Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zhagyma

    őstag

    válasz BeLac #4243 üzenetére

    Szia!

    Hát örülnék egy ilyen meglepetésnek. Az általad az audio eszközök között "meglelet" ATI HD audio rear outpot inteles megfelelőjét próbáltam felgyűrni ...

    Capella Megpróbáltam "felgyűrni", de hardware nélkül nem lehet. Egyedül a Microsoft HD audio driver-t sikerült lecserélnem vele (nem túl jó ötlet, mivel ez is kellene). Ekkor természetesen a drivert nem tudta elindítani a Windows 7 x64 (hibakód és kisárgult). Próbáltam nem PnP eszközként is, ekkor pedig az inf file-t megmutatatta a varázsló (hdwwiz.exe), de nem volt hajlandó értelmezni. Még megpróbálok GUID-vel variálni ... Minden estre a GM45 (GMA X4500MHD) chipnek van egy statusz regisztere (audio = disable). :F

  • Capella

    senior tag

    válasz BeLac #4243 üzenetére

    Most már nem nagyon tudom, mit gondoljak. Meg ahogy zhagyma is írta, hogyan kellene működnie ennek a DVI-HDMI átvitelnek.
    Ezt az "'aktív" átalakító dolgot se nagyon értettem, hogy mitől aktív, hacsak nem kap valamelyik lábán tápot a DVI csatitól, és úgy van valami visszahatása a kártyára.
    Viszont mégis az van, hogy ha neked a videokártya driver telepítéstől a hangátvitel is jó lett, az szerintem mégis attól volt, hogy a te átalakítód megfelelő volt, csak a driver nem.
    Ilyen "ATI HD Audio rear output" nekem is megjelent XP-n is, amikor telepítettem az ATI-tól letöltött külön drivert, XP SP3 előtt még hotfixek is kellettek, és mégse szólalt meg.
    Ha meg a Realtek külön drivert telepítettem, akkor ez Realtek HDMI output vagy valami hasonló nevűre változott. Hang mégsem volt. Igaz nem HDMI csatlakozóval volt rákötve ekkor a tévé, csak a monitor DVI-n, de ettől még jónak kellene lennie később csatlakoztatva.
    Még az lehet, hogy újabban az ATI beleteszi ezt is a videokártya driverébe, de a megfelelő átalakító ATI-nál valószínűleg mégis kell. Egy próbát megérne a legújabb ATI Catalysttel tévét rákötve telepíteni, azt még nem raktam fel.
    Most ezen a Win7-en a 9.11 Catalyst van, a Realtek HD audio nincs telepítve, a HDMI-re is a Microsoft saját driverei vannak belőve. Azt mondja a HDMI-re, hogy not plugged in, de ez még minden egyéb esetben is így volt.
    Akár össze volt kötve a tévével, akár nem, akár Microsoft, akár ATI, akár Realtek driver, és akármilyen operációs rendszer alatt.
    Szóval ennél és nálam mégis az átalakító lesz.

Új hozzászólás Aktív témák