Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kovsol

    titán

    válasz Sk8erPeter #1447 üzenetére

    goto val ugyan az a helyzet itt nálunk is
    persze mikor assembly óra van ott ugrások nélkül kivitelezhetetlen a dolog :) de ugye ez itt a C topic

    May the Force be with you!

  • dabadab

    titán

    válasz Sk8erPeter #1447 üzenetére

    A goto azert nem jo, mert tonkrevagja a program strukturajat, ami nehezebbe teszi a hibakeresest, a kod karbantarsat es megerteset is.
    Azt mondjuk nem art nem elfelejteni, hogy Dijsktra '68-ban irta "Go To Statement Considered Harmful" cimmel megjelent levelet, amikor a strukturalt programozas meg nem volt igazan mainstream es teljesen hetkoznapi volt a spagettikod, amiben gotoval ugraltak ossze-vissza. Bizonyos helyzetekben azon a goto hasznos lehet, mert eppen pont az adja a leghatekonyabb vagy a legattekinthetobb kodot - annak idejen a Kandon is belefutottam abba, hogy gyakorlaton instantegyes volt a goto, eloadason meg a quicksortbol egy gotos verziot prezentalt a tanar, mert az volt a legegyszerubb.
    Mindent osszefoglalva, a goto elleni liheges mara nagyreszt okafogyotta valt (ma mar senki nem hasznalja ugy, ahogy a hatvanas evekben), az ellene valo horges mogott pedig ritkan talalni ertelmes okokat.

    DRM is theft

  • Karma

    félisten

    válasz Sk8erPeter #1447 üzenetére

    Tudom hogy VIK-en mi a helyzet, én is informatikus-hallgató vagyok (félig) :P Viszont egy másik fórumozónak segítettem Pascalban, és ő másolt be órai kódot, ami hemzsegett tőle. Nem mondta el, melyik szak, én részemről GTK-ra tippelnék, vagy TTK-ra.

    Nem hibás elképzelés! Sőt, mint írtam az üzenetem végén, ha egységesen akarod kezelni a stacken, globálisan és a heapen lévő tömböket, akkor nincs is nagyon más lehetőséged rá. Hacsak nem varázsolsz struktúrákkal, és írsz OO kódot nyers C-ben. Good stuff. Szóval teljesen jó.

    Egyszerűen, ahogy 3man is mondta, amit nem Neked kell karbantartanod, az nem lesz hibalehetőség később. A KISS ("Keep It Simple, Stupid!") filozófia általában jó eredményeket hoz.

    Értettem mire gondolsz az iterátor szóval :R, csak belejavítottam.

    Apropó goto. Igazából a dolog kettős. Van olyan helyzet (főleg C-ben, meg ahogy kovsol is írja, assemblyben végképp), amikor előnyös a használata. Például hibakezelésre kivételek helyett, vagy brutálisan mély feltételeket szétbontani (Linux kernelben láttam most rá egy példát, amikor az előbb rákerestem). Viszont nem arra való, hogy a program teljes logikáját ezzel írja meg az ember, mint amit az említett órán csináltak ("ha a user 1-et ír be, kezdjük elölről a programot" jellegű varázs). Itt van róla egy hosszú, de annál érdekesebb leírás.

    “All nothings are not equal.”

Új hozzászólás Aktív témák