Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Gijnka

    csendes tag

    Helló!

    Én kertész vagyok, és egy nyílt forrású üvegházautomatizáló rendszert szeretnék készíteni.
    Két PC-t használnék a feladatra, melyek között routerrel hozom létre a kapcsolatot, fix IP címmel a belső hálón. Mindkettőn Debian Lenny fut. Az egyik gép végzi a vezérlést, ide futnak be az érzékelő adatok, itt fut a program, és ez működteti a relé táblát, amivel szabályozom a termesztőberendezés klímáját. A mért adatokat, és azt, hogy mit csinált az adatok alapján, a program beírná egy szöveg fájlba vagy adatbázisba. Ezen a gépen üzem közben nem lesz sem monitor, sem billentyűzet.
    A másik gép a mindennapos számítógépem, ezen végezném a rendszer fejlesztését, és ezen figyelném mi történik "odaát". Erről szeretném irányítani a vezérlő gépet (billentyűzet, monitor), és szeretném, ha automatikusan kerülne egy működési napló erre a gépre is.

    Nem tudom, hogy azt amit szeretnék, hogyan nevezi a szaknyelv, ezért nem tudok keresgélni a neten.
    Milyen kommunikációs formát, programokat ajánlanátok ehhez, és szerintetek minek kellene utánaolvasnom, hogy meg tudjam csinálni.

    Grafikus kapcsolatra azt hiszem nem lesz szükségem, és az automatikus adatküldéseket is meg fogom tudni oldani.

    Üdv, Kerékgyártó Ákos

    [ Szerkesztve ]

  • Gijnka

    csendes tag

    válasz bambano #3100 üzenetére

    A rendszernek az elsőként a következő feladati lennének:
    A hőmérséklet észlelése. Ezt a DigiTemp nevű alkalmazással oldom meg, valahogy így.
    A program terve még nem állt össze teljesen, de a lényeg az, hogy beolvassa a hőmérséklet adatokat, és ezek alapján határozza meg, mikor, mennyit kell öntözni és szellőztetni.
    Ezen eredmények alapján vezérel egy relékártyát, mely párhuzamos vagy soros porton keresztül csatlakozik a számítógépre. A relékártyára vannak "rákötve" az öntözés, a szellőzés és a kiegészítő világítás áramkörei.
    A program másik feladata, hogy naplózza a környezeti adatokat és az eseményeket, melyből megállapíthatom mit rontottam el, vagy csináltam jól a termesztés során, és min kell változtatnom a beállításokon, a termésbiztonság fokozása végett.

    A napló feldolgozása (szép grafikonok készítése stb.) és a rendszer karbantartása, megfigyelése, beállítása, fejlesztése egy másik gépen történik, ezért állandó kapcsolatra van szükségem a két gép között.

    Közben OpenSSH-val létrehoztam a kapcsolatot a két gép között. Az adatok szinkronizációját pedig Bash szkriptekbe oltott scp parancsokkal oldanám meg.

    De ha bármilyen jobb ötletetek van ennél, vagy tudtok ajánlani olyan irodalmat, amit érdemes lenne áttanulmányoznom, azért nagyon hálás lennék.

  • Gijnka

    csendes tag

    válasz bambano #3102 üzenetére

    Kicsit utánaolvastam az snmp-nek. Jónak tűnik, azt hiszem meg tudok vele birkózni. Külön öröm, hogy van hozzá python modulkészlet is:)
    Köszönöm szépen a segítséget.

Új hozzászólás Aktív témák