Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • harry

    veterán

    Lenne félig-meddig off kérdésem, mert nem Ebayről van szó, de látom itt sokan otthon vannak a külföldi rendelés témában.
    Láttam írtátok, hogy EU-n belül nincs sem vám, sem áfa, vagyis ha veszek valamit, arra csak a szállítási költség jön, ez jó (amúgy Angliából néztem).
    Gondolkodtam azon, hogy USAból vegyek, de ide nem szállítanak, de egy ismerőshöz mehetne a cucc. és ő küldené tovább. 2 notiról lenne szó, ilyen 300-400e között (esetleg külön is küldheti).
    Ha ő ezt elküldi nekem, akkor arra jön 20%áfa és 8% vám, ugye? Akkor is, ha a számlát nem mellékeli?
    Ha ugyanezt ajándékként küldi, akkor mi a helyzet? Akkor is áfaköteles? És ha a számlát kiveszi a csomagból? Hiszen miért is küldenének ajándékot számlával (a garanciához csak egy sorszám kell - vagy elküldheti külön is, ha nagyon akarom)? De akkor honnan ismert az ajándék összege?

    Elnézést azoktól, akik ilyesmire már sokadszor válaszolnak, de ha van valami konkrét link, szabály, általános gyakorlat, esetleg be lehetne írni az 1. postba.

    Theoretically, this damn thing oughta work now.

Új hozzászólás Aktív témák