Hirdetés

Hirdetés

Aktív témák

  • leviske

    veterán

    válasz csatahajós #6908 üzenetére

    $400 nem igazán mondható már felső középkategóriának. És amit senki sem hajlandó "kihallani" a mondanivalómból: Anno a 800-as széria egy árrést tömött be. Ez a réteg, ha az AMD nem nyújt újra 2x teljesítményt itt az előző szériához képest, akkor nem lesz kihasználva. Akinek most van egy HD4890-ese, vagy akár HD4830-asa, az hülye lesz majd egy ugyan olyan teljesítményű kártyát venni, csak hogy élvezhessen a DX11 matricájára.

    "ja és nem a 8800GTX-hez mérték már akkor hanem a GTX280hoz"
    Hmm... Jól emlékszem, hogy a GTX280 $600 körül, a GTX260 pedig $450 körül kezdett? Az erre,pofánvágásként beállított $300-as HD4870 nem egy hiba volt, ahogy azt beállítjátok, hanem vevőcsalogatás.

    Amit Ti magyaráztok, az akkor lenne életképes, ha az AMD most nem adna ki X2-es kártyát. Viszont így, hogy Októberre várható az X2-es, minimum 4 kártya lenne belőve $350 fölé, ami elég érdekesen hatna. Arról nem is beszélve, hogy a X2 árát vagy megszabnák a szokásos 500-600 dollár körül (ami a $400-os 70-es mellett viccesen mutatna), vagy $1000 fölé mennek, ami viszont a válság miatt mutatna röhejesen.

    És bocs, de a Fuad nekem nem egy olyan dolog, akitől feltétlen elhiszem a 700-asok létezését... Régebben ők voltak az elsők, akik bejelentették a 800SP-s RV770-et, utána folyamatosan ontották magukból a 480SP-s hülyeségüket.

    De ne offoljuk tele a topicot ezzel a témával... :) A kártyák debütálásáig engem nem lehet meggyőzni arról, hogy az elméletem helytelen. Az meg már egy külön elgondolkoztató dolog, hogy Abu -aki valószínűleg már biztosabb infókat tud a kártyák áráról- nem kezdett el velem vitázni. :) Pedig anno, a HD4890 megjelenése előtt igyekezett mindenkit meggyőzni arról, hogy nem érdemes túl hatalmas teljesítménytöbbletet várni.

    [ Szerkesztve ]

Aktív témák