Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • smilecat

    aktív tag

    válasz Chaser #1244 üzenetére

    a fórumon...a minap vettem 19.000ft-ért pegasus kollegától..

    igaz ez nem 18.000 :)

  • smilecat

    aktív tag

    válasz smilecat #1250 üzenetére

    naszóval fogyasztás..
    igenis számit, de hosszútávon...

    nekem itthon 3 gép pörög, ebből 2 a gyerekeké mert utálom ha az én gépemet cseszik szét amit munkára használok.

    az én gépem 24 órából -24-et megy..amit nappal elkészítek munkámat azt éjszaka töltöm fel..

    most váltottam 4670-es kártyára a fogyasztás miatt..az előző kártya 3850 olyan szinten dobta meg a havi villanyszámlámat hogy azt hittem félrenyelek azonnal...

    semmi tuning a gépben minden alapon megy...de így is 5-8000 ft-al dobta meg a nem kevés villanyszámlámat...14.000-ről ugrott 22.000-re...

    szóval felőlem írhatnak bármilyen alacsony fogyasztást akkor hiszem el ha én tapasztalom ill már sokan írják ezt fórumokon...

    a 4670-es kártyához alapon 40-55w-ot írnak játék közben meg max 147w-ot...

    nekem már megérte...

    [ Szerkesztve ]

  • smilecat

    aktív tag

    majd kiderül mennyi ennek a fogyasztása(addig úgysem hiszek el semmit :) )...direkt vettem olyan fali aljzatot ami méri a komplett fogyasztását a gépnek...

    amint tudok eredményeket ide beírom...

    [ Szerkesztve ]

  • smilecat

    aktív tag

    válasz Chaser #1254 üzenetére

    nekem tök mind1 ha 2év garit ad hozzá...eddig még soha nem volt gondom vele ha cserélni kellett..a kártya bontatlan volt..

    az árakról csak annyit hogy nem mind1 hol laksz..példaként:

    az én számlám az Elmű szerint 13.000ft
    ugyanez annak aki monori erdőn lakik 7200ft!!(a kollegám lakik ott és kíváncsiságból néztem meg egy számláját mert sokalta) a szolgáltató teljesen más így olcsóbb az áram nekik. majdnem feleannyit kell csak fizetniük mint nekem...azt hittem rosszul látok, de nem..

    erről ennyit...

    a fogyasztásokról meg különböző oldalakon tájékozódhatsz és én még keveset is mondtam...jópárat átnéztem elhiheted.....de mint írtam hamarosan kiderül mit eszik a kártya...szerencsére van integrált cucc (is) a gépemben így nem esik nehezemre megnézni az eredményeket.
    pl:
    [link]
    [link]
    [link]
    én sem hiszek el mindent, de saját magam csak nem verem át...

    egyébként az is csak úgy derült ki hogy ennyit eszik a 3850 (első szériás)hogy mindent kihúztam itthon a konnektorokból és külön mérőműszereket használtam ezek fogyasztásának ellenőrzésére..először a hűtőre gyanakodtam, de az tök stabilan mutatott ugyanannyit...és egyedül a kártya lett beszerelve a gépembe..más változás nem történt itthon...érdekes ahogy kivettem a gépből azonnal visszament a fogyassztásom az én átlagomra....szóval a saját bőrömön tapasztaltam meg mennyit is eszik egy ilyen kártya..ezután nekem mondhat bárki bármit...

  • smilecat

    aktív tag

    nos ..senkit nem akarok semmiről meggyőzni, mert nem érdekem és nem is érdekel..
    én nem kézrátevéssel hanem mérőműszerrel mérem azt, hogy mit fogyaszt a készülékem :)
    sajnos olyan készülékem nincs ami csak a VGA kártyát méri , hanem itt az egész gép fogyasztását mértem...
    az alapjáratból és a terhelésből ki lehet számolni mennyivel többet fogyaszt ha renderelek ill játszom vele..
    a külső perifériák ugyanazok, azokat nem változtattam csak a vga kártya van kiszedve az utolsó mérésnél.

    minden tesztnél 1 órát járattam a gépet..a tesztprogram az atitool és abban is az a szőrös kis kocka ami mocskosmód megizzasztja a kártyákat.
    a hőmérsékletet a catalyst control centerben néztem(8.10-es driver)
    itt most nem fps értékeket akartam látni hanem azt hogy mit fogyaszt ez a kártya alaphelyzetben ill terheléssel.
    a tesztelés közben a böngésző ment, photoshop ill egy letöltés..

    sapphire4670

    alapjáraton a rendszer :
    watt fogyasztás átlag :175-181w
    0,93A
    hőmérséklet: [link]
    ----------------------------------------------------------------------
    terhelve:
    watt fogyasztás átlag:226-243w
    1,20A
    hőmérséklet: [link]

    ha az átlagok első számjegyeit nézem(175/226) akkor 51w(1nap-1,224kwh), ha az utolsókat(181/243) akkor 62w-al(1nap-1,488kwh) többet

    fogyaszt..
    -----------------------------------------------------------------------
    alaplapi vga kártyával:
    watt fogyasztás átlag:160-163w
    0,83A

    terhelve:
    watt fogyasztás átlag:170-175w
    0,89A
    -----------------------------------------------------------------------
    tehát a két konfig közötti eltérés az alapmérésnél 15w..biztos vagyok hogy az alaplapi is fogyaszt valamennyit, de ezt már nem tudom lemérni...

    ahogy (#1259) glutamin írta, nem lehet ugye több a fogyasztása a PCI-E csatolófelület miatt(75w) ill azért mert nincs külső tápcsatlakozó rajta(szerencsére) (ezt a 75w-ot terhelésnél úgy látszik maximálisan ki is használja..)

    a 3850-es kártyákról csak annyit, ha jól emlékszem azokon volt tápcsati és anélkül nekem el sem indult a gépem ha nem dugtam rá..tény és való, hogy nekem még a legelső szériából volt a kártyám amin nem volt ilyen fejlett energiagazdálkodási lehetőség..nem tudom hogy ezekből adtak-e ki rev2-es vagy akárhányas kártyákat amin ezt javították...
    a hátsó tápcsatlakozóból adódóan biztos hogy többet fogyaszt mint ez a kártya, de ezt valaki másnak kellene lemérni, mivel nekem nincs már meg kb 1 éve....akkoriban lemértem és ami eredményt kaptam az nem teszett ezért eladtam.
    viszont egy valamit nem értek..akárhol nézem a netet, mindenhol nagyobb értékeket írnak fogyasztásban mint amit én mértem..

    bocs az OFF-ért.

    üdv

    smilecat

  • smilecat

    aktív tag

    válasz fagy53 #1275 üzenetére

    semmi nincs húzva a gépen, tök alap :D csak egy 27"-os moncsi lóg a végén...egyébként kiszámítgható az idle és a load is.

    az alaplapi vga alsó határa és a 4670 alapmérés felső határa..tehát a 160 és a 181..ez ha jól számolom 21w(+5w) tehát 20-25w közé lehet rakni..
    ha a mérést nézzük akkor 243-160 = 83w?.(vagy a 226-160=66w).
    tehát a load az 60-75w közé tehető..ez csak becslés...

    a konfig mindíg ugyanaz és mivel csak a vga változik ebből kiszámíthatóak az adatok..meg ott vannak a mérési eredmények..

    csak nektek :D

    kikapcsoltam a monitort akkor a fogyasztása a gépnek idle 75w .
    load: 130w..tehát a különbség(55w) kb ugyanaz minha be lenne kapcsolva a monitor

    [ Szerkesztve ]

  • smilecat

    aktív tag

    válasz fagy53 #1282 üzenetére

    nem fogyaszthat idle módban 45-50w-ot ha a max elérhető a PCI-E csatolófelület miatt 75w és én a két állapot között 55w-ot mértem...
    ha hozzáadom a te általad írt értéket (45-50w-ot) akkor
    azt akárhogy is számolom 100-105w lenne load módban..olyat meg nem mértem..
    ez is csak egy példa..

    de mindenki tévedhet(én mindíg :D)...nekem az a lényeg megtudtam mennyit fogyaszt, más nem érdekel...

  • smilecat

    aktív tag

    válasz Chaser #1286 üzenetére

    nem kell számolni semit(max a két mód közötti különbséget)..azonnal kimutatja hogy éppen mennyit fogyaszt a konfig vagy bármi ami rá van kötve...sokfajta mérésre ad lehetőséget..egésznapos érték,órai,pillantnyi..és még sok mindent..

    nagyon jó kis cucc..pont ezért vettem ...

    ma már 900 ft-ért odaadják..én még 6000.ért vettem..:(

    egyébként ezen a konnektoron csak ezek vanak rajta..semmivel nem kell közösködnie..így lett kialakítva a lakásban minden...

    fagy53
    az alaplapi VGA-s mérés csak egy kis plusz dolog volt..(kíváncsi voltam a különbségre)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák