Hirdetés

Hirdetés

Aktív témák

  • attiLANte

    tag

    válasz rocket #2371 üzenetére

    Valahogy el kell adni a kártyákat... :DDD
    Gondoltam odaírom, hogy a szokásos marketing hablaty a Radeon vs. GeForce teljesítményről, stb., de nem azért szúrtam be: a GFLOPs és a GFLOPs/watt arányból nekem 80W fogyasztás jön ki :U . Igaz sokkal fontosabb, hogy üresjáratban keveset egyen...
    A hűtő azért - ahogy a nyák is - jóval rövidebb, mint a HD 3870-nél. Mellesleg csak egy szerény, 6mm körüli átmérőjű hőcsövet látok, ami általában 50-60W-nál nagyobb teljesítmény elvezetésére nem igazán képes, tehát sokkal többet nem fogyaszthat. Persze ez még nem zárja ki, hogy szép kis hőlégfúvó lesz.
    A dual slot heatpipe hűtés valószínűleg a kis magméret miatt kell - ide már az egyszerű alu borda kevés - nem mindegy, hogy a 60-80W-ot 200 vagy 130 mm²-nyi felületről kell elszállítani.
    Egyébként még nem kellene leírni a kártyát - nem túl sokat tudni a valós teljesítményéről. Ráadásul az RV770-nel ellentétben a most megjelenő GPU-k támogatják az R700 Family Architecture Details ismertetőben szereplő burst memory reads nevű memória olvasási utasítást, ami talán pozitívan befolyásolja a valós alkalmazások alatti teljesítményt. Hogy pontosan mire használható (okoz-e számottevő gyorsulást, illetve milyen esetekben), azt egyelőre nem tudni - talán Abu-nak van valami infója...

    [ Szerkesztve ]

Aktív témák