre kifizetem, akkor a posta miért számol fel 899 Ft vámkezelési díjat, amit a kézbesítéskor hajt be?

    4. Miért ilyen rohadt drága a postaköltség az Ebay-en? Nem akarom elhinni, hogy a nemzetközi postázás, csak ilyen drágán működik. Rendelek mondjuk egy kb. 50 gramm súlyú képregényt, aminek az ára 7000 Ft. Egy sima borítékban, kb. ajánlott levélként feladják, és erre rászámol 8-10.000 Ft-ot a postaköltségre. Aránytalan az egész, és olcsóbb alternatíva sincs. Van erre valami megoldás?

    Előre is köszi a válaszokat!

    "They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

  • V/

    Topikgazda

    válasz Spec #86095 üzenetére

    1. Ha az Android vagy az IOSS magyar nyelvű akkor nem lehet kikapcsolni, onnan szedi a beállítást.

    2. Vannak nemzeti eBay oldalak, aki az adott országban él annak kedvezőbb ott hirdetni, lépj túl az eBay.com-on a keresésénél, minden eBay-en beléphetsz az azonosítóiddal.
    Ezek felsorolva az Összefoglalóban, illetve az eBay oldal alján.
    7. Hivatalos eBay oldalak, nem teljes felsorolás:
    eBay USA, nemzetközi
    eBay Németország
    eBay Egyesült Királyság
    eBay Franciaország
    eBay Ausztrália
    eBay Kanada
    eBay Ausztria
    eBay Lengyelország

    3. Azért mert annak aki küldi annak a szállító felé jeleznie kell hogy IOSS vásárlás volt és az eBay beszedte az áfát, ha nem teszi meg, akkor a jogszabályok alapján a Magyar Posta kénytelen beszedni az áfát és ezért felszámolja az érték utáni sávos díját . Ha nem kapja meg az információt akkor szerinted honnan tudná?
    Példaként a az angol Royal Mail felületét mutatom ahol jelezni kell azt hogy IOSS vásárlás volt és meg kell adni a szükséges vámolási információkat, de más szállítók biztosítják ezt a lehetőséget csak az eladónak használni kellene

    Ugyanúgy az eladónak küldemény elektronikus adatai közt meg kell adni az elérhetőségedet és akkor esetleg nem 799 Ft utánvétes hanem a 399 Ft online díjat fizeted.
    Egy gond van, az eBay a GDPR miatt nem osztja meg az eladóval az e-mail címedet és a telefonszámodat meg csak akkor ha azt az eladó külön jelölte hogy eladás esetén azt is adják meg neki, ha nincs információ nem tudja megadni a küldemény adatoknál. Mivel automatikus vámolás van 150 € értékig a feldolgozó program nem a fizikai küldemény címkéjéről, hanem az elektronikus küldemény adatok és az elektronikus vám-árúnyilatkozat alapján tud dolgozni.

    4. Miért ilyen drága? Mert ennyibe kerül a az elvesztés ellen biztosított nyomon követhető küldemény. Egyébként a Magyar Posta külföldre küldés költségei az aránytalanul drágák.

    Ez azért nem egészen így van: Egy sima borítékban, kb. ajánlott levélként feladják, és erre rászámol 8-10.000 Ft-ot a postaköltségre.
    És az eladó nem forintban fizet, hanem az ott szokásos devizában, ami az adott ország postai szolgáltatásához viszonyítva nem is biztos hogy magas.

    [ Szerkesztve ]

  • Spec

    őstag

    válasz V/ #86096 üzenetére

    Köszi a választ!
    1. Értem, hát akkor így jártam. Mondjuk akkor nem értem miért van ez a beállítás az applikációban, ha nem működik? Na mindegy, ez van. :U

    2. Vagyis ha nem lépkedek be az adott nemzeti Ebay oldalra (jesszus, ez is nemzeti már :D), akkor nem is láthatom az adott felhozatalt? A sima ebay.com, nem listáz mindent? Ez elég gáz így. Miért nem egységes az adatbázis? Érthetetlen...

    3. Se áfát nem fizettem utólag, se vámot. Vagyis gondolom jelezte az eladó, hogy már meg lett fizetve, illetve hogy vám-mentes. De akkor mire fel fizettet a posta a vámkezelésre?

    4. Értem én, de akkor is aránytalan. Vicces amikor valami elkel mondjuk 1 euróért, de a postaköltség az fixen 15 euro. Ezt hogy? Azért valahogy kellene tudni valami ésszerű értékhatárokat alkalmazni. Vagy legalább legyen választási lehetőség, hogy milyen postázást kérsz. Nem biztos hogy én akarok érték biztosított, hiper-szuper légipostás küldést. Egy pár eurós tételre, aminél ráadásul nem is fontos, hogy mikor ér ide, bőven megfelelne egy sima "economy" küldés is. De nincs ilyen opció sajnos.

    [ Szerkesztve ]

    "They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

  • V/

    Topikgazda

    válasz kowu91 #86099 üzenetére

    A szabályok alapján itt nettó árat kellene fizetned és majd az itteni kézbesítő cégnek fizeted az áfát és vámkezelési költséget. De annyira nincs gond vele, mert ha csak beszedné az import áfát az eBay és azután itt valaki kérné akkor az eBay-től vissza lehet kérni, van erre lehetőség (Összefoglaló 17.A.1 pont). Annyi a megkötés hogy csak az áfa kérhető vissza, a kezelési költséghez nincs köze az eBay-nek.

  • V/

    Topikgazda

    válasz Spec #86100 üzenetére

    Az automatikus vámkezelés díj köteles a Postánál, ezt is írtam az Összefoglalóban. Az Egyesült Királyságból nincs vám, csak áfa.
    Sok eladó nem szereti ha nincs nyomkövetve és biztosítva, mert akkor a vevő simán behazudja hogy nem kapta meg és kéri a pénzét vissza, van aki erre utazik. Ha meg elveszbne szállítás közben az olcsó szállítás esetén még az átalány biztosítás sem jár vagy nem fedezi a tárgy értékét, mert neked a pénzt vissza kell adnia ha nem kapod meg, ki az a hülye aki bevállalja ezt a ttrizikót. Vannak helyi specialitások is, pl. Németországból a Német Postával csak csomagként küldhet eladott terméket, levélként nem lehet és az többe kerül.

  • Spec

    őstag

    válasz V/ #86102 üzenetére

    Igazán nem akarok értetlenkedni, de ha "Az Egyesült Királyságból nincs vám, csak áfa.", akkor mit vámkezelnek rajta? Az a vámkezelés, hogy megállapítják, hogy nincs vám? Mindezt 800-ért? :U

    "They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

  • V/

    Topikgazda

    válasz Spec #86106 üzenetére

    Minden esetben az EU-n kívülről érkező termékek esetén be kell nyújtani vám-árúnyilatkozatot és meg kell állapítani az import áfát és beszedni azt ezt tartalmazza a vámolási eljárás és ezért az a cég aki ezt végzi kérhet díjat.
    Akkor is ha nincs vám vagy esetleg áfamentessége van. Jogszabály írja elő.
    150 € értékhatárig vámmentes és az arra jogosult vagy erre kötelezett kereskedő beszedheti az áfát, amelyet majd továbbít azon adóhatóságon keresztül (ahova bejelentkezett IOSS jogosultként) a vevő országa szerint adóhatósághoz.
    Ezen határ összegig csökkentett adattartalmú vám-árúnyilatkozatot kell beadni elektronikus úton a vevő országa szerinti vámhivatalhoz a kereskedőnek, nem a vevőnek. Ezt a szállító cégen keresztül intézik általában.
    A Magyar Posta ezért 399 Ft-ot kér ha a vevő online fizeti ki, ha nem tudja online kifizetni akkor meg 799 Ft-ot.
    Ha nincs IOSS akkor meg a szállító csinálja a vámolást, ennél a Magyar Postaa küldemény tartalmának értéke alapján sávos díjat kér a vám-árúnyilatkozat és az áfa megállapításáért.
    EU-s ország postánként változik ez, van ahol 150 € értékig ha IOSS-os a küldemény semmit nem kérnek, Németországban 1 EUR értékig nem szedik be az áfát sem ( kvázi 5 EUR áfamentes határ) nálunk meg így oldották meg.

  • PMarton0712

    újonc

    Üdv mindenkinek, kellemes Húsvétot!

    ebay.co.uk-ról szeretnék rendelni egy aukcióval meghirdetett terméket az Egyesült Királyságból (használt laptop, főként "mókolási" célra).

    A bizonytalanságot az okozza, hogy bár UK-ból rendeltem Brexit után, sem aukciós terméket, sem szállítási infók nélküli terméket még sosem rendeltem az ebay-ről. Engem is alapvetően a - jelenlegi állás szerinti - £50 feletti költségek érdekelnek. Cél, hogy minél kevesebb/kisebb mértékű ilyen legyen.. :)

    Amiket tudok/feltételezek, hogy:

    I) Szállítási költség vagy mód egyáltalán nincs megadva Magyarországra.
    ====> Ezért írtam az eladónak, aki azt mondta, hogy szállít Magyarországra és egy gyors online keresés alapján azt látta, hogy Parcelforce-szal kb. £30-40 lenne.
    ====> ebay ("Place bid") enged engem licitálni minden gond nélkül.

    II) Vámot nem kell fizetnem, ha: vételár+szállítás <= €150 (~£130)

    III) ÁFA-t ebay beszedi fizetéskor checkout-nál. ÁFA = (vételár+szállítás)*0,27

    IV) Ha az eladó a szállítónak (elméletileg Parcelforce lesz) jelzi, hogy IOSS vásárlás volt, akkor a Magyar Postának nem kell:
    ====> ÁFA-t fizetnem "duplán", hogy a terméket fizikailag átvehessem. ("Duplán", hiszen az ebay-nek már egyszer meg kell fizetem a checkout-nál a 27%-os magyar ÁFA-t).
    ====> Kifizetnem a Magyar Postának a jelenleg 4000 forintos "Megbízásos postai vámkezelés"-t sem, legfeljebb a 399/799 forintot
    =======> ha nem a Magyar Postának kell a vámkezelés díját kifizetnem, akkor a vélhetően a Parcelforce-nak kell az ebay checkout-nál?

    Még egy-két kérdés:
    ====> ha nincs megadva szállítási mód Magyarországhoz, de az eladó hajlandó ide szállítani, akkor a szállítást is az ebay checkout felületén kell majd kifizetnem?
    ====> valaki a Parcelforce-nál olcsóbb szállítási módot ismer ami a jelenlegi helyzetre alkalmazható? (A küldemény kb 3.5 kg és 40x30x10 cm).

    Egyéb információ: nem PayPal-lal, hanem MasterCard-dal kívánok fizetni az ebay felületén a checkout-nál.

    Ha valaki veszi a fáradságot, végigolvassa amit írtam és az egyes pontokon kijavít/kiegészít, illetve válaszol nekem, azt előre is nagyon szépen megköszönöm!

    Üdvözlettel,
    Márton

    [ Szerkesztve ]

  • V/

    Topikgazda

    válasz PMarton0712 #86112 üzenetére

    1.Kb. annyi a minimum költség az ide szállításnál.
    2. Nincs vámra értékhatár az Egyesült Királyságból, Kereskedelmi egyezmény az EU-val vám mentessé tette.
    3. Az eBay nem szedi be az áfát, mert nincs szállítás Magyarországra megadva. Szerintem, mert a szállítási cím alapján kalkulálja ki. De annyi lenne amit írsz.
    4. Szállítási megrendelőn jelezni kell, a Royal Mail kéri a vásárlási azonosítót is ha Ebay-es IOSS volt és a vám-árúnyilatkozaton is fel kell legyen tüntetve, gondolom a Parcelforce-nál is így működik.
    Vámkezelési díj az itteni kézbesítő cégnek lehet, Posta esetén 150 €-ig vagy az IOSS 399/799 Ft vagy az érték szerinti sávos erre (100-144 font közt) 1399/1899 Ft, bár nem tudhatod előre hogy meddig megy fel a licit, most a144 fontig érvényes a 150 € határ.
    Az hogy ki a magyar partnere a Parcelforce-nak per pillanat nem tudom, GLS-re emlékszem.
    Ha itt kérnék az áfát azután hogy az eBay beszedte, akkor az eBay-től vissza lehet kérni, biztosítanak rá módot.
    Mivel használhatod a PayPal-t fizetésre és ha van neked is inkább azt használnám, igaz az eBay kezeli ezt a fizetést is, csak épp több idő áll rendelkezésedre a reklamációra, mint az eBay reklamáció esetén, illetve egy második védelem.

    [ Szerkesztve ]

  • PMarton0712

    újonc

    Üdv mindenkinek.

    Egy ebay International Shipping (EIS) vs. ebay Global Shipping Program (GSP) kérdésem lenne Amerikából érkező terméknek a vámkezelésével, illetve az egyéb, kézbesítéskor felmerülő "meglepetésszerű" költségeivel kapcsolatban.

    USA-ból szeretnék tehát rendelni egy elektronikai árucikket ("Buy it now" formában, EIS-sel szálítva).
    Az alábbi költségeket mutatja az ebay a checkout-nál:
    Subtotal: $180
    Shipping: $57
    VAT: $64
    Duties: $0
    A checkout-nál az ebay ezt is írja: "No additional import charges upon delivery".


    A "Duties = $0" illetve a "No additional import charges upon delivery" szöveggel viszont kételyeim vannak, ugyanis hiányzik a VÁM (Customs) és a vámeljárás költsége (Customs Handling Fees) a checkout-nál lévő végleges összegből ("Order total"). (A VAT = $64 kizárólag a szállítás és vételár összegével számított magyar ÁFA).

    I. A kérdésem az, hogy akkor a VÁM-ot és a vámeljárás költségét illetve díját kézbesítéskor kell a Magyar Postának kifizetnem, mint VÁM (ami vételár+szállítás)*0,12) illetve "Megbízásos postai vámkezelés" (ami 4000 forint) formájában?

    Viszonyításképpen, egy, az ebay Global Shipping Program-ban résztvevő másik terméknél annyi különbséget látok, hogy a termékoldalon szerepel egyrészről az, hogy "International shipping and import charges paid to Pitney Bowes Inc.", másrészről, hogy van egy "Import charges" nevezetű tétel is, amit a checkout-nál kifizetni.

    II. Szóval tehát, GSP-nél a Postának kizárólag a 399/799 forintot kell megfizetni? (Sem VÁM sem egyéb vámeljárási költség nincs a Postának, mert mindkettő megy checkout-nál a Pitney Bowes-nak?)

    Hogy egy kicsit érthetőbb legyen ez a sok szöveg amit írtam, az Amerikából EIS-sel érkező, szóban forgó termékre hajlandó lennék kifizetni $180+$57+$64 = $301 összeget, viszont úgy már nem venném meg, ha kézbesítéskor a Posta kér ezen felül 4000 forintot és még VÁM-ot is...

    III. A GSP-vel szállított másik terméknél viszont a "megérzésem" az, hogy ott a Pitney Bowes-nak kell fizetni checkout-nál a VÁM-ot és a vámoltatási költséget is, azaz, kézbesítéskor már ezekkel nem kell foglalkozni, legfeljebb a 399/799 forintos Postának fizetendő költséggel.

    Ha valaki veszi a fáradságot, hogy végigolvassa ezt mind és az egyes pontokon kijavít, kiegészít, ahol kell, azt előre is megköszönöm!

    Üdvözlettel,
    Márton

    [ Szerkesztve ]

  • V/

    Topikgazda

    válasz PMarton0712 #86130 üzenetére

    Az eBay és a logisztikai cége nem kér vámolási költséget, sem a GSP, sem az EIS esetén. A szó használata lehet ilyen Duties = Customs.
    Az adott termékek többségénél a vámtarifa 0%. Így ez helyes Duties = $0

    [ Szerkesztve ]

  • PMarton0712

    újonc

    válasz V/ #86131 üzenetére

    Köszönöm a választ!

    Akkor jól gondolom, hogy elméletileg a 301 dolláron felül nem kell majd fizetnem érte? Legalábbis azt az esetet leszámítva, ha a Posta valamiért túlbuzgó és mégis vámoltatni kívánná? (Ez egy használt laptop egyébként, amihez a töltőjét is hozzáadják, nem tudom, hogy így melyik vámáru kategóriába esik).

  • PMarton0712

    újonc

    válasz V/ #86133 üzenetére

    Köszönöm ismét!

    Igaz, úgy látom USA-ból hozott notebook-okra a vámtétel 0%, remélhetőleg az is marad a jelenlegi külpolitikai helyzetben (legalább ameddig meg nem jön, ha tényleg megrendelem)…

    Ami az ÁFA-t illeti, igen sajnos gondoltam rá, hogy ebay-es ÁFA visszatérítés lesz, ha a Posta ismét kéri tőlem. A halvány remény ott van, hogy nem fogja…

  • envagyok

    veterán

    Sziasztok
    Ebayen megnyertem usa-ból egy használt terméket.
    395$ áron free shippinggel (ld. 1. Kép)
    Aztán mikor megnyertem, már 395$+33.88$ szállítást ír. (2.kép)
    Amikor meg fizetnék akkor 562$-t kellene fizetnem, $501+$43 szállítás + $17.97 vám (3.kép), sőt nem tudom milyen árfolyamon számol az ebay, de a végén már 198000ft jött ki rá :F

    Szeretném megvenni, de 395$-nál nem terveztem többet adni érte, és nem értem mitől lesz közel 50%-al drágább.
    Az lenne a kérdésem, hogy van-e lehetőség megvenni a megnyert áron, ha igen, hogyan, ha nem, akkor mi a teendőm, hogy lemondjam. (Esetleg a húgom Floridában él, ahol az eladó, talán neki elmehet a fenti áron?)

    Egy másik terméknél meg véletlenül elírtam a licitet, és szeretném módosítani kisebb összegre.
    A jelenlegi licitnél magasabbra, de a beírtnál kisebbre.
    És az ebay nem engedi.
    Azt hogyan tudnám korrigálni?

    Köszönök minden segítséget. :R

  • V/

    Topikgazda

    válasz envagyok #86135 üzenetére

    Nincs kép, de a hirdetés linkje is kellene, mert az USA-ból nem szoktak ingyenes szállítással küldeni, az is köztudott hogy lesz import költsége (vám, áfa) és az mindig fizetéskor kerül elő, mert licitálós terméknél nem lehet tudni hogy hol fog megállni és mely országból viszik el ezért eleve nettó árak jelennek meg hirdetéseknél és a fizetési összesítő oldalon lehet látni.
    De az eBay értesítője az milyen összeget tartalmaz mert annyiért vetted meg, ezen szövegű: You won with a xxxxxxxx bid! Next, make your payment.

    Az eBay árfolyam nem számít, gondolom kártyával akarod fizetni és akkor a kártyakibocsájtó árfolyamával számolsz, lényeg az hogy a fizetési deviza felajánló képernyőn mindig a devizás összeget (alsó) kell választanod.

    Összefoglaló, 6. Licitálás és hogyan törölhetünk egy tévesen leadott licitet?

    [ Szerkesztve ]

  • envagyok

    veterán

    válasz V/ #86138 üzenetére

    Az sehogy se megy, hogy az Áfa fizetést én rendezzem itthon?
    A végén még a Magyar Királyi banda is kitalálja hogy áfázza vámozza

    A vásárlás törlést hogyan kell kérni?

    De az emailben is csak 395usd+szállítás van írva. [kép]
    Azért az 562usd köszönő viszonyban sincs.
    És akkor használt cuccoknál is plusz áfát kell fizetni?
    Azért ez durva.

    [ Szerkesztve ]

  • V/

    Topikgazda

    válasz envagyok #86139 üzenetére

    Ha itt kifizeted akkor megérkezéskor már nem kell, de ha valamilyen csoda folyamán mégis kérnék akkor az eBay-től vissza tudod kérni.
    Mint írtam nettó árakat látsz, a bruttósítás fizetéskor történik.
    Import termék esetén fizetned kell import áfát, akár használt akár új, 1988 óta így van, minden leírva az Összefoglaló, 16. Vámügyintézésről néhány gondolat résznél.

    A vásárlási tételsornál a vásárlás jobb szélen More actions, Ask to cancel order

    [ Szerkesztve ]

  • V/

    Topikgazda

    válasz envagyok #86141 üzenetére

    Azért mert az eBay nem kér vámkezelési díjat (itthon 4000 -12000 Ft kézbesítő cégtől függően) és ha elveszzne akkor visszakapsz minden pénzt.
    Évztizedek óta lényegében nem változott a magánszeméylek importálásásra vonatkozó szabályozás, fizetni kell áfát és vámot ha van.

  • V/

    Topikgazda

    válasz Francia91 #86160 üzenetére

    Igen, minimum ennyit (399 Ft) kell fizetni ha a Postán keresztül jön, megkapták hogy IOSS rendszerű volt a vásárlás és ezért csak a kezelési díj van felszámolva, nem kérték az áfát.
    A forintra számolt értékek az eladó által megadott küldemény elektronikus adataiból számolva a havi vámolási árfolyammal, ez neked csak egy tájékoztató nem kell vele foglalkoznod. Bár megint a HKD összeget USD árfolyammal számolták, de lényegtelen.
    Ha nem fizeted ki 48 órán belül akkor 799 Ft lesz.

    [ Szerkesztve ]

  • PMarton0712

    újonc

    Üdv mindenkinek!

    Egy korábban már szóba került, de még csak fontolgatott rendeléssel (elsősorban vámkezelésével) kapcsolatban lenne pár kérdésem.

    Hordozható elektronikai eszközt (laptop + töltő) szeretnék rendelni USA-ból. "ebay International Shipping" (EIS) keretében lenne szállítva.

    A checkout az alábbiak szerint alakul:

    A kérdéseim a kedves Fórumozók felé ezek volnának:

    1) Elsőként egy inkább amatőr kérdés; annak ellenére, hogy az ebay €150 értékig köteles ÁFA-t beszedni, ennél a rendelésnél - az EIS alapján - annak ellenére is beszedi, hogy a €150-t meghaladja?
    ====> Checkout alapján minden bizonnyal igen, tehát kiszállításkor a Posta nem kér tőlem ÁFA-t. Viszont ha mégis, akkor ebay/Posta-tól (előbbi a preferált) visszakövetelhető.

    2) Ez az EIS rendelés tehát úgynevezett DDP (Delivered Duty Paid) és nem DDU (Delivered Duty Unpaid), igaz? Hiszen előre kell fizetni vámot (0% a tarifa jelen esetben elméletileg) + ÁFA-t (27%).

    3) Még soha nem vámkezeltettem semmit, tehát hogyan történik pontosan a vámkezelés jelen esetben, ha azzal valóban nekem kell foglalkoznom?
    ====> I. Esetleg úgy, hogy amint a csomag a Magyarországra érkezik, kapok egy értesítést a csomagküldőtől, hogy töltsek ki egy bizonyos "Import Vámkezelési Megbízást"?
    ====> II. ebay-nek a szerepe ebben nulla?
    ====> III. Ha a Posta (MPL) a csomagküldő, akkor ezt a formanyomtatványt kellene kitölteni?
    ====> IV. Mi van, ha nem a Posta a kézbesítő? Akkor mit is kell kitölteni vámkezelés esetén?

    4) Az egyetlen díj, amit az ebay a checkout-nál nem számít fel, de mindenképp fizetnem kell a checkout-ot követően, az a vámkezelési költség, ugye? (pl. Posta: 4000 ft., GLS: 6000 ft.).

    5) Jól tudom, hogy nem lehet a vásárlás IOSS-os, mivel €150 felett van? (Ezért sem lehet "automatikus vámolás", aminek 399/799 forint lenne a díja).

    6) Mit tudok tenni azügyben, hogy a Posta ne kérjen tőlem mégegyszer ÁFA-t? (Esetleg valamilyen frappáns kis megjegyzés az eladónak checkout-nál?)

    Ha valaki kijavít, kiegészít, pontosít, válaszol az egyes pontoknál, azért nagyon hálás lennék!

    Előre is köszönöm!

    Üdvözlettel,
    Márton

    [ Szerkesztve ]

  • V/

    Topikgazda

    válasz PMarton0712 #86166 üzenetére

    Röviden ez ugyanaz mint a GSP, ahol az eBay logisztikai cége a Pitney Bowes intéz mindent, neked semmit sem kell csinálnod a fizetésen kívül.
    Senki nem fog tőled újból áfát szedni.
    Az IOSS téma és a GSP, EIS szétválasztandó, más kategóriák, 150 € értékig vámmentes és automatikus elektronikus vámolás és eBay általi áfa elszámolás van, ők intézik.
    A másik kettő esetében kell vámolás, de azt a logisztikai cég intézi a szállítással együtt és a fizetéskor ők rendezik az áfa témát is. Ahogy már írtam nincs kezelési költség.
    Erről is van szó az Összefoglalóban, 11 és 12 pontok.

    Általánosságban meg mindig a szállító keres meg, tájékoztatnak a teendőidről, biztosítanak formanyomtatványokat és azokat általad kitöltve és visszaküldve rendezik a vámolást. Amikor aktuális akkor kell vele foglalkozni.

    [ Szerkesztve ]

  • PMarton0712

    újonc

    Üdv,

    Egy laptop alaplapot szeretnék rendelni ebay.com-ról, Amerikából.

    ebay International Shipping-gel (EIS) lenne szállítva, viszont úgy tűnik annak a DDU (Delivery Duty Unpaid) változatával, mivel a termékoldalon az ebay azt írja "This item may be subject to duties and taxes upon delivery".

    Ha jól néztem az EU honlapját, a vámtarifa 0%.

    Az ÁFA annyiben kissé megzavaró, hogy bár azt írja az ebay az idézett mondat alapján, hogy lehet ÁFA-fizetési kötelezettség kézbesítéskor, a checkout-nál felszámítja nekem. (Az ÁFA helyesen szerepel: (138,98 + 30,28)*0,27 = 45.70.

    I. Az egyik kérdésem, hogy miért is számítja fel a checkout-nál az ebay az ÁFA-t jelen esetben? Mit is kellene kézbesítéskor fizetni?

    Tudomásom szerint az ebay ÁFA-t beszedni €150-ig köteles, továbbá akkor, hogyha olyan DDP (Delivery Duty Paid) "all-in-one" jellegű szolgáltatást nyújt, aminek keretében az esetleges vámot, ÁFA-t a checkout-nál az ebay-nek ("előre") kell fizetni és ez alapján ők intézik az esetleges "papírozást". Ilyen az Global Shipping Program és az EIS DDP-s változata* is.

    A termék értéke ~$138, szóval a €150 értékhatár miatt nem lenne köteles ÁFA-t beszedni, a termék oldalon pedig hiába az EIS szállítás, azt írja "This item may be subject to duties and taxes upon delivery". Tehát felteszem ez a termék az EIS szolgáltatás DDU (Delivery Duty Unpaid) változatával lenne szállítva, azaz kézbesítéskor kellene fizetni adót, vámot (ha van), egyebek.. de mivel a checkout-nál az ÁFA már ott szerepel, akkor most lesz ÁFA fizetési kötelezettség kézbesítéskor vagy nem? (Vagy fifti-fifti és kiderül?)

    II. A másik kérdésem, hogy kell kézbesítéskor a vámeljárási, vámkezelési költséget ("custom handling fee", "brokerage fee") kifizetni? Vagy az EIS a jelen esetben is tartalmazza ezt?

    Egy Amerikából érkező, mondjuk FedEx-es küldeménynek valószínűleg megdobná egy 10000 forinttal az árát vámkezelési költség.

    ------------------------------------------------
    *ebay International Shipping DDU vs. DDP mindösszesen ennyit találtam:
    "eBay International Shipping offers both Duties Delivered Unpaid (DDU) and Duties Delivered Paid (DDP) options to buyers. Currently, the option to be used is predefined for every transaction based on the item price, item weight, and buyer shipping country. Later this year, eBay International Shipping will enable buyers to choose how they prefer to have their shipment cleared through customs — using DDP or DDU." (forrás)

    Előre is köszönöm a válaszokat.

    Üdvözlettel,
    Márton

    [ Szerkesztve ]

  • V/

    Topikgazda

    válasz PMarton0712 #86179 üzenetére

    Már leírtam szerintem, mivel a vásárláskor mindent fizetsz, itthon semmit sem kell fizetni. Akkor megint összefoglalom:
    Az eBay is csak 150 € értékig (ez most 176,85 USD) szedheti be az áfát, ez a vámmentes IOSS vásárlás., ekkor Magyarországon nem kell áfát fizetni, feltéve ha az eBay-es eladó jelezte a szállító felé hogy IOSS vásárlás volt, erre minden szállító esetén van elektronikus adat megadási lehetőség.
    Ha több 150 €-nál az értéke akkor majd a megérkezéskor a szállító fogja rendezni vámolás keretében az áfa beszedést.
    A nagyobb érték esetén az eBay-en viszont van két olyan lehetőség amikor a logisztikai cégük intézi a vámolást és a szükséges áfa, vám beszedését, ha az eladó csatlakozott az alábbi két program valamelyikéhez: GSP (Global Shipping Program) vagy az EIS (eBay International Shipping Program) akkor fizetéskor beszednek mindent és itthon nem lesz más fizetnivaló.

    Szóval ez a jelenlegi felállás szerint IOSS vásárlás, a 138,98 USD érték miatt, mert kevesebb 176,85 USD-nél.

    Ha fizeted az áfát, mert vám tétel 0% és ez marad a közteher, akkor az szerinted nem egyenlő ezzel: Duties Delivered Paid (DDP)
    Mivel az eladó exportál ezért nem áfás áron értékesít, ezért ha az eBay-en fizetsz áfát csak az az áfa kérhető amit neked importálóként kell hogy fizess.
    Annyit vacillálsz rajta hogy majd megveszi más.

    Ja és még egy az USA eladó az ebay International Shipping-gel nem csak EU-ba szállít ahol létezik az IOSS, hanem másfelé is, ahol egyébként emlegetni szokták a DDP és DDU témát, megzavarná a népet ha azt is írnák a linkelt helpjükben. Vagy csak kifelejtették.

    [ Szerkesztve ]

  • havast

    aktív tag

    válasz V/ #86180 üzenetére

    Sziasztok! Vásároltam USA-ból egy notebook VGA-t, 180 dollár volt a termék ára. Fizetéskor viszont HÉA-val terhelt összeget kellett fizetni, összesen 255 USD-t.

    Kell ilyen esetben még bármit is fizetnem (VÁM/ÁFA) ha ideér a csomag?

    A szállítás módja USPS First Class, ha ez számít valamit.

    Előre is köszönöm a választ/segítséget.

  • RWD

    tag

    Sziasztok! Próbáltam célirányosan összefoglalót értelmezni (köszönjük a tematikusan összerakott infó csokrot, komoly leírás!), plusz ezt az utolsó 100 hsz-t átmazsolázni, de szeretnék megerősítést kérni.

    Rendeltem Japánból egy műanyag(gumi?) autóalkatrészt, 25usd netto+6,75 usd áfa felszámítva ebayen (IOSS eset ha jól értem), szállítás ingyenes. Posta rácsücsült persze, kaptam egy értesítő levelet, postás hozta, benne küldeményazonosítóval és hozzáférési kóddal. Értelmezésem és a levél szerint a posta.hu/vam oldalán be kell küldenem a vámkezelési nyilatkozatot a termék, eladó és vevő adatiaval. Itt érdemes megadni az eBAY IOSS azonosítóját is? Plusz a vásárlásról készült printscreent, banki kártyás fizetésről (pdf?) gondolom szintét töltsem fel a felületen, ha van rá mód. Elvileg akkor kiterhelnek 799(?) forintot, amit a postás fog elkérni tőlem, amikor kihozza a cuccot, és ennyi slussz? Tehát elméletben se plusz még egy kör áfát, se vámot nem fognak pluszban rászámolni a csomagra (mivel 31,75 usd az egész sztori összesen).

    Köszi előre is! Jópárszor vettem már cuccot eBayről, de ilyen szitum még nem volt, hogy magyar áfát már egyből ráterhelték volna a vásárlásra (IOSS jelenség ha jól sejtem).

    :R

    [ Szerkesztve ]

  • Pszihonaranc

    senior tag

    Sziasztok, Szia V/!

    Egy olyan kérdésem lenne, hogy ha egy ebayes termék:

    - 3. Országból van és
    - 150€ alatti összegű és
    - ebay előre hozzáadja a 27% áfát és
    - dhl szállítja (ingyenesen)

    Akkor :

    Nekem ugye nem kell számítani semmilyen plusz költségre?
    - se vám (mert 150€ alatti összeg)
    - se áfa mégegyszer (mert előre fizetem)
    - se dhl ügyintézési költség (ugyanis nincs milyen ügyet intézniük. ÁFA fizetve, vám nincs, szállítás számomra ingyenes)

    Ugye?

    Illetve még egy érdekes másik kérdés:

    Ha én dollárban fizetek egy termékért és az a fizetés pillanatában átszámítva 150 euró alatt van, de mire megérkezik Magyarországra, az árfolyam változás miatt 150 euró felé kerül a termék értéke, akkor mi van?

    Köszi!

Új hozzászólás Aktív témák