Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Epü

    újonc

    válasz playsimply #647 üzenetére

    Üdv! Eltelt újabb ezer év.
    Csak azért szólok bele a sok okosságba, mert nagy részben nem igaz. Codegen táp, vagy Mercury, eléggé ledorongolt. Általában a tápok eléggé leszóltak. Ha valami hiba van a géppel, cserélj tápot! Az persze senkinek nem jut eszébe, hogy a belsejét tisztán tartsa, ne csúcs hőmérsékleten járjanak.A kilencvenes évek óta, volt vagy két tucatnyi gépem. Többnyire hulladék kategóriájú, vagy hulladékból összerakva. A túlnyomó többség elavult, vagy eleve nagyon az volt. Rejtélyes módon talán ha két-három tápom adta meg magát. Gép csak az amelyikbe úgy nyúltam bele, csavarhúzóval, csipesszel, mérővezeték végével, ami látszólag ok nélkül. Pedig nem. Az utóbbi években több márkás gépem is volt. Jellemzően mini gépek. Kettőnek is meghalt a tápja. Az egyikat azért is kaptam, i3-as procival 4GB memóriával, 2,5" -os HDD -bvel és CD iróval. 100W-os volt a gyári a tápja, és a készenléti része halt meg. Egy 120 W-os bontott táp megy benne évek óta. Alig van kikapcsolva. Volt egy AMD-s gépem, telenyomva HDD-kkel. Annak vacakolt a 300W-os tápja, ezért kapott egy 540W-os Mercury-t, mert kell az erős táp és ez volt akciósan megfizethető, nekem. Miután a gép bontódott, a táp kívülről lett csatlakoztatva egy másik mini gépre. Csak 12V kellett neki. A hardvares próba bekapcsolt állapotban nem használt neki. A tápot mai napig próbára használom. Egy tucatnyi nem használtat kibelezésre Ítéltem,
    A teljesítmény. Az első 286-os gépembe volt ilyen nagy teljesítményű táp, mint a jelenlegi fő gépembe. Nagy videokártyáim nem voltak soha. Az előbbb említett másodlagos gépem 120W-os, de a HDD miatt lassú. A fő gépem elődje szintén márkás I3-as 8GB memóval 2 HDD-vel és egy SSD-vel megy 320W-os táppal. Hibátlan, stabil. Vésztartalék, mert normál méretű a háza. Kaptam egy jobbat. Szintén márkás. 260W.os táppal. I5 proci, 16GB memória, egy SSD és egy HDD, mert több nem fér bele. Napi 14 órát megy, nem melegszik, nem biceg. Még egy kisebb videokártyát is elbír.
    Szerintem túl lihegik a táppal kapcsolatos dolgokat. Azt hiszik a nagyobb jobb is. Persze az ipar is tolja a nagyobbnál nagyobbat. Mint az elején írtam, takarítani azt nem.
    A kibelezett tápok közt eddig 3 volt halott, a többiek között akadt felpuffadt elkó. Attól függetlenül még mentek, elkó csere után gond nélkül futhattak volna tovább. TAlán a hatásfok kifogásolható.
    Köszi a figyelmet.

Új hozzászólás Aktív témák