Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dabadab

    titán

    válasz Mawyx #765 üzenetére

    "Színtisztán emlékszem arra, amikor a dolgozatomban minden ilyen ige alá lett húzva hullámos vonallal."

    Mindketto helyes, viszont magyaroran az irodalmi nyelvet kell hasznalni, igy aztan az effele kilengeseket buntetik (eros bennem a gyanu, hogy a miertre a legtobb magyartanar vmi orbitalis hulyeseget valaszolna, de ez a vegeredmeny szempontjabol nem is lenyeges).

    "A helyesírási szabályzatban nem is találom egyelőre."

    Persze, mert - mint emlitettem - ez nem helyesirasi kerdes. Elso nekifutasra ajanlanam a Wikipedia vonatkozo cikket, ott joval reszletesebben korbejarjak a temat, mint en tettem a hozzaszolasomban (az a baj, hogy ha az ember kb. barmelyik nyelvi kerdesnek alaposan nekiesik, akkor ott pillanatok alatt rendkivul bonyolult dolgokat talal, olyanokat, amik messze tulmutatnak a kozepiskolai magyaroktatas kicsit talan egyugyu szemleleten (helyesirasi temakban Zsadon Bela szokta riogatni a nepet az Indexen)) es linkelnek egy Nadasdy cikket - ot szerintem erdemes olvasni, mert nagyon olvasmanyosan es okosan ir a temarol (nem csak az ikes ragozasrol, hanem a nyelvrol altalaban).

    [ Szerkesztve ]

    DRM is theft

Új hozzászólás Aktív témák