Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • thyeby

    őstag

    válasz epitokoldala #6852 üzenetére

    Szia, üdvözöllek!

    Köszi!
    Bizonyára többen is élni fogunk a nagyvonalú lehetőséggel.

    Több fa van, mint asztalos!

  • Winner_hun

    félisten

    válasz epitokoldala #6852 üzenetére

    Szerencsére hirdetés nélkül is jövő év közepéig tele vagyunk, lehet még augusztusig is.

    ► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

  • Soká

    senior tag

    válasz epitokoldala #6874 üzenetére

    Nem tudom, mióta üzemel az oldal, de ne gondold, hogy az emberek bármiről is könnyen meggyőzhetők. Még ha valamit ingyen ajánlasz, azzal szemben is szkeptikusak. Egyfelől mert sok dolgot ajánlanak ingyen, és mint tudjuk semmi sincs ingyen, másfelől elég sokat bombázzák az embereket mindenféle regisztrációkkal, aminek nem egyértelmű a haszna.
    Én is rákattintottam egyet, aztán mentem tovább. (nekem mondjuk nincs reklámozni-valóm...)

    Más. Én inkább csak tipográfusi szemmel tudok véleményt alkotni és az alapján annyit mondhatok, hogy aki a honlapot összerakta grafikailag, látszik az igyekezete, "megdizájnolta" kicsit a lapot, de hiányzik belőle a letisztult összkép. Van ilyen háttér, meg olyan háttér, ilyen színű betű, meg olyan színű, de ettől még nem lett kiforrott. Szerintem nagyobb a betűméret a kelleténél, talán ettől is olyan zsúfolt és ami engem leginkább zavar, a rosszul összeválogatott színek és mintázatok. A fejléc, ha nem is túl szép, de legalább elég "szakis", tehát ez hagyján, de például az "arany" színű háttér meg a sima sárga szín nagyon ütik egymást. Engem zavar a sok keretezett szövegdoboz is, 10 évvel ezelőtti hangulatot áraszt.
    DE! Hiába van nekem netán - úgymond grafikai szempontból - igazam, az emberek 99%-a másképpen vélekedik. Ráadásul ma boldog-boldogtalan webdizájner, noha kevés egyetemen tanítják (jól) az ilyesmit. Tehát nem nekem kell megfelelni, hanem a többségnek.
    De azért érdemes megkuksolni azoknak a cégeknek a honlapjait, akiről tudni lehet, hogy nem maguk fabrikálnak, hanem profikkal dolgoztatnak, abból érdemes ellesni ezt-azt.

  • thyeby

    őstag

    válasz epitokoldala #6874 üzenetére

    Később véleményezem neked, most nem sok időm van átnézni.

    A regisztrációs hajlandóság azért kicsi, mert az emberek hócipője tele van a regisztrációval már a neten. (Nekem is. Ha pl vásárolni akarok vmi fontosat, eszemben sincs beregisztrálni, mert utána tele lesz a postaládám szeméttel, csak mert megvettem egy valamit valakitől. Egyszerűen felhívom telefonon, és megrendelem. Ráadásul ez kevesebb ideig is tart, mint egy regisztráció a szokásos e-mail-es ellenőrző kódjával, meg sok regisztráció sánta, béna, akadozik, vagy túl sok adatot követel.) Ahhoz, h növekedjen a regisztrációs hajlandóság, olyan szolgáltatást kell adni, ami bemozdítja komolyan az érdeklődőt. Legalább az ígérete annak, h komolyan keres vmi keresett dologból legjobbat, legolcsóbbat, olyan információhoz juttat, aminek valódi értéke van (ilyen pl a jogszabályfigyelés, ill követés) Az Avast pl tisztán tartja (úgy-ahogy) a gépemet. Oda hajlandó voltam beregisztrálni cserébe. De egy hírportálon a kommentálás lehetősége számomra gyengécske erő ahhoz, h megadjam a nevem, adataim. (Tartok direkt kamu postafiókot, hogy oda aztán ömleszthetik a hírleveleket, mert csak akkor nézek bele, mikor egy regisztrációs kódot kell kimásolni. S tudod, hogy tele van ez a kamufiók annak ellenére, h évente alig párszor nézek bele? Már eleve úgy lépek be, h elolvasom a kódot, aztán törlök kíméletlenül mindent.)

    Több fa van, mint asztalos!

  • Soká

    senior tag

    válasz epitokoldala #6902 üzenetére

    Bár nem néztem, mit is jelent pontosan a csoportos árajánlat kérés, de ha azt, amire gondolok, akkor félek, hogy a szakik messze elkerülik az ilyesmit. Nekem legalábbis komoly kétségeim vannak. Az elmúlt két hétben egy 100.000 feletti tétel ügyében (egyforma tölgy lécek) kértem árajánlatot e-mailben, az első két cég még válaszra sem méltatott, a harmadik háromnapos átfutással. Végül elfogyott a türelmem, a negyedikkel már nem próbálkoztam szép udvarias levél formájában, hanem felhívtam őket, elmondtam mi kell, ők megmondták, hogy mennyi, és csak a többit intéztük mailben.
    A szakik többségének kínzással ér fel, ha írni kell, nekem ez a tapasztalatom...
    Persze vannak kivételek, ők fórumoznak :)

    Annyit azért elárulhatnál, ha már ingyenes ez az egész, akkor neked mi az üzlet ebben? Nem számszerű dolgokat kérek, de én magam is komolyabban veszem azt, akiről tudom, hogy mit miért csinál? Az ingyenesség általában csak fedősztori, legalábbis a közgazdaságilag értelmezhető üzleti tevékenységben.

  • Márton111

    aktív tag

    válasz epitokoldala #6909 üzenetére

    Az embereket ma mindenki főként becsapni akarja. Ezért már senkinek nem hisznek , pláne ha ők maguk is ebből igyekeznek megélni de ha nem, akkor is sok sok rossz tapasztalat gyűlt össze .
    Én a Vaterán mint újonc referencia nélküli eladó akartam eladni egy kondigépet 15% árengedménnyel amit összesen 2 órát használtam a kutya se vette meg ,azalatt ugyanez a típus ugyanott a vaterán elkelt elkelt új áron... Én ugyanezért tudtam megvenni egy gépet a Vateráról 45%-ra leárazva ami szintén 2 órát ment csak előtte (megvizsgáltam , igaz) de a kutya se vette meg előttem , nyilván senki se hitte el .Soká vette észre szemfülesen :D .

    [ Szerkesztve ]

  • mdk01

    addikt

    válasz epitokoldala #6924 üzenetére

    Nem magyaros, mindenhol fizetni kell a szolgáltatásért.
    Amúgy az, hogy ingyenes lehet hogy pont visszavág. Ha vkinek azt mondod, hogy vmi ingyen van rögtön elkezd furcsán nézni és keresi hogy vajon mi lehet a trükk.
    Ha viszont kérsz egy bizonyos elfogadható összeget az teljesen normális mivel mint már írtam minden szolgáltatásért fizetni kell és ez a normális.

  • Márton111

    aktív tag

    válasz epitokoldala #6930 üzenetére

    Megnéztem az oldaladat nekem tetszik, a használata egyszerű, világos,jól működik, ez egy weboldalnál nagyon jó,mert általában áttekinthetetlenek, az ablakok megtalálása sokszor félórába tellik sok sok hiábavaló keresgéléssel
    Remélem idővel fel tudod majd tölteni többszázasra az adatbázisod
    Én azt javaslom mindig tegyél be valami új és új ajándékot az idelátogatóknak amiért mindig érdemes visszanézniük : ez lehet grafikai elem vagy egyéb ,amit le tudnak tölteni vagy akármi amit tudnak használni esetleg hír , infomáció,írás szakmai vagy egyéb valami ami idecsalja az embereket törd afejed mi lenne jó. Azt nem javaslom hogy becsapd őket mert az hosszútávon nem fog sikert hozni
    .

    [ Szerkesztve ]

  • thyeby

    őstag

    válasz epitokoldala #6924 üzenetére

    Nem tudod addig fizetőssé tenni, amíg nem elég izmos az adatbázis. Utána meg bolondság ingyen adni. (Apám azt mondta az ilyen esetekre, hogy körmetlen macskának nehéz a fára mászni.)

    [ Szerkesztve ]

    Több fa van, mint asztalos!

  • Soká

    senior tag

    válasz epitokoldala #7416 üzenetére

    Jaj, félve néztem meg, hogy mi lesz, ha dolgozol "miattam", de nekem meg az új sem fog tetszeni :)
    De meg kell, hogy nyugtassam magamat, és téged, nekem egyértelműen jobban tetszik!! Jó lenne látni egymás mellett a kettőt, de szerintem ez határozottan jobb!! Arra lennék inkább kíváncsi, hogy másoknak melyik tetszik jobban, mert végülis nem én vagyok a mérvadó.

    Mondok egy egészen apró "hibát", ami természetesen csak egy tipográfus szemét szúrja, a laikus észre sem veszi és csak "szőrözésnek" tartja:
    nézd meg a fejlécben az "oldala" szót. Jó nagy betűmérettel szedted, így jól látszanak azok a problémák, amik a font saját problémái: a betűk egymástól mért távolsága nagyon nem egyenletes. Pontosabban egyenletes az, mert következetesen ugyanannyi, csakhogy a szem nem ugyanazokat a távolságokat kívánná meg. Ezért aztán a "da" kicsit összecsúszik a többi betű meg távol áll egymástól. Kicsit túlhangsúlyozva a problémát: o l da l a Ezt hívják egyébként egalizálásnak.
    Mondom, akinek rááll erre a szeme, azt zavarja kicsit, de emiatt most nehogy hozzányúlj, mert sok hasonló apró anomáliát lehetne még mondani, de nem ezen van a lényeg!! Átlátható, jó az oldal! Ha már nem tudod hova talicskázni a bevételt, akkor esetleg keress majd meg egy grafikust! :)

  • thyeby

    őstag

    válasz epitokoldala #7418 üzenetére

    Nekem is jobban tetszik a megújult dizájn. Letisztultabb. Ékes példa arra, amikor a kevesebb több.
    Az egalizálás dolog nekem is feltűnt, pedig nem vagyok se tipográfus, se grafikus - bár talán laikus sem. Ugyan Soká apróságnak nevezte ezt, ami igaz is, azonban érdemes tudni, hogy ilyen apróságokon nagyon sok múlhat. Nem azért, hogy szakmabelieket megnyerj vele, hanem mert régen tudott dolog, hogy az esztétika jelentősen fel tudja értékelni a dolgokat. A régi betűtípus szerencsésebb volt ebből az aspektusból.
    Előrevetném, hogy nincs olyan jó honlap, amiben senki számára nincs semmi zavaró. Mégis - és most Putyin egykori kampányszlogenjét idézném: Nem ihatjuk meg a világ összes vodkáját, s nem tehetjük magunkévá a világ összes nőjét, de törekedni kell rá. Az internetezők összességében a letetelenségig el vannak egyféle értelemben kényeztetve. Ez nem véletlen. Ha beállsz a sorba (hiszen már meg is tetted), idővel készpénzre is fog válni ebbéli fáradozásod. Ebben biztos lehetsz, ha elég kitartásod van araszolgatva megnyerni az érdeklődést szolgáltatásodra. Még ha profi vagy, akkor sem fog menni egyből minden, és még ha profi vagy, akkor is könnyen feledésbe merülhet egy már bejáratott és fellendített szolgáltatás.
    Abban az értelemben nagyon jó helyre nyúltál, hogy olyan erőt szólítottál meg, amely egyrészt jelentős, másrészt nem múlik el, mint a divat. Építkezni mindig fognak az emberek, és ha olyat kapnak tőled, ami számukra bármilyen értelemben valódi előny, nem fogod tudni magaról őket még levakarni sem. Fogd fel úgy, hogy most itt tartol, és folyamatosan fejlődsz. Ha belegondolsz, ennél ember karrierileg többet nem is kívánhat. Ha belátod, akkor a dolgod már csupán annyi, hogy felépítsd a stratégiát, miként tarthasd meg hosszú távon a növekedést.
    Szándékosan nem bocsátkoztam operatív részletekbe, konkrétumokba, mert meglátásom szerint sikered lényege nem abban rejlik.

    S még egy utolsó gondolat: Ne habozz a nagyokhoz hasonlítani magad! - másként nem is nagyon válhatsz naggyá talán. (Nna, ezt most nagyon megfogalmaztam... :F )

    Több fa van, mint asztalos!

Új hozzászólás Aktív témák