Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • TeeJay

    félisten

    válasz Disque #35863 üzenetére

    te akkor mondd már meg nekem miért van minden hétvégén 50-52megabit feltöltés szinte stabil egyenesben és sosem ugrál?
    ezért vakarja a fejét a DIGI is mert elmondásuk szerint nincs az ONT és a fejállomás sem terhelve félig sem
    ergo ezek alapján bőven lenne benne tartalék még ha több lépcsőház is kap egy GPON-t
    nem véletlenül mondták hogy ilyennel sosem találkoznak, ha sebesség panasz jön az is max letöltésre amikor egy lépcsőházban több torrenthuszár van és kevés a GPON kb. 2,4gigabitje lefelé
    azt ugye egyidőben már 4-5 darab 500-as user is le tudja szopni de akár 2gigás is ha ezerrel töltenek

    feltöltésre azt mondták senki sem használ
    szóval nyomoznak, ennyit tudtam eddig én is tenni de a szerelő is csak ezt hogy kijött este és mért aztán küldi a kollégáinak hogyha az ONT félig sincs terhelve és a fejállomás is fasza akkor miért van 50-52megabit feltöltés maxra minden este betonstabilan

    azért meg remélem nem vagyok szemétláda hogy fizetek 5ezret az 1000/200-ra és ha nem is 200-at de legalább 100-at szeretnék látni belőle feltöltésre de azt csúcsidőben is
    na de a garantált minimumon táncikálás az minden csak nem tökéletes :( és ezt a szerelő is mondta hogy ez így tényleg nem oké hiába van garantált minimum felett egy hajszálnyival (sőt néha vasárnap bemegy 50megabit alá is)

    Donmaster
    igen minden lépcsőházban van a 3.-on ONT meg mögötte 2-3 8portos switch attól függően hogy 14-21előfizetőre elég-e, ha fent többen vannak oda is tesznek a 8.-ra még egy switch-et
    a kérdés csak az hogy minden ONT a fejállomásra megy-e vagy 7-14 lépcsőház kap osztást és úgy egy GPON. FTTH-nál 32-es osztás max, illene ha itt lépcsőházanként hagynának egyet mert utána az ONT-n van bőven sok előfizető

    [ Szerkesztve ]

    Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

Új hozzászólás Aktív témák