Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • trebron86

    tag

    válasz Hunork #46112 üzenetére

    Sziasztok!

    Sürgős segítségeteket kérem.
    Eladatam 1 hibátlanúl működő alaplapot ezt

    A vevő amint meg kapta, arra panaszkodik hogy nem megy a hőfok vezérlést vezérlő panel, illetve nem tud tuningolni.
    Fel megy a CPU hőfoka 46-48 celsius fok-ról 70-74 fokra is.
    Nem tudom hol mérte és mivel ezeket az adatokat, még azt állítja terheléssel és terhelés nélkül is maximumon jár a CPU ventilátora.

    Nálam kb 1,5évet ment az alaplap kb13 hónapig 1 x2-es 7750 black boxos-al gyári hűtővel ezután meg egy phenom II x4 965ös dolgozott benne, és nálam sem a 7750 sem a 965-ös gyári ventie nem ment maxon csak nagyon hosszas terhelés után (1-1,5h után).

    Az ő CPU-ja athlon 2-es am3 hűtője ha jól értettem (telefonba) akkor artic cool tipus passz.
    Állítása szerint ha bekapcsolja a biosban a hőmérséklet figyelőt csak sípol... illetve cool'n'quiet=on órajelekhez nem tud nyúlni.

    egy teszt erejéig
    7750-el 1-2napig 2,7GHz-ről 3340MHz-re tudtam emelni a szorzó és az fsb segítségével feszekhez nem nyúlva.
    Hőfokok:
    standard:46-56 üzemi/terhelt
    o.c.: 52-62 üzemi/terhelt
    Így teljesen stabilan ment minden.
    965-öst már meg sem próbáltam húzni, de annak 44-52 fok volt.

    ezeket az értékeket everest 5.50.xx program segítségével nyertem egy stabilitás teszten.

    nem tudom mit gondoljak, mit mondjak neki erre, mert ha vissza veszem sem tudom ellenőrizni állításának igazát ugyanis asztali alkatrészeim nagyját már eladtam.

    üdv, Norbert

    [ Szerkesztve ]

    u.i.: bocs a helyes írási hibákért nekem nem megy a nyelvtan,de ki nem s***ja le ... ha minden a [B]matek[/B]!!!

  • trebron86

    tag

    válasz Melanor #46108 üzenetére

    Én segítek, de még nem csináltam ilyet.

    könyved van? ha nincs töltsd le innen

    ha meg van nyisd ki vagy keresd meg az 5-32 es oldalt itt találod az 5.4 RAID Configurations

    én csak angolt találtam szóval kicsit nyers fordítással mondom a lépcsőket oldal számmal követve:
    5-33/5.4.2 csatlakoztasd a meghajtókat (gondolom ez meg volt)
    5-33/5.4.3
    1 lépj be a biosba
    2 lépj be a sata configuration menübe
    3 válaszd ki a Configure SATA As majd (enter)
    4 válaszd a RAID-t és (enter)
    5 mentsd el és lépj ki a biosból

    5-34
    1 telepítsd a meghajtókat lásd.5-33/5.4.2
    2 kapcsold be a gépet
    3 bekapcsolás közben nyomd/nyomkodd a (CTRL+I) gombokat egyszerre
    ha sikerült kapsz egy menüt, ha nem lekéstél... próbáld újra a 3.ik lépést

    ezután neked a RAID 1 kell
    5-37
    1 a kapott menüből válaszd a Create RAID Volume opciót majd (enter)
    2 írd be névnek RAID 1 (enter)
    3 amikor a RAID level: meletti van kijelölve fehéren akkor a fel/le gombok segítségével válaszd ki a RAID 1(mirror)-t ha ez meg van (enter)
    4 amikor a Capacity: melett van kijelölve fehéren akkor tudod megadni azt a területet amit te akarsz szinkronizálni, ha nem nyúlsz hozzá akkor maximumot használja ezzel ha végeztél nyomj (enter)
    5 amikor a Create Volume van kijelölve nyomj (enter)
    6 itt felugrik egy ablak hogy "minden adatod elfog veszni ha folytatod!" itt nyomj (Y)

    ezek után kiléphetsz

    ha valmi nem megy akkor kérj újra segítséget...

    üdv Norbert

    [ Szerkesztve ]

    u.i.: bocs a helyes írási hibákért nekem nem megy a nyelvtan,de ki nem s***ja le ... ha minden a [B]matek[/B]!!!

  • trebron86

    tag

    válasz Melanor #46120 üzenetére

    :K :K :K

    spista222 Köszi szépen. majd meg látom mi lesz vele.

    [ Szerkesztve ]

    u.i.: bocs a helyes írási hibákért nekem nem megy a nyelvtan,de ki nem s***ja le ... ha minden a [B]matek[/B]!!!

Aktív témák