Hirdetés

2015. szeptember 1., kedd

Útvonal

Fórumok  »  Navigációk  »  Azonnali navigációs kérdések órája (kiemelt téma)

(#5901) Bass válasza Prime110 (#5900) üzenetére

Bass
(PH! addikt)

Javaslom neki remélem meg van a blokkja,de ha nincs akkor lehet azért valamit tenni? Valahogy egy térképet rá lehet tolni?

"Az Ördög elképedve állt, érezte milyen ocsmány a jóság..."

(#5902) Prime110 válasza Bass (#5901) üzenetére

Prime110
(fanatikus tag)

"Valahogy" lehet, de az kimeríti ennek a fórumnak a kereteit...

Lancia k 2.4; PSN ID: Astron110; Huawei P7 & P8 Power

(#5903) Bass

Bass
(PH! addikt)

Nem koklerkodni gondoltam, pl valahol kapni rà szoftvert? Kulon navim meg nem volt ,a telomat hasznalom .

"Az Ördög elképedve állt, érezte milyen ocsmány a jóság..."

(#5904) Prime110 válasza Bass (#5903) üzenetére

Prime110
(fanatikus tag)

Úgy tudom, már nem elérhető a szoftver..., a forgalmaznál lehet erről érdeklődni, de azt hiszem már évek óta nincs. Ráadásul ebben még a rendes "nagy" SD-kártya meg..., de mint írtam, ezt a készüléket nem lehet SW nélkül értékesíteni. Vigye vissza az ismerősöd a Euronicsba és ennyi.

(#5905) gabor7th

gabor7th
(lelkes újonc)

Ma már minden telefonon van GPS és ezek a külön készülékek még mindig ilyen keresettek?

A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

(#5906) Somatom válasza gabor7th (#5905) üzenetére

Somatom
(PH! nagyúr)

Nem mindegy, hogy vki navigációt akar, vagy navigálósdit játszani.

My name is User. Super User! ZOPO ZP999 XXX

(#5907) chosa91

chosa91
(tag)

Üdv!

Egy Wayteq 960 bt-t szeretnék frissíteni, perpill Igo Primo ZoZo v2.4.1 van rajta, viszont ez 2013-as, nekem szükségem lenne egy frissebb pack-ra, mit ajánlanátok?

• +36-70/426-8150 • régi pirosaim(14) http://goo.gl/cHnwe •

(#5908) chosa91

chosa91
(tag)

Üdv!

+1 kérdés Adott egy Garmin Nüvi 1390, WAREZ frissítés megoldható hozzá?

• +36-70/426-8150 • régi pirosaim(14) http://goo.gl/cHnwe •

(#5909) Csöves válasza gabor7th (#5905) üzenetére

Csöves
(senior tag)

Ha már van, miért ne használjuk?
Én jobban szeretem mint a telefonost.

Aquila non captat muscas.

(#5910) Prime110 válasza chosa91 (#5908) üzenetére

Prime110
(fanatikus tag)

Kezded kimaxolni a fórum-szabályzatot..., egy sys.txt.-t még idekopizol és meg is lesz.

(#5911) premierpark

premierpark
(senior tag)

Sziasztok,
Hétfőn indulok montenegróba. Valaki esetleg tud mondani olyan navigációs eszközt
Ami minőségben jó és nem méreg drága? Valami jó kis eszköz kellene ;)
Köszi

(#5912) Doky586 válasza premierpark (#5911) üzenetére

Doky586
(őstag)

"Hétfőn indulok montenegróba (...) és nem méreg drága"

Ennél olcsóbb nincs: [link], persze ha lenne meglevő eszközöd (ilyesmit nem említettél), az más.. De az utolsó nap már lekéstél új eszköz rendeléséről.. :U

[ Szerkesztve ]

(#5913) premierpark válasza Doky586 (#5912) üzenetére

premierpark
(senior tag)

hétfőn este indulok úgyhogy hétfőn még lenne rá idő :) :R

(#5914) Prime110 válasza premierpark (#5913) üzenetére

Prime110
(fanatikus tag)

Ahogy nézem, utolsó darabok egyike ezen az áron nagyon jó, csak kár, hogy nem írják oda, hogy mit tartalmaz, de a "K-Eu" általában magában is foglalja a Délszláv államokat is.

(#5915) nemcso

nemcso
(senior tag)

Garmin eastern-europe map

Vegetáriánus - régi indián szó, jelentése "béna vadász"

(#5916) Doky586 válasza premierpark (#5913) üzenetére

Doky586
(őstag)

HERE ?

(#5917) Gaben01

Gaben01
(őstag)

Sziasztok!

Unokaöcsém megkért, hogy frissítsem a Navon N750-esükön a térkép fájlokat. Sajnos se a 64 bites win7, se a 32 bites win 8.1 nem ismeri fel. Elkezdtem navon fórumokat bújni, de nem igazán találtam rá megoldást. Esetleg van valakinek ötlete/tapasztalata a helyzet megoldására?
Előre is köszönöm.

http://9gag.com/ A függőség garantált. || Friends are like snow flakes. If You pee on them, they disappear.

(#5918) choco01

choco01
(őstag)

Sziasztok!
Valaki használ Wayteq X980BT-t?
Ha igen, gyárilag(navi mentesen) elérhető a CE, vagy kell mókolni vele hogy elérjük? :U

Köszi! :R

„A célzás nem vérben folyik , de ha jól célzol vér folyik.”

(#5919) Prime110 válasza Gaben01 (#5917) üzenetére

Prime110
(fanatikus tag)

USB-re "allergiás" legfeljebb 2.0-val megy és ha rádugod a gépre akkor az eszköz elvileg felvillan, hogy töltés vagy csak USB-módban akarod használni és értelemszerűen az USB-módot kell választani. Lehet, hogy ki be kell húzogatni a kábelt, de előbb utóbb menni fog.

(#5920) plaschil

plaschil
(fanatikus tag)

Sziasztok!

Véleményetek szerint mekkora az a GPS (vagy inkább tablet, erre vonatkozna a kérdésem inkább) ami még nem zavaróan nagy navigációként használva. Tehát nem zavarja a kilátást.

[ Szerkesztve ]

Creative G500 vezérlő panelt keresek// Hol vagy helyileg? - A kisszobába. // Szilvásbuktát, mert azt szeretem!

(#5921) Doky586 válasza plaschil (#5920) üzenetére

Doky586
(őstag)

32"

(#5922) OldMike válasza plaschil (#5920) üzenetére

OldMike
(senior tag)

Szerintem ez teljesen az adott autó belső kialakításától függ. A legtöbb autóban vagy a szélvédőre cuppantják, vagy a műszerfal felső felületére rögzítik, ebben az esetben szinte biztosan kitakarja a szélvédő érintett részét. Erre már a 7"-os méret kissé nagy.

Szokták még a középső szellőzőrácsra szerelni, ekkor viszont esetleg takarhatja a kezelőszervek egy részét, és a szellőzés sem lesz annyira hatékony. Tehát itt se nagyon jó az 5"-nál nagyobb.

Az én (személy)autóm műszerfala olyan, hogy annak a tetejére helyezett 7"-os GPS-Tablet sem a szélvédőből, sem a műszerfali kezelőgombokból, sem pedig a szellőzőrácsból nem takar ki semmit. De ez valószínűleg a ritka kivétel.

42LM660S

(#5923) Gaben01 válasza Prime110 (#5919) üzenetére

Gaben01
(őstag)

Kipróbáltam 2 különböző kábellal, 3 gépen, ki-be dugdostam,de semmi. Úgyhogy visszaadtam és tanácstalanul pislogtam. :(((
Azért köszönöm.

[ Szerkesztve ]

http://9gag.com/ A függőség garantált. || Friends are like snow flakes. If You pee on them, they disappear.

(#5924) martoslaci

martoslaci
(újonc)

Jó estét Mindenkinek!
Totalcmd 5.51 van a laptopon. Akaratlanul mellényomtam valamit, amitől a Total Commander bal oldali fájl ablak függőleges görgetője alulra került, a fájl ablak fejlécében a "Név-Kiterjesztés-Méret-Dátum" nem állítható. A jobb oldali fájl ablak, és annak fejléce nem változott. Az lenne a kérdésem, hogy van e valamilyen default lehetőség az eredeti állapot visszaállítására? Újratelepítés után is ez a jelenség van.
Előre is köszönöm, ha célravezető tanácsot kapok: martos laci

(#5925) choco01 válasza martoslaci (#5924) üzenetére

choco01
(őstag)

Inkább ide írd szerintem: Azonnali kérdések órája :))

„A célzás nem vérben folyik , de ha jól célzol vér folyik.”

(#5926) ufonauta

ufonauta
(tag)

Sziasztok!

Unokaöcsém a kezembe nyomott egy Navon készüléket, aminek még a pontos típusát sem tudom. Valakitől kapta és azt szeretné, ha tennék rá térképeket. A készülék elindul és a rendszerinfónál ezt írja a ROM verzióra.
LH43FIPA5_V5.3A.1.03.29.M000.1.000.000.110919
Viszont kártya nem volt hozzá, így én előbányásztam egy 4 Gigás micro sd-t és fat 32-re formázva beletettem. Az USB beállításoknál csak a Háttértároló felirat jelenik meg, de azt hiába böködöm a gép nem látja, mint háttértárolót, csak tölti a készüléket. A navigációt elindítva kidobja A DBFile init error … üzit, ezt ignorálva kiírja, hogy nem találhatók térképfájlok.
A nagy kérdésem az lenne a szakikhoz, hogy miként lehetne ezt valahogy üzembe helyezni és néhány térképet rávarázsolni? Az IGO sugójában ezt írja miután térkép nélkül elindítom: NavOn Navigation 9.2.0.191.493 2011 május 11. (IGO ez egyáltalán?) A licenceknél meg ezt: NavOn Eastern Europe and Russia és egy sorozatszámot.
Meg vagyok lőve, mert az unokaöcskös bennem bízik, hogy meg tudom csinálni.

(#5927) GyureX

GyureX
(lelkes újonc)

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni, mert nem találtam rá megoldást. Fateromnak van egy Becker Active.5 LMU készüléke. Odaadta valami okos haverjának, hogy hack-keljen már rá valami kamionos programot, mert lusta volt megvenni a gyártótól, jelenleg igo primo megy rajta, csak sys.tx kopp üres, műholdat nem talál, stb. Az emberke meg szépen letörölte a belső memóriáról az eredeti programot. Vissza lehet valahogyan állítani? Valami rom, vagy system image nincs valakinek? Igazán hálás lennék!

Content Manager-rel is próbáltam felismertetni, de nem látja, mint készüléket.

[ Szerkesztve ]

(#5928) Sokimm

Sokimm
(tag)

Sziasztok!
Most kaptam egy garmin oregon 300-at, és nincs benne sd. A kérdésem az, hogy milyen ingyenes térképet tudok rá tenni, és hogyan? (találtam itthon egy 2GB-os sd-t)
garmin leírás:

Másolja át az SD kártyára a "gmapsupp.img" nevű fájlt az ott található, ugyanilyen nevű fájl felülírásával!
...
Figyelem! Ez a frissítés csak azzal az SD kártyás Magyarország térképpel használható, amelyiken a \Garmin mappában megtalálható egy "gmapsupp.unl" nevű fájl is! Régebbi kártyákon nincs ilyen fájl, és azokon a friss térkép nem működik. ...

Szóval üres kártyára, mit, és hogyan tehetek rá anélkül, hogy bajt okoznék?

Tudom, buta kérdés, de nem értek hozzá. :\
A válaszokat előre is köszönöm! :R

(#5929) Imi91 válasza GyureX (#5927) üzenetére

Imi91
(fanatikus tag)

Egy Sys.txt-t tölts le hozzá vagy szerezzbe egy másik gépről. A kijelző felbontást lődd be a gépedhez és a GPS port-ot írd át "auto" -ra. Röviden ennyi hosszabban meg nem mennék bele mert Warez :)
(Az igo fő mappájába kell tenni a Sys.txt fájlt)

Eladó!!!: ----> Intel Celeron 2,4GHZ(ingyen posta)--> és<-- Cső alakú ide kábel<-----NÉZZ BE!! :)

(#5930) Imi91 válasza ufonauta (#5926) üzenetére

Imi91
(fanatikus tag)

Ha jól tudom, akkor a NavON az IGO tehát igen IGO van rajta :) Adott egy gép amin elindul a navi, de csak térkép fájl nélkül? Egy megfelelő térképpel próbálkozz ami ehhez a szoftverhez jó.Mélyebben ne menjünk bele, mert Warez

Eladó!!!: ----> Intel Celeron 2,4GHZ(ingyen posta)--> és<-- Cső alakú ide kábel<-----NÉZZ BE!! :)

(#5931) ufonauta válasza Imi91 (#5930) üzenetére

ufonauta
(tag)

Köszi!

Feladtam, mert kiderült róla, hogy kuka. :(

(#5932) kolivanov777

kolivanov777
(kvázi-tag)

Üdv!
Van egy Becker z107es navim! Frissíteni szeretném a térképeket, le is töltöttem a legújabb 2015q1-es verziót! De nem fogadja el őket licenc hiányában!
ötlet?
Előre is köszönöm!

(#5933) Prime110 válasza GyureX (#5927) üzenetére

Prime110
(fanatikus tag)

"Az emberke meg szépen letörölte a belső memóriáról az eredeti programot."
Ehhez jár a hatalmas taps, ha nem volt előtte a Content Managerrel backup akkor majdhogynem kuka is a dolog. A Becker idehaza sajnos nem nyújt olyan supportot, hogy ezt korrigálja tehát nincs olyan bolt / szerviz az országban - tudtommal - aki ezt vállalná hivatalos úton, hogy a letörölt programot visszaadja.

(#5934) CSorBA

CSorBA
(őstag)
LOGOUT blog

Sziasztok,

sajnos nem vagyok otthon a GPS témában, apósom viszont megbízott a feladattal. Adott egy WayteQ x950-HD készülék egy feltehetőleg nem tiszta igo Primo 2 v9.6.5.245577 + Europe TomTom (2015.03) térképkészlettel. Állítása szerint néha újraindul, kikapcsol, elveszti a jelet.

Lehetőség van erre a készülékre csak a szoftver és friss térképek megvásárlására? Vagy érdemesebb lenne új GPS-t venni élettartam frissítéses garanciával? Vagy esetleg beszéljem rá egy okostelefonra? (én mobilon a Sygic-et használom és nagyon elégedett vagyok) Mit tudnátok ajánlani?

LEMONS. Perfect for orangejuice.

(#5935) Prime110 válasza CSorBA (#5934) üzenetére

Prime110
(fanatikus tag)

"...egy feltehetőleg nem tiszta..." - bocsánat, de ezen azért felnevettem, of korz, hogy nem tiszta! :)
Na, de komolyra fordítva ez HW-hibának tűnik erősen, lévén egy jól beállított iGO ilyen random hibát nem generál.
WayteQ-re kizárólag a Sygic-térkép vásárolható hivatalos úton, bár most pont nem látom a webáruházukban, szóval azzal szerelt verziót lehet venni, mert a HW nem feltétlen rossz és mint céleszköz megállja a helyét. Egy okos-telefont kizárólag mondjuk navigációra használni - szerintem - marhaság, bár nekem is volt egy olyan tervem, hogy egy 1 magos kis trágya Alcatel-t kibelezek szoftveresen és kizárólag a Waze / iGO / HERE használatra megtartom és bele egy feltöltőkártyás számot, ha ég a ház akkor legyen és mind a két saját telefonom mondjuk bekrepál (vagy a Waze miatt úgyis kell).
De egyelőre nem győztem meg magam, hogy a céleszközt (egy JÓ céleszköz, ami mondjuk ott indul, hogy Garmin bár nekem inkább a Becker a szívem csücske) egy egymagos Alcatel nem fog kiváltani már csak a kijelzője méretéből adódóan sem...
Itt szoktuk javasolni az LM utótagú Garmin, vagy LMU utótagú Beckert bármelyiket, ami belefér. A Garmin időről időre előrukkol egy jó akcióval, ez most éppen a 42LM vagy az 54LM, ami nagyon kedvező áron kínál élettartam frissítéses készüléket olyan minőségben, hogy apósod mondjuk évente 2x fog felhívni amiatt, hogy frissíts neki térképet, de HW-hiba miatt - szinte - kizárt.
Üdv,

(#5936) Somatom válasza Prime110 (#5935) üzenetére

Somatom
(PH! nagyúr)

Ezt én kicsit másképp látom. Érthetetlen számomra, hogy miért nem készítenek normális célhardvert. Próbáltam egymás mellett egy PNA -n (CNS Globe HD) és egy SGS 2 -n ugyanazt a navit. Az SGS 2 sem egy mai vas, de ég és föld volt a kettő. Láthatóságban (fényerő), tervezésben, térképmozgatásban. A +/- bökdösés és a kétujjas nagyítás közti különbségről nem is beszélve. Sztem egy Tab -ból jó célhardvert lehetne faragni offline navira. Sajnos, a GPS egyikben sem üti meg a szintet. Úgyhogy inkább a jó BT modulra kell odafigyelni és külön vevővel használni. Vagy, USB -ssel (ha, van ilyen). Az online navi más szitu, mert a Térképhez, Waze -hez Gapps is kell, ami viszont már befolyásolhatja a stabilitást. De, ha fontos, akkor telóról is lehet netet adni a működéshez.

(#5937) CSorBA

CSorBA
(őstag)
LOGOUT blog

Köszönöm a válaszokat mindkettőtöknek!

Sygic-térkép vásárolható hivatalos úton, bár most pont nem látom a webáruházukban
Itt találtam: [link] Bár szvsz nem feltétlen érdemes ennyit költeni egy ilyen idős készülékre, pláne ha esetlegesen hw hibás is lehet :U

Egy okos-telefont kizárólag mondjuk navigációra használni
Úgy gondoltam, hogy telefont cseréljen és ne csak navigációra használja :) Úgy sincs még "okostelefonja", lehet érdemes lenne teljes használatra. - Bár kérdés ezt mennyire tudná megszokni, bár ahogy láttam szerencsére nem tartozik a menthetetlen csoportba ilyen téren.

Garmin 42LM
Ez egyelőre nekem szimpatikus.

De, ha fontos, akkor telóról is lehet netet adni a működéshez.
Szerencsére ez pont nem gond, vállalati csomag miatt úgyis van 2Gb net az előfizetésében.

Ha a mobilos opciót választha, akkor amúgy egy Lumia 540/640 + Windows Storeból letöltött és Europai térképet megvásárolt kombinációra gondoltam. :U
Ha pedig a GPS-t akkor úgy néz ki, a Garmin 42LM lesz a nyerő. De a döntés rajta áll, én mindkettő utat járhatónak tartom.

LEMONS. Perfect for orangejuice.

(#5938) Somatom válasza CSorBA (#5937) üzenetére

Somatom
(PH! nagyúr)

Én célhardvert írtam és nem telót, hanem Tabot. Azok olcsóbbak. Főleg azok, amikben nincs SIM modul. Ezért írtam, hogy Wifin kaphat netet az online navi.

(#5939) ntraxxx

ntraxxx
(tag)
LOGOUT blog

Sziasztok,

Ehhez a géphez keresnék nyugat európai vagy teljes európai (kamionos) szoftvert WAYTEQ X980 8GB A GPS.

Fizetős vagy tört az mindegy csak valahol el kellene induljak a keresésben.

Előre is köszönöm a segítséget.

Üdv
B.

Mindannyiunkban lapul egy közülünk...

(#5940) realmadrid

realmadrid
(tag)

Sziasztok van egy Garmin Nüvi 1440T masinám. Mivel tudok teljes mentést csinálni, hogy majd vissza tudjam tölteni a lementett térképeket, adatokat, kedvenceket ? Köszi. Jöhet privibe is, ha van ötlet ;)

A sas nem vadászik legyekre (Z14XEP)

Útvonal

Fórumok  »  Navigációk  »  Azonnali navigációs kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2015 PROHARDVER Informatikai Kft.