Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • gtasystem

    őstag

    válasz Chaser #1254 üzenetére

    na ahhoz gratulálok. ismerősöméknek ennyi de ők soha nincsenek otthon..:)
    ha folyamatosan megy a gép ennyiből nem úszod meg..

    smilecat:én az enyémet azzal a falialjzattal mértem.

    [ Szerkesztve ]

    http://db.tt/fdsEa7Ff <--itt regisztrálj és nem bánom meg..:-)

  • smilecat

    aktív tag

    válasz Chaser #1254 üzenetére

    nekem tök mind1 ha 2év garit ad hozzá...eddig még soha nem volt gondom vele ha cserélni kellett..a kártya bontatlan volt..

    az árakról csak annyit hogy nem mind1 hol laksz..példaként:

    az én számlám az Elmű szerint 13.000ft
    ugyanez annak aki monori erdőn lakik 7200ft!!(a kollegám lakik ott és kíváncsiságból néztem meg egy számláját mert sokalta) a szolgáltató teljesen más így olcsóbb az áram nekik. majdnem feleannyit kell csak fizetniük mint nekem...azt hittem rosszul látok, de nem..

    erről ennyit...

    a fogyasztásokról meg különböző oldalakon tájékozódhatsz és én még keveset is mondtam...jópárat átnéztem elhiheted.....de mint írtam hamarosan kiderül mit eszik a kártya...szerencsére van integrált cucc (is) a gépemben így nem esik nehezemre megnézni az eredményeket.
    pl:
    [link]
    [link]
    [link]
    én sem hiszek el mindent, de saját magam csak nem verem át...

    egyébként az is csak úgy derült ki hogy ennyit eszik a 3850 (első szériás)hogy mindent kihúztam itthon a konnektorokból és külön mérőműszereket használtam ezek fogyasztásának ellenőrzésére..először a hűtőre gyanakodtam, de az tök stabilan mutatott ugyanannyit...és egyedül a kártya lett beszerelve a gépembe..más változás nem történt itthon...érdekes ahogy kivettem a gépből azonnal visszament a fogyassztásom az én átlagomra....szóval a saját bőrömön tapasztaltam meg mennyit is eszik egy ilyen kártya..ezután nekem mondhat bárki bármit...

  • glutamin

    őstag

    válasz Chaser #1254 üzenetére

    Akkor lényegében az architektúrát optimalizálták a mostani játékokhoz. (ezt már nem először teszi meg az ATI az Nvidia miatt)

    A fogyaztása tényleg nem lehet több 75 wattnál ugyanis a PCI-E annyit tud tápcsati nélkül.

    Azért egy gyors fejszámolás a fogyasztás költségeiről:
    1kWh áram kb 40Ft
    ha 24/7 ben megy a gép az havi szinten 24*30=720 óra
    5000Ft/40Ft/kWh=125 óra 1KW-os fogyasztással vagyis:
    125000/720=173W-os különbség kell kb.

    Ennyi biztosan nincs a két kártya között. De legyen mondjuk 50W, akkor az havi szinten max 2e Ft. Viszont egy év alatt már 12*2=24e Ft. Úgyhogy ilyen jellegű használatnál tényleg nem mind1. (bár idelében valszeg nincs 50W különbség se)

    „When you have money in hand, only you forget who are you. But when you do not have any money in your hand, the whole world forget who you are. It's life.“

Új hozzászólás Aktív témák