Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • nfsu17

    veterán

    válasz nfsu17 #5488 üzenetére

    Ezt a kérdést akkor felejtsük el, nem is akarok tovább kínlódni ezzel a cuccal.

    Azoknak is írom ezt, akik CSAK felvenni akarnak megjelenítés nélkül, most itt egy kipróbált, működő leírás, program!!

    A SmartDVB programban (ami már egy ideje fent van, de eszembe nem jutott volna a beállításokat/menüket átnézni alaposan) van egy olyan pont, hogy Renderless mode.
    Na ezt szépen bekapcsoljuk, ekkor képernyő fekete/no hang, CPU használat 1-2%. Megnyomjuk a REC gombot és nem kell megijedni, szépen felveszi az adást, attól függetlenül is, hogy mi azt nem látjuk. És még ekkor is csak 1-2% a cpu. A felvett anyag tökéletes.

    2 lehetőséget próbáltam ki.

    1. Nézzük az adást, hogy mikor kezdjük el felvenni a műsort. Mondjuk elindítjuk a REC-et, miközben még van kép. De úgy döntünk, hogy pár perc után mégis inkább Renderless módba megyünk. A felvételt nem kell leállítani, elég csak a rend. módot megnyomni. Annyi hátránya lesz ennek, hogy a már felvett anyagban az átkapcsolás idején kb 1s (jobb esetben pár frame) hang/képhiba lesz, mintha lecsökkenne a jelminőség.

    2. Már renderless módban vagyunk és ekkor indítjuk el a felvételt "látatlanban". Ekkor a felvételen nem lesz hiba.

    Csak azért írtam ezt le, mert már többször feljött ez a téma, de úgy vettem észre pontos és konkrét megoldást még senki nem adott.

    Ha csak én nem vettem észre, akkor sorry.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák