Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • attuska

    csendes tag

    válasz zhagyma #4214 üzenetére

    Nagytiszteletű Zhagyma fórumtársam!

    Köszönöm bíztató válaszod.

    Nálam az ominózus Széchenyi hegyi Retekklub analógon csak jó erős szellemképpel jön, viszonylag nagy térerővel. Itt minden szomszédom a Szentendrei úti átjátszóról nézte régebben az UHF sávbéli TV2 és M1 analóg adókat, most már kábeleznek, én meg DiGi-zek. A kísérleti Mpeg2 -es adások itt igen jól jöttek, míg le nem állt az adó.
    Az Mpeg4 beindulásakor először egy kísérleti 1 m hosszú és pont 800 Mhz-re méretezett barkács "drót" yagival sikerült befognom a Széchenyi hegyi adót, de mivel itt tornyosul köztem és az adó közt a Hármashatárhegy, gyakorlatilag élvezhetetlenül egyenetlen volt a vétele. Akkor vettem a kislepkét, azzal is olyan maradt. A Száva utcai adó beindulásával lett élvezhető a vétel, de szerintem arról is is a hegyeket súrolva érkezik hozzám a jel, ezért van időnkéni kockázottság a régi konfigurációmon.

    Itt a neten találtam egy tesztet: http://www.hoc.hu/teszt/530-majdnem-feltucatnyi-tunerkartya-tesztje--a-dvb-t-jegyeben/1-bevezeto-a-dvb-t-hazankban.html
    Nagyon lesújtó a teszt eredménye, a tesztelt tunerek érzékenységét tekintve. Nekik csak 1, azaz egy darab USB tuner talált adókat, ugyanoz a vételi helyen, ugyanazzal az antennával. Ezután már nem csodálkozom, hogy a "csoda PCIe Leadtek" tuner semmit sem talált nálam. Ezeket nyilván nem az AH által biztosított térerőre tervezték, de árusítják, megveszik, rengeteg embernek nagy csalódást és bosszúságot okoznak.

    :( :(
    Mindenesetre továbbra sem értem a PCTV300i hasznos jele miért csökkent le drasztikusan az új alaplapomban, amikor Skystar2 -é meg egyértelműen nőtt.
    Nyilván az alaplap a ludas. Esetleg kevesebb feszejt ad a kártyának? Vagy megzabálja a jelét?

    Azt hiszem, hogy elkezdem a Triax antannát egy kissé hurcolászni a tetőn, hátha van jobb helye is a mostaninál. Régi TV DX-es tapasztalat, hogy legtöbbet az antenna helye számít, utána jön csak a teljesítménye.

    Igaz-e, amit a verebek csiripelnek, hogy az AH február felé megemeli az adó teljesítményét ? Mert ha igaz, akkor várok türelemmel, míg véget érnek a fagyok, nehogy elessek a tetőn. ;)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák