Keresés

Hirdetés

  • Mindent megtudtunk az új Nokia 3210-ről

    ma Részletes képek, specifikációk és euróban megadott ár is van a legendás modell újraélesztett verziójához.

  • Lunar Lander Beyond teszt

    gp Nagyon sok évtizeddel az eredeti Lunar Lander megjelenése óta ismét ezen a címen jelent meg Atari logóval egy játék. Vajon mennyit javult a játékdesign a hetvenes évek óta?

  • AMD Radeon undervolt/overclock

    lo Minden egy hideg, téli estén kezdődött, mikor rájöttem, hogy már kicsit kevés az RTX2060...

Aktív témák

  • geckowize

    őstag

    Még meg nem lévő konfig:
    Gigabyte MA69G-S3H
    AMD Athlon 64 X2 5200+
    2*1GB DDR2 800MHz RAM
    És megmarad a mostani gépből a 120+120+160GB HDD, plusz CDRW/DVD Combo.

    Ehhez milyen videokártya illik? Asus X1950Pro, vagy inkább a Sapphire?
    Esetleg vmi jó ár/érték arányú tápot ehhez?

  • geckowize

    őstag

    Azzal a problémával találtam szembe magam, hogy depo.hu-n ugyan van X1950 Pro 512MB PCI-E-s csatolású, de a Sapphire oldalán csak AGP-sbe van.
    Most akkor 3 lehetőségem van:
    -Csak 256MB-osat veszek.
    -Nem Sapphire-t veszek, hanem pl HIS-t, amit ajánlottatok, mert az Asus-osnak nem jó a hűtője. ICEQ-s HIS 512MB-os változat 41.760 Ft-tól kapható.
    -Megrendelem a kártyát és ha AGP-s, bele próbálom gyömöszölni a Gigabyte GA-MA69G-S3H PCI-E foglalatába ;]

    Legolcsóbb PCI-E-s X1950Pro az a Sapphire 256MB-os és 31.308 Ft-tól elvileg már kapható. Megér 10e Ft-ot az 512MB?

  • geckowize

    őstag

    Sziasztok.
    A probléma a következő:
    Adott egy Samsung Syncmaster 913V monitor, amely 4 éves pályafutása alatt már egyszer elromlott: nem lehetett használni natív felbontáson, amely 1280*1024, mert ha arra állítottam, kiírta, hogy not optimal resolution, set to 1280*1024. Garanciális volt még, tehát felküldték megjavították, visszaküldték. Boltos azt mondta "alaplapot cseréltek benne", és utána nem is volt gond ezzel a felbontással, minden ment szépen.

    Ez után másfél évvel körülbelül történt a következő:
    Amikor már nem minden nap használtam az asztali gépet (meglett a noti, bp-re kerültem) és itthon voltam, egyszer-kétszer bekapcsolva a gépet, azt tapasztaltam, hogy nem adott képet. (de most nem írta ki hogy not optimal resolution, szimplán villogott a zöld led, ami azt az állapotot jelzi, hogy áram alatt van, de nem kap képet)

    Kivettem az alaplapból a videokártyát (gainward 8800gt), rádugtam a vga kábelt az alaplapi (gigabyte ga-ma69g-s3h) integráltra (radeon x1250), aztán biosba átállítottam hogy tiltsa le az integráltat, majd beraktam vissza a 8800gt-t és úgy ment. A lényeg, hogy akkor se derült ki, hogy konkrétan mi baja, csak átdugtam, átállítottam, meg vissza aztán működött utána.

    Egy hete megint csak nem akaródzott képet adni, de most már ez az utóbbi módszer sem segített. Mivel a 8800gt-n 2 dvi csatlakozó van, dvi-vga átalakítót használok, mert a monitor vga kimenetes. Ezen az átalakítón észrevettem, hogy mikor egyszer idegességemben csavaroztam ki a hátpanelből (mert annyira idegesítő mindig csavarozgatni, hozzáférhetetlen, kijön az a csavar is, amiből csavarozom, stb) hogy az azon tűk közül, amelyek a dvi csatlakozóba mennek, kicsit elferdült az egyik, gondoltam ez a baj. Kiegyenesítettem, de úgysem volt jó.
    Így gondoltam az átalakító lesz a ludas, majd veszek egy újat, aztán jó lesz. Hát nem.

    Be is dugtam ebben a hitben az alaplapi integráltra a vga kábelt, ámde így sem adott képet, úgyhogy ki van zárva az átalakító.

    Kipróbáltam egy másik monitorral és kábellel, az alaplapi integrált így sem adott képet. Acer monitoron No signalt ír, az alap samsungon pedig csak villog a zöld fény, mint amikor áram alatt van de még nem megy a gép.

    Így, hogy a monitort (mivel 2-t is kipróbáltam), a dvi-vga átalakítót ki lehet zárni (mivel az alaplapi integráltra vga kábel egyből vga csatira megy), a videokártyát is, az alaplapra gyanakszom. Arra is gondoltam, hogy lehet azért nem megy az integrált, mert biosban le van tiltva, ez eddig oké, csak hogy állítsam vissza, ha nincs kép?
    Kérlek titeket, segítsetek.

  • geckowize

    őstag

    válasz Stirlitz #31042 üzenetére

    Reseteltem a biost, de még mindig nem jó... Videokártyahiba, monitorhiba, dvi-vga átalakítóhiba, alaplaphiba kizárva. Akkor milyen hibától nem vehet még jelet a monitor?

  • geckowize

    őstag

    válasz lsc #31045 üzenetére

    A másik acer monitort a saját kábelével teszteltem, úgyhogy azt is kizárhatjuk. :(

  • geckowize

    őstag

    Hali! Szobatársaimmal vitatkozunk a következő dolgon:
    Nem hiszi el, hogy jobb multiplayernél, ha 60 fps-nél jobban fut a játék. Ezt azzal indokolja, hogy mivel a kijelző 60 hz-es, annál több képet úgyse látsz másodpercenként, és a 60 feletti fps-ek csak felesleges adatmozgások. Sajnos jelenleg nem tudom megmutatni neki, hogy mi is a különbség gyakorlatban és a neten sem találok érdemleges írást erről, úgyhogy ehhez a fórumhoz fordultam.

  • geckowize

    őstag

    Hali! BFG 8800GT OC + Gainward 8800GT golden sample mennének SLI-ben valamilyen alaplapban?

    Más: Ha a tápomon 1 pci-e tápcsati van és a sapphire 5830hoz ahogy olvasom 2 db kell, akkor megoldható molex->6pinnel?

    [ Szerkesztve ]

  • geckowize

    őstag

    válasz geckowize #49412 üzenetére

    SLI-s kérdésre valaki tud választ? SLI feltétele gondolom egy nvidia chipsetes sli képes alaplap és 2 ugyanolyan (?) kártya + híd?

  • geckowize

    őstag

    Hello!
    Ezen a konfigon játszok GTA4-gyel és...
    AMD Athlon II X4 620 @ 3,32 GHz
    2x2 GB DDR2-800 CL5
    Sapphire Radeon HD 5830 1GB GDDR5

    és szaggat......... :W

    Mit állítsak a catalystban? Neten amit találtam (contig.exe, valamint a launcher parancsikonjának a cél mezőjébe kapcsolók írogatása) mindent kipróbáltam, de 8800GT-ről váltva még talán szarabb is lett a minimum fps. Tudom mondták hogy ati kártyákat nem szereti és vegyek nv-t de most csak ezért nem vettem nv-t.... Tehát akkor nem szereti az ati kártyákat és ez így le is van sz*rva? Nem is lehet mit csinálni? Nem hiszem, haveromnak ugyanilyen vga-ja van csak intel q9400s-e és fullhd-ban gyönyörűen ment... Mit lehet tenni?

    Mintha még a textúrák se lennének jók, mivel ilyeket produkál: kép

  • geckowize

    őstag

    Hello!

    Lecseréltem 8800GT-met egy 5830-ra, minden a legnagyobb rendben megy, 3dmarkok, gémek jól mennek (bár gondolom nem 1280x1024-ben fog kijönni az igazi teljesítmény, majd fullHD-ben), viszont van egy kivétel, a GTA4.

    Már írtam egyszer, hogy szaggat. A szaggatást úgy értem, hogy megy 30-70 fps között aztán egyszer csak fogja magát és lemegy 8-9 fps-re, aztán vissza folyamatosra és megint lemegy, mindezt meghatározott időközönként, ami elég idegölő látvány. :(((

    Mivel tudnám kideríteni, hogy mi okozza ezt a problémát?

    Azt ki is zárhatjuk, hogy "mert ati kártyád van", mivel haveromnak típusra megegyező 5830-asa van és nála fullHD-ben (tehát még csak nem is sxga-ban) szaggatás nélkül ment (ramja neki is 4gb, procija nagyjából ugyanolyan teljesítményű, Q9400s alapórajelen ~ x4 620 @ 3,32ghz).

    Patcheket (4-est, 7-est) is kipróbáltam, egyikkel sem javult meg.

    Esetleg Catalysttal lehet probléma? Eszközkezelőben illesztőprogramnál 8.841.0.0-t ír.

    Gondolom nem a win7 SP1 fogja megjavítani, csak megjegyzem, hogy még nem telepítettem fel.

    VGA csere után még a windowst is újraraktam, hátha azért nem adta a teljesítményt, amit vártam, de nem segített.

    Mivel lehetne kideríteni, hogy mi okozza ezt a beszaggatást? Próbáltam közben feladatkezelőben nézelődni, de nincs nagyon semmi, ami kiemelkedően enné az erőforrásokat...
    Valami program van, ami ilyen erőforrásfigyelő/naplózó jellegű? Csak mert windows erőforrásfigyelővel nem jöttem még rá, hogy lehet naplózni.

Aktív témák