Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • kulfoldi

    aktív tag

    Sziasztok!

    A kovetkezo kerdesem lenne. Laptop procikat szeretnenk tesztelni valami uton-modon, ehhez viszont szuksegem lenne egy olyan rendszerre, amelyekben viszonylag konnyeden tudnam nyustolni oket Van valami otletetek arra, hogy hogyan tudnam ezt a legolcsobban meguszni? Ilyen procikat szeretnek a rendszerrel tesztelni:

    X9100
    P8400
    T9400
    T9300
    T8300
    T7700
    T7600
    T7500
    T7400
    T7300
    T7250
    T7200
    T7100
    T5670
    T5600
    T5470

    Namost a kovetkezok jutottak eszembe:

    1. Venni egy hasznalt olyan laptopot, amibe "csak" ki-be kene rakosgatnom a procit, viszont nem tudom milyet kene vennem, es hat szereltem mar szet laptopot, hat...nem egy leanyalom. Valamint azt sem vagom milyen laptopot kene szereznem, azt mar kideritettem, hogy az X-&T9xxx-eseknek a GM45,PM45-os chipsetek a jok, es olvastam, hogy a T5xxx&T7xxx&T8xxx-esekkel is menne mert lefele kompatibilisak ezek a chipsetek, de azert egy megerositesnek orulnek valaki nagyon szakitol.

    2. Nincs valami profibb mod, pl. hogy szerzek egy deszkat? Ennek en jobban orulnek, mert deszkat azt tudok konnyeden es olcson szerezni, csakhogy ugye erre nem tudok csak ugy radobni egy tapot, mint az asztaliaknal, azt hadd szoljon, hanem valahogy meg kene oldanom az aramellatast. Memoriat, kijelzot, vinyat megint csak tudnek szerezni, csak a franya tapellatassal van gondom, azt nem tudom mikent tudnam osszehozni. Mert ugye az adaptert sem tudom csak ugy radobni, szoval fingom sincs hogy tudnam osszerantani ezt a rendszert. Pedig jol hangzana.

    3. Vagy van valami tok masfele megkozelitese a dolognak, pl. valami celeszkoz, amibe csak bedobom a procit, es tudom tesztelni?

    Elore is halasan koszonom a helyes megfejteseket!

    Laci

    Ui: Termeszetesen barminemu pontositast orommel veszek, amennyiben targyi hibakat veltek felfedezni gyorsan osszdobott elmeletemben.

    [ Szerkesztve ]

  • kulfoldi

    aktív tag

    válasz xedos #13615 üzenetére

    Szia!

    Koszi a valaszt, a masodik felet nem ertettem mire erted?

    "Ugyanakkor a 945-ös az max 667-es FSB-s procikat fogad!
    Gyorsabbakal nem tudom, hogy elindul-e???"

    Sajnos nem sokkal kerultem kozelebb a megoldashoz, tovabbra sem tudom, van olyan megoldas amivel egyszeruen tudok laptop procit tesztelni, vagy mindenkepp vennem kell valami laptopot, es ki-be kell cserelgetnem a procit? Eleg surgos lenne, kerlek benneteket segitsetek! Koszonom!

  • kulfoldi

    aktív tag

    Egy Intel PM45-os laptop ezek kozul a procik kozul melyikkel kompatibilis?

    X9100
    P8600
    P8400
    T9600
    T9400
    T9300
    T8300
    T7700
    T7600
    T7500
    T7400
    T7300
    T7250
    T7200
    T7100
    T5670
    T5600
    T5470

    Az intel oldalan ezt olvastam:

    FSB Speed 667MHz / 800MHz / 1066MHz

    De a tamogatott procik kozott csak ezek szerepelnek: QX9xxx, X9xxx, T9xxx, P8xxx

    Szoval gyakorlatilag a kerdes az, hogy: kompatobilis-e a PM 45 chipset a fent emlitett procikon kivel meg a T8xxx, T7xxx, T5xxx ekkel?

    Elore is koszi a segitseget.

    (Bocs, hogy egymas utan ket uzit irtam, de nem jott az eloekre igazan hasznos valasz, en pedig szeretnek valamilyen modon valaszt talani, mert szeretnem elkezdeni tesztelni a procikat.)

  • kulfoldi

    aktív tag

    Az miert va, hogy PM45-os lapban a T7700/T7500-am csak 1.2ghz-n megy Prime95-ben? Kellene valami driver? Tudom, hogy elvileg 965GME/GM/PM lapban kellene probalnom, de a PM45 is socket P-s, szoval nem ertem. Mit tehetek, hogy az eredeti orajelen fusson?

    Ami az erdekes, hogy a Vezerlopult/Rendszer-ben az eredti orajelet mutatja, igazabol a CpuID mutatja az 1.2 ghz-t mialatt futtatom a Prime95-ot. Melyiknek kene hinnem?

    Koszi a valaszt!

  • kulfoldi

    aktív tag

    válasz xedos #13736 üzenetére

    Szia!

    Pm45-os a deszka, nem 945-os. A 945-os egyebkent is socket M-es lenne amennyire el lehet igazodni itt a sok hulye cpu elnevezesben. :) A 7500/7700 800-as igen.

  • kulfoldi

    aktív tag

    válasz xedos #13738 üzenetére

    Ne viccelj semmi gaz!

    A valaszt esetleg teccik tudni? :R

  • kulfoldi

    aktív tag

    Sziasztok, ujfent feltennem a rendkivul izgalmatos kerdest, mely a kovetkezo:

    Az miert van, hogy PM45-os lapban a T7700/T7500-am (vagy lehet hogy az osszes T7000?) csak 1.2ghz-n megy Prime95-ben? Kellene valami driver? Tudom, hogy elvileg 965GME/GM/PM lapban kellene probalnom, de a PM45 is socket P-s, szoval nem ertem. Mit tehetek, hogy az eredeti orajelen fusson? A PM45 az intel szerint kompatibilis lefele a 800, 667 es fsb-ju procikkal.

    Ami az erdekes, hogy a Vezerlopult/Rendszer-ben az eredti orajelet mutatja, igazabol a CpuID mutatja az 1.2 ghz-t mialatt futtatom a Prime95-ot. Melyiknek kene hinnem?

    Koszi a valaszt!

Aktív témák