Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • PLaci58

    őstag

    válasz #79335424 #5224 üzenetére

    Akadékoskodj nyugodtan, ebből tanul az ember :D
    Az androidot azért neveztem speciálisnak, mert telefonra tervezték. A tabletekre csak ráhúzták a telefonra készült androidot, némelyiket mindenféle átalakítás illesztés nélkül. Bedobálták a kernelbe a HW-hez szükséges drivereket "oszt kész". Persze vannak komoly gyártók, akik szépen kidolgozzák a tabletjeik szoftberét. Ezekbe viszont benne is van minden gyárilag (WiFi, G3, GPS, BT ...).
    Azért írtam, hogy ROM frissítés (kernel driver, illesztő, kezelő szoftverek, jogosultság engedélyek ... nélkül nem fog menni). Ha nincs beépített BT, akkor el lehet felejteni a külső USB-s BT-t. Körbejártam már a dolgot, ennyi. Nagyon bele kellene mélyedni az androidba ahhoz, hogy működjön.
    ROM frissítés = Custom kernel, egyről beszélünk.
    A fájlátvitel természtesnek tűnik a mai telefonoknál, tableteknél, hiszen a képeket "fel kell tölteni a netre" :)

    A BT azt a profilt tudja amit betettek a szoftverbe. Alapvetően mégis kihangosításra tervezték :D
    Nem mondom, hogy manapság nem használják sok egyéb dologra is. Ha megfigyeled a kihangosítást minden BT-s eszköz tudja.
    Telefonnál nem sok értelmét látom a HID-nek, tabletnál már több létjogosultsága van, főleg a billentyűzetnek.
    Mindenesetre nem láttam még olyan tinit, aki a telefonja mellett cíholta volna magával az egeret és a billentyűzetet :D

    Konkrétan, ha nincs beépített BT az eszközben, akkor kell egy módosított szoftvert csinálni.
    BT eszköz drivere a kernelbe, ellenőrzés, engedélyezés;
    BT eszköz azonosítója az androidba, engedélyezés, jogosultságok, profilok, szolgáltatások, kezelő programok.
    Virtuális soros port létrehozása, kezelése, modem kezelő szoftver (ez általában benne van, csak hozzá kell rendelni a BT-hez).

    Ha már ilyen BT-s megoldáson gondolkodsz, akkor inkább egy BT-s GPS vevő.
    Ha mindenképpen a CNS-el akarsz küszködni, akkor inkább az USB-n keresztül érdemes megpróbálni.
    Konkrét megoldást nem tudok.
    Inkább vegyél egy GPS-t tartalmazó tabletet, pl Wayteq.

    Hidd el sokkal jobban jársz :D

    "Nincs végzet, csak ha magad is bevégzed!"

Új hozzászólás Aktív témák