Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz Karma #1444 üzenetére

    Nem, BME-n kifejezetten és erősen tiltják a goto utasítás használatát! Ezt a tanárok "halálfejes hibának" nevezik, ha ilyet teszel a ZH-dba, akkor rárajzolnak egy halálfejet (egyébként tényleg rárajzolják, ZH-megtekintésnél pár papíron láttam is :DDD), és arra a feladatra - akármilyen szép is a többi része - eleve 0 pontot adnak. (olyan esetekben is kapsz ilyet, ha nem szabadítod fel a dinamikusan lefoglalt memóriát, amikor kellene, vagy inicializálatlan változóval dolgozol, stb.)
    Elképzelhető, hogy régebben volt olyan tanár, akinek nem verték a fejébe, hogy goto-t nem használunk, de szerintem most már selejtezik az ilyeneket. :D
    Pascalt nem is tudom, tanítanak-e még egyáltalán... Villamosmérnöki és Informatikai Karon biztos, hogy nem, ott C-vel kezdenek. De én úgy tudom, hogy még az építészek is alap C-t tanulnak. Pascalról mostanában egyáltalán nem hallottam, hogy valahol tanítanának még BME-n.

    A lényegre térve nem igazán értem, miért olyan nagyon hibás az elképzelés, hogy kívülről adjuk meg a függvénynek a méretet. :F Jahh, de az utolsó bekezdésben azt írod, hogy végül is van elfogadható érvelés erre is: akkor tehát mégis jó úgy? :B
    Az "iterátor" szót lehet, hogy rosszul használtam, de arra az elemre gondoltam, amivel bejárod a tömböt.

    A goto utasításra visszatérve: tudom, hogy a használata egy undormány-hányadék hiba, és soha nem is tettem, mert direkt meg se néztem, hogy kell azt egyáltalán :D De érdekelne, konkrétan milyen szempontból oltári baromság a goto használata. Úgy emlékszem, hogy futásidejű összeomlásokat eredményezhet, meg hasonlókat, de a pontos érveket már elfelejtettem.

    (#1442) 3man: értem, köszi. Tehát akkor érdemes mégis kézzel átadni (ha sima C-ben programozol) a tömbméretet, ugye?

    (#1446) bama: most mi a kérdés? Egyébként ha ez egy prímtesztelő függvény, akkor szvsz elég furcsa, minek kell 4-gyel shiftelni a számot...

    [ Szerkesztve ]

    Sk8erPeter

Új hozzászólás Aktív témák