Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kernel

    nagyúr

    válasz aag #8659 üzenetére

    Én még a II. emeleten is padlószinten találtam a legjobb vételt. De én is mit össze kínlódtam szobaantennákkal is, lepkeantennával is, ablakon kívül is. Egy ideig a dohányzóasztalnak támasztva használtam, így volt nézhető.

    Majd egy váratlan ötlettel a lepkeantennát betettem a sarokba, a TV mögé, ahol nem is látszik. Kifelé néz, a fal felé, egy reflexiót vesz, ugyanis az adó pont ellenkező irányba van. Persze, el kell találni egy bizonyos szöget, de utána stabilan nézhető.

    Legjobb lett a vétel. Így már elviselhető, míg beindul nálunk a helyi adó, hiszen a sarokban senkit nem zavar az antenna. Vertem volna a fejem a falba, hogy pont a legkézenfekvőbb helyet ki sem próbáltam... :W

    Egyébként nálam a lepkeantenna beépített erősítőjét a DVB-T vevő 5 V-ja táplálja, ez is optimális, mert bár az erősítő 12 V-os, de 12 V táppal már túlvezérlődik, gerjed, torzul a jel, rosszabb lett a vétel.

    [ Szerkesztve ]

    Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

Új hozzászólás Aktív témák