Hirdetés

Aktív témák

  • trebron86

    tag

    válasz Hunork #46112 üzenetére

    Sziasztok!

    Sürgős segítségeteket kérem.
    Eladatam 1 hibátlanúl működő alaplapot ezt

    A vevő amint meg kapta, arra panaszkodik hogy nem megy a hőfok vezérlést vezérlő panel, illetve nem tud tuningolni.
    Fel megy a CPU hőfoka 46-48 celsius fok-ról 70-74 fokra is.
    Nem tudom hol mérte és mivel ezeket az adatokat, még azt állítja terheléssel és terhelés nélkül is maximumon jár a CPU ventilátora.

    Nálam kb 1,5évet ment az alaplap kb13 hónapig 1 x2-es 7750 black boxos-al gyári hűtővel ezután meg egy phenom II x4 965ös dolgozott benne, és nálam sem a 7750 sem a 965-ös gyári ventie nem ment maxon csak nagyon hosszas terhelés után (1-1,5h után).

    Az ő CPU-ja athlon 2-es am3 hűtője ha jól értettem (telefonba) akkor artic cool tipus passz.
    Állítása szerint ha bekapcsolja a biosban a hőmérséklet figyelőt csak sípol... illetve cool'n'quiet=on órajelekhez nem tud nyúlni.

    egy teszt erejéig
    7750-el 1-2napig 2,7GHz-ről 3340MHz-re tudtam emelni a szorzó és az fsb segítségével feszekhez nem nyúlva.
    Hőfokok:
    standard:46-56 üzemi/terhelt
    o.c.: 52-62 üzemi/terhelt
    Így teljesen stabilan ment minden.
    965-öst már meg sem próbáltam húzni, de annak 44-52 fok volt.

    ezeket az értékeket everest 5.50.xx program segítségével nyertem egy stabilitás teszten.

    nem tudom mit gondoljak, mit mondjak neki erre, mert ha vissza veszem sem tudom ellenőrizni állításának igazát ugyanis asztali alkatrészeim nagyját már eladtam.

    üdv, Norbert

    [ Szerkesztve ]

    u.i.: bocs a helyes írási hibákért nekem nem megy a nyelvtan,de ki nem s***ja le ... ha minden a [B]matek[/B]!!!

Aktív témák